• Współpraca ze świetlicą Amaro Strychos

•

W ramach programu dofinansowanego ze środków dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „ Program integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021-2030” nasza szkoła współpracuje ze świetlicą AMARO STRYCHOS prowadzoną przez SP 16 w Bytomiu. W naszej szkole dzięki tej współpracy są prowadzone zajęcia :

1. Zajęcia wyciszające "Spoko, spoko".

2.  Zajęcia ekologiczno-turystyczne.

3. Kreatywne zajęcia techniczne i kulinaria.

4. Zajęcia rekreacyjno - sportowe.

5. Zajęcia sprawnościowe z elementami gimnastyki korekcyjnej

Uczniowie naszej szkoły chętnie uczęszczają na zajęcia, które mają na celu rozwijanie zainteresowań, poszerzanie wiedzy i aktywne zagospodarowanie czasu wolnego. Głównym zadaniem zajęć jest integracja dzieci pochodzenia romskiego z dziećmi pochodzenia polskiego przy jednoczesnym zachowaniu ich odrębności kulturowej, propagowanie i szerzenie bogactwa kulturowego Romów poprzez włączenie w jej działanie lokalnej społeczności romskiej oraz dbanie o rozwój umiejętności i talentów uczniów romskich oraz wyrównywanie szans edukacyjnych i niwelowanie deficytów rozwojowych.

Kilka fotek z zajęć:

Zajęcia sprawnościowe z elementami gimnastyki korekcyjnej

Zajęcia wyciszające

Kreatywne zajęcia techniczne i kulinaria.

Zajęcia ekologiczno-turystyczne

W ramach wyjść i wycieczek nasi uczniowie byli na wycieczce w Krakowie i Żarkach.

Jest w Polsce takie miejsce, które każdy Polak przynajmniej raz w życiu powinien odwiedzić, by móc poznać prawdziwie dziedzictwo własnego kraju. To właśnie Kraków – miasto królów, historyczne serce Polski, ostoja kultury i sztuki. Dnia 14 września 2023 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 i uczniowie Szkoły Podstawowe nr 21 odwiedzili Kraków, który przywitał ich serdecznie mnogością zabytków i niezwykłym klimatem. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzenia dziedzińca arkadowego Zamku Królewskiego na Wawelu i Katedry Wawelskiej. Uczniowie mieli okazję obejrzeć z bliska Dzwon Zygmunta. Potem Drogą Królewską udali się na Rynek Główny , który zaprezentował im perłę renesansu polskiego - Sukiennice, gdzie mogli zakupić pamiątki. Odwiedzili również kościół Mariacki, wewnątrz którego znajduje się XV- wieczny drewniany ołtarz wykonany przez słynnego rzeźbiarza Wita Stwosza. Ostatnim etapem wycieczki było spotkanie ze smokiem wawelskim. Wycieczka dostarczyła uczniom nie tylko wszechstronnej wiedzy, ale przede wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy😊