• Przekaż 1,5 % dla Stowarzyszenia Przyjazna Ósemka KRS 0000434504

• Przekaż 1,5 % z podatku dla Stowarzyszenia Przyjazna Ósemka KRS 0000434504

Drodzy Rodzice, Opiekunowie, Nauczyciele, Pracownicy, Przyjaciele i Sympatycy naszej szkoły od wielu lat współpracujemy ze Stowarzyszeniem Przyjazna Ósemka działającym przy naszej szkole.

Z tej współpracy rodzi się wiele projektów, działań kierowanych do naszych uczniów.

Współpraca pozwala nam też wnioskować do Stowarzyszenia o środki finansowe na różne potrzeby wynikające z funkcjonowania szkoły i Stowarzyszenie wtedy nas wspomaga! Warto wpisać w rubryce cel szczegółowy klasę, do której uczęszcza dziecko, wówczas środki zostaną przekazane na klasę.

W związku ze zbliżającym się okresem rozliczeń podatkowych zwracamy się z prośbą o przekazanie 1, 5% podatku dla Stowarzyszenia Przyjazna Ósemka.

Z góry serdecznie Wam dziękujemy

Krzysztof Kawka

• Wyniki szkolnego konkursu plastyczno – językowego „Word- słówko”

• I miejsce- Hanna Balawender  2B

Amelia Białkowska 2B

Julia Fojt 3B

II miejsce- Amelia Pentrys  1A

Zuzanna Kuleszewicz 2B

Katarzyna Wróbel 2B

III miejsce- Wiktoria Górska 2B

Oktawian Burda 3A

Emilia Rubach 2B

Dominik Nosiadek 2B

Grzegorz Mazurkiewicz 3B

Pola Szczepańska 1A

Laura Naczyńska  1A

Laura Piekarska 1A

Serdecznie Gratulujemy! WELL DONE!

• Dzień Bezpiecznego Internetu 2024

• 6 luty 2024 r. ustanowiony został Dniem Bezpiecznego Internetu (DBI). Hasło przewodnie brzmi: ,,Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. W ramach tegorocznych obchodów DBI, które trwają do końca marca, organizujemy w naszej szkole:

- zajęcia lekcyjne w kl. I – VIII podczas informatyki i lekcji z wychowawcą. korzystamy z lekcji online,

- wykonujemy plakaty,

- tworzymy prezentacje multimedialne.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa w sieci internetowej.

Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo.

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF).  Głównym partnerem akcji jest Fundacja Orange. Partnerami tegorocznej edycji są: Facebook Polska oraz Google Polska.

• Olimpiada Antysmogowa dla klas 7 i 8

• Drodzy uczniowie klas 7 i 8 ogłaszam nabór do Olimpiady Antysmogowej.

Olimpiada Antysmogowa - Informacje

Szczegóły w wiadomości i w sekcji ogłoszenia w e-dzienniku Librus oraz w zakładce Rada Pedagogiczna na stronie internetowej szkoły.

Zachęcam was do udziału!

Krzysztof Kawka

#OlimpiadaESA #ESA #eduESA #NASK #ESANASK

• Szkolny Dzień Piżamy

• 29 lutego Samorząd Uczniowski ogłosił Szkolny Dzień Piżamy i zaprosił wszystkich uczniów do wspólnej zabawy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• Wyjazd naszych uczniów na spektakle do Bytomskiego Centrum Kultury

• We wtorek 20.02.2024 uczniowie klas 1-3, 4a i klas 6 wybrali się do BCK na spektakle teatralne  „Kot w butach” oraz "Hobbit, czyli podróż w nieznane" w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Zaprezentowane przez aktorów kostiumy oraz bajeczna scenografia pozwoliły widzom na obcowanie z prawdziwym światem teatru. Wyjątkowe było to, iż publiczność miała okazję współtworzyć przedstawienie wcielając się w rolę krasnoludów.

Widowiska zrobiły ogromne wrażenie na naszych uczniach.

• Obiady w marcu 2024

• Wpłata do 25.02.2024 r. (wpłata zaksięgowana po tym terminie będzie zwracana na konto rodzica, a dziecko nie będzie wpisane na listę obiadową). Środki muszą być zaksięgowane do 25.02.2024 r., więc obiady należy opłacić wcześniej .

Koszt  16 dni x 9 zł = 144 zł

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

• 21 lutego obchodzimy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, ustanowiony przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się nim w życiu codziennym. W tym roku tematem przewodnim jest: „Edukacja wielojęzyczna: filar uczenia się i uczenia się międzypokoleniowego”.

• Dzień Kota w świetlicy szkolnej

• 17 lutego obchodziliśmy Dzień Kota. Świetlica szkolna zaprosiła uczniów klas młodszych do udziału w Konkursie fotograficznym.I miejsce zajęła Maria Walczak z klasy 3b. Dziękujemy wszystkim za nadesłane kocie zdjęcia, a wszystkim kotom i kociarzom życzymy samych radosnych chwil.

• Pokaz iluzji w naszej szkole

• 15 lutego odwiedził naszą szkołę Benny Khermayer, iluzjonista chorwackiego pochodzenia. Uczniowie mogli zobaczyć, że to co niemożliwe stało się możliwe, mieli okazję oglądać świat pełen zagadek i niewytłumaczalnych zdarzeń. Pokaz wzbudził szczery zachwyt u dzieci i młodzieży a naszego niezwykłego Gościa nagrodzono gromkimi brawami.

• Wyniki konkursu świetlicowego "Moje ferie w obiektywie"

• Ferie już za nami, lecz nadal wspominamy czas wolny... Przedstawiamy wyniki konkursu świetlicowgo "Moje ferie w obiektywie"

I miejsce Alan Syguda kl. 2a

II miejsce Alicja Sieja kl. 1a

III miejsce Hanna Balawender kl. 2b

Wyróżnienie Łucja Golonka kl. 6a

Gratulujemy i dziękujemy za tak liczny udział.