• Bytom - moja mała Ojczyzna

• Obycie umila życie

• 19 grudnia 2023 roku, w naszej szkole odbyła się I edycja Szkolnego konkursu wiedzy „Dobre maniery nie tylko na święta”. Konkurs skierowany był do uczniów klas 1-3. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na zasady dobrego wychowania we wzajemnych relacjach, kształtowanie umiejętności odpowiedniego zachowania się i wspieranie rozwoju osobowości uczniów w zakresie kompetencji społecznych.

I miejsce zdobyła drużyna z klasy 2b w składzie: Amelia Białkowska i Katarzyna Wróbel.

II miejsce zajęła klasa 2a - Mikołaj Kroczek i Kinga Łuczak,

III miejsce zdobyła klasa 1A, którą reprezentowały: Milena Szmit i Paulina Wojtacha.

Wszystkie drużyny wykazały się ogromną wiedzą oraz kulturą. Gratulujemy!

• Pomocnicy Świętego Mikołaja

• 6 grudnia w szkole towarzyszył uczniom Św. Mikołaj. Atrakcji było wiele, zabawy i uśmiechu, a co najważniejsze prezentów także była moc. Ze specjalnym życzeniem Mikołaj zwrócił się do uczniów naszej świetlicy. Potrzebował naszej pomocy w wykonaniu ozdób z masy solnej. Elfy są zapracowane i bez naszej pomocy świąt by nie było. Tak więc...zabraliśmy się do pracy. Wyrabianie ciasta, wałkowanie, formowanie wzorów i końcowe malowanie ucieszyło Mikołaja. Nadał uczniom honorowy tytuł Pomocnika Św. Mikołaja, wręczył medale i zaprosił do quizu wiedzy na jego temat. Młodzi Pomocnicy kolejny raz zachwycili Mikołaja swoją wiedzą, za co otrzymali słodkości. To był dzień pełen emocji.

Świetlicowi pomocnicy w trakcie pracy

• Dzień Pluszowego Misia

• 24 listopada w świetlicy obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie wzięli udział w Quizie wiedzy o pluszowych bohaterach. Największą liczbę punktów zdobyły Hanna Balawender i Liliana Barańska otrzymując tym samym medal Przyjaciela Misia. W ramach pracy plastycznej grupa wykonywała paskowe misie. Było pluszakowo, niedźwiadkowo i misiowo.

• Dzień Kredki

• Kredki to niezwykły przedmiot, dzięki któremu dzieci mogą wyrażać swoje przeżycia, uczucia, marzenia. Rysowanie to wspaniała przygoda i ważne doświadczenie dla każdego dziecka. Kolorowe kredki są obowiązkowym rekwizytem w piórniku. Dlatego właśnie kredki doczekały się swojego święta, które obchodzone jest 22 listopada.

W tym dniu kredki znajdowały się  w centrum  zajęć świetlicowych. Dzieci poznały ich rodzaje i etapy produkcji, a świetlica nabrała kolorów, dzięki wykonanym przez uczniów pracom plastycznym oraz dekoracjom. Dużo radości sprawiła dzieciom kredkowa fotobudka.

• Sukces naszego ucznia

• Nasz wychowanek Aleks Majder z klasy 3a zdobył wyróżnienie w międzyświetlicowym konkursie pt. "Świetliczaki kochają zwierzaki" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Bytomiu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Droga do wolności

• Tydzień poprzedzający Święto Niepodległości poświęciliśmy na utrwalenie wiadomości o Polsce, symbolach narodowych i historii narodowo-wyzwoleńczej Polaków. Najmłodsi wychowankowie świetlicy wykonali Orły z bibuły, a ich starsi koledzy kodowali oraz malowali farbami mapę Polski.

• Bez złości mamy więcej radości!

• Niedawno wychowawcy świetlicy wzięli udział w szkoleniu w ramach Sieci współpracy bytomskich świetlic szkolnych pt. "Pokonaj złość i agresję - zabawy w przedszkolu i szkole" i na podstawie dobytej wiedzy zostały przeprowadzone zajęcia dla uczniów klas 3 pod hasłem "Bez złości mamy więcej radości".

• Samorząd świetlicy wybrany!

• 22 września nasi uczniowie wzięli udział w wyborach do Samorządu świetlicy.

W tym roku szkolnym będą nas reprezentować:

Gospodarz: Maja Danielewicz

Kierownik czyścik: Nina Roszak

Aktywista sportowy: Nicole Nowak

Dziewczyny! Gratulujemy!

• 30. Akcja Sprzątanie Świata

• Po raz kolejny wychowankowie naszej świetlicy dołączyli do Akcji Sprzątanie Świata, która w tym roku odbyła się już po raz 30. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie zasady związane z segregacją śmieci, recyklingiem i dbaniem o środowisko naturalne.

• Witaj szkoło!

• Z przytupem weszliśmy w nowy rok szkolny, a do grona świetliczaków dołączyli uczniowie klas pierwszych!

Liczymy, że czas spędzony w świetlicy będzie dla Was okazją nie tylko do nauki i zabawy lecz także do rozwijania swoich zainteresowań i poznawania nowych przyjaciół.