AKTUALNOŚCI

          • Zakończenie roku szkolnego 2025/2026

          • 26 czerwca 2026 r. (piątek)

            1. zakończenie klas 1-6 w dniu 26.06 godz. 9:00, Aula, potem z wychowawcami w salach

            2. zakończenie klas 7-8 w dniu 26.06 godz. 11:00, Aula, potem z wychowawcami w salach

            Takie oto statuetki ufundowane przez Radę Rodziców zostaną wręczone:

            Absolwentowi roku szkolnego 2025/2026 - Primus Inter Pares

            Najaktywniejszemu społecznikowi roku szkolnego 2025/2026 - Societati Consulens

            Najlepszemu sportowcowi roku szkolnego 2025/2026 - Corpore Firmissimus

            Najlepszemu artyście roku szkolnego 2025/2026 - Artifex Optimus

            Parafia Dobrego Pasterza informuje, że Msza Święta na zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek 26.06.2026 r. o godz. 9:00

          • Podsumowanie udziału klas 1–3 w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Odkrywamy Polskę z Polinką”

          •  W roku szkolnym uczniowie klas 1–3 z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Odkrywamy Polskę z Polinką”. Celem projektu było rozwijanie zainteresowania ojczyzną, poznawanie jej historii, tradycji, kultury oraz najciekawszych miejsc i regionów.

             Podczas realizacji kolejnych zadań projektowych dzieci wykazały się ogromną kreatywnością, pomysłowością i aktywnością. Uczniowie wykonywali prace plastyczne, uczestniczyli w zajęciach tematycznych, rozwiązywali zagadki oraz podejmowali różnorodne działania związane z poznawaniem naszego kraju. Każde zadanie było okazją do zdobywania nowych wiadomości oraz rozwijania umiejętności współpracy i samodzielnego działania.

             Udział w projekcie pozwolił dzieciom poszerzyć wiedzę o Polsce, jej symbolach narodowych, zabytkach, tradycjach i walorach przyrodniczych. Była to niezwykle ciekawa i wartościowa przygoda edukacyjna, która dostarczyła uczniom wielu pozytywnych emocji oraz inspiracji do dalszego odkrywania piękna naszego kraju.

             Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i dziękujemy za aktywny udział w projekcie!

        • Wycieczka klas 1b i 2a do Wioski Indiańskiej w Karchowicach
          • Wycieczka klas 1b i 2a do Wioski Indiańskiej w Karchowicach

          • 15 czerwca 2026 roku uczniowie klas 1b i 2a uczestniczyli w wycieczce do Wioski Indiańskiej w Karchowicach. Wioska położona jest na malowniczej polanie, która stworzyła doskonałe warunki do nauki i zabawy na świeżym powietrzu.

             Po przybyciu na miejsce dzieci miały malowane twarze i otrzymały indiańskie imiona, dzięki czemu mogły poczuć się jak prawdziwi mieszkańcy indiańskiej osady. Podczas zwiedzania uczniowie poznali niezwykłą kulturę Indian oraz ich zwyczaje. Dowiedzieli się, jak ważną rolę odgrywały konie w życiu Indian, a także poznali historię rdzennych mieszkańców Ameryki.

             Na uczestników czekało wiele ciekawych atrakcji. Dzieci tropiły ślady zwierząt, strzelały z łuku oraz miały możliwość przymierzenia tradycyjnych indiańskich strojów. W części rekreacyjnej zdobywały sprawności indiańskie, łowiąc ryby, łapiąc „jaszczurki” oraz rzucając do celu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również indiańskie pamiątki, które uczniowie chętnie kupowali.

             Przez cały czas wycieczki towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda, sprzyjająca zabawom i aktywnemu wypoczynkowi. Wyjazd dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń, a także pozwolił poszerzyć wiedzę o kulturze i tradycjach Indian.

          • Piknik Rodzinny

          •  12 czerwca w naszej szkole odbył się V Jubileuszowy Piknik Rodzinny. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło uczniów, rodziców, nauczycieli, absolwentów oraz przyjaciół szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas również włodarze miasta – Prezydent Miasta Mariusz Wołosz, Zastępca Prezydenta Michał Bieda oraz pani Halina Bieda Senator Rzeczypospolitej Polskiej.

            Jak co roku na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się dmuchańce, pokazy straży pożarnej oraz konkurs speedballa zorganizowany przez Radę Rodziców, sportowy tor przeszkód, księgarnia. Nie zabrakło także loterii fantowej z atrakcyjnymi nagrodami, kącika bransoletek, stoiska z tatuażami oraz świetlicowego kiermaszu z ciekawym asortymentem.

            Goście pikniku z pewnością nie byli głodni. Prawdziwym hitem okazały się węgierskie langosze przygotowywane przez naszego znakomitego kucharza Daniela, które cieszyły się ogromnym powodzeniem przez całe wydarzenie.

            W trakcie pikniku odbyły się również trzy finałowe losowania nagród dla uczestników Konkursu Wiedzy o Polsce i Europie, dostarczając wielu emocji zarówno uczestnikom, jak i publiczności.

            Na scenie swoje talenty prezentowali uczniowie klas 1b, 2b, 3a, 4b, 5a, 5b oraz 8a. Publiczność miała także okazję podziwiać występy naszych absolwentek: Wiktorii Piętos, Alicji Kędzi oraz Wioli Wojniak. Dodatkową atrakcją był występ zespołu „Płomyczki” z MDK nr 2, do którego na zajęcia uczęszczają również uczniowie naszej szkoły.

            O oprawę muzyczną i nagłośnienie całego wydarzenia zadbał nasz absolwent DJ Szyna, który stworzył doskonałą atmosferę i czuwał nad stroną dźwiękową pikniku.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację V Jubileuszowego Pikniku Rodzinnego – Radzie Rodziców, nauczycielom, pracownikom szkoły, sponsorom oraz wszystkim uczestnikom. Dzięki Państwa zaangażowaniu i obecności był to dzień pełen radości, integracji i wspólnej zabawy.

            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wyjątkowego wydarzenia! 

          • Warsztaty o Odnawialnych Źródłach Energii

          •  W dniu 16.06.2026 r. w klasach 1b oraz 2a odbyły się warsztaty edukacyjne poświęcone tematyce Odnawialnych Źródeł Energii (OZE), realizowane w ramach projektu „Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii na terenie Gminy Bytom”.

             Podczas zajęć omówiono wpływ tradycyjnych źródeł ogrzewania oraz produkcji energii elektrycznej na środowisko naturalne. Uczniowie poznali również zasady efektywnego wykorzystania odnawialnych źródeł energii, takich jak energia słoneczna, wiatrowa czy wodna. Celem warsztatów było podniesienie świadomości ekologicznej oraz kształtowanie postaw prośrodowiskowych wśród najmłodszych mieszkańców Bytomia.

             W trakcie zajęć dzieci oglądały filmy edukacyjne oraz prezentację multimedialną dotyczącą odnawialnych źródeł energii. Uczestniczyły także w grach edukacyjnych, a następnie tworzyły i rozwiązywały kalambury związane z tematyką OZE. Aktywne metody pracy pozwoliły uczniom w atrakcyjny i przystępny sposób poszerzyć wiedzę na temat ochrony środowiska oraz znaczenia odnawialnych źródeł energii we współczesnym świecie.

             Warsztaty przebiegły w miłej i twórczej atmosferze. Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich aktywnościach, wykazywały duże zaangażowanie oraz świetnie się bawiły, jednocześnie zdobywając cenną wiedzę ekologiczną.

          • Oko w oko z dinozaurami

          •     Dnia 27 maja 2026 roku klasy 4a i 4b  udały się na wycieczkę do JuraParku w Krasiejowie,  który postawił sobie za cel popularyzację wiedzy z zakresu paleontologii i robi to w sposób ciekawy, przyjazny, profesjonalny i przede wszystkim niepowtarzalny.
               Głównym celem wycieczki było poznanie prehistorycznego świata dinozaurów. Zwiedzanie parku  rozpoczęliśmy od niezwykłej atrakcji, jaką jest tunel czasu. Wszystkie dzieci zasiadły w pociągu, który zabrał nas w niezwykłą, interaktywną podróż poprzez dzieje naszej planety. Przyglądaliśmy się narodzinom Ziemi, powstaniu atmosfery i pierwszym formom życia. Po pełnej wrażeń podróży w Tunelu Czasu udaliśmy się na spacer ścieżką edukacyjną, która mierzy sobie 1500 metrów. Wzdłuż ścieżki można zobaczyć 250 modeli dinozaurów naturalnej wielkości oraz rekonstrukcje 70  gatunków prehistorycznych stworzeń. Następnym etapem wycieczki był pawilon paleontologiczny, który zabezpiecza największe w Europie skamieniałości płazów i gadów, które oglądaliśmy przez szklaną podłogę. Trasę zwiedzania zakończyliśmy wizytą w kinie 5D. Dzięki okularom trójwymiarowym i ruchomym fotelom mieliśmy zapewnione dodatkowe atrakcje.

               JuraPark miał także do zaoferowania Plażę i niezwykły plac zabaw, który zachwycił nas mnóstwem atrakcji. Z wycieczki wróciliśmy  uśmiechnięci, zadowoleni i pełni wrażeń. To była niezapomniana przygoda.

        • Realizacja ostatniego zadania w Międzynarodowym Projekcie „Poznaję Polskę z Polinką”
          • Realizacja ostatniego zadania w Międzynarodowym Projekcie „Poznaję Polskę z Polinką”

          •  W ramach realizacji ostatniego zadania Międzynarodowego Projektu „Poznaję Polskę z Polinką” uczniowie wykonali pocztówkę z wakacji. Celem zadania było rozwijanie kreatywności, doskonalenie umiejętności plastycznych oraz zachęcanie do poznawania ciekawych miejsc w Polsce.

            Podczas zajęć uczniowie projektowali własne pocztówki, przedstawiając na nich wybrane miejsca, które chcieliby odwiedzić lub które już poznali podczas wakacyjnych podróży. Prace zostały wykonane różnymi technikami plastycznymi i zawierały elementy charakterystyczne dla wybranych regionów naszego kraju. Na odwrocie pocztówek uczniowie zamieszczali krótkie pozdrowienia wakacyjne.

            Zadanie sprawiło uczestnikom wiele radości, pozwoliło rozwijać wyobraźnię oraz utrwalić wiedzę o atrakcyjnych miejscach w Polsce. Powstałe pocztówki były bardzo pomysłowe, kolorowe i stanowiły piękne podsumowanie udziału w projekcie.

          • Mały Wolontariat na Festynie Rodzinnym w Rudach

          •  W niedzielę, 14 czerwca, w swoim dniu wolnym uczennice klas 1b,4b i 3a, działające w Małym Wolontariacie, aktywnie włączyły się w organizację Festynu Rodzinnego podczas pielgrzymki rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach Raciborskich.

            Od strony artystycznej wydarzenie uświetniły nasze roztańczone i rozśpiewane uczennice z klas 1b, 4b, 3a. Na scenie w Rudach Raciborskich kilkakrotnie występowała również Kasia Wróbel z klasy 4b, prezentując swoje umiejętności wokalne i taneczne oraz Amelia Pentrys z klasy 3a.

            Wolontariuszki pomagały także w obsłudze stanowisk zadaniowych przygotowanych dla uczestników festynu. Były to stanowiska piłkarskie, zręcznościowe oraz sensoryczne. Dziewczęta z zaangażowaniem tłumaczyły zasady wykonywania poszczególnych ćwiczeń, prezentowały sposób ich wykonania, przybijały pieczątki na kartach zadaniowych, wypisywały dyplomy oraz rozdawały drobne upominki.

            Dużą atrakcją była również możliwość rozmowy i współpracy z Krzysztofem Drabikiem, podczas którego występów nasze uczennice chętnie asystowały.

            Choć pogoda nie rozpieszczała i wolontariuszki pracowały zarówno w deszczu, jak i w słońcu, przez cały czas były uśmiechnięte i zaangażowane. Kolejny rok z rzędu udowodniły, że potrafią sprostać nowym wyzwaniom i że zawsze można na nie liczyć.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczennicom za poświęcony czas i piękną postawę wolontariacką.

            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wyjątkowego wydarzenia!

          • Dzień Pustej Klasy

          •  Dzień Pustej Klasy to święto edukacji w naturze, obchodzone co roku w czerwcu. Tego dnia dzieci i młodzież wraz ze swoimi nauczycielami porzucają naukę w szkolnych ławkach na rzecz aktywności i zdobywania wiedzy na świeżym powietrzu.

            Klasa 1b w ramach obchodów Dnia Pustej Klasy opuściła mury szkoły i wybrała się na spacer na ogródki działkowe. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach wykonywania wakacyjnych toreb, a następnie spędzili czas aktywnie, korzystając z pięknej pogody i ruchu na świeżym powietrzu. Uwieńczeniem tego wyjątkowego dnia były lody zakupione za pieniądze zdobyte w konkursie na najlepszą klasę.

            Klasa 1a wybrała się natomiast na wycieczkę do Muzeum Chleba w Radzionkowie. Celem wyjazdu było poznanie historii piekarnictwa, dawnych metod nauczania, kształtowanie szacunku do chleba oraz poznanie tradycji związanych z jego wypiekiem dawniej i dziś. Dzieci miały okazję własnoręcznie wykonać chlebowe plecionki, a następnie je degustować. Duże zainteresowanie wzbudziły przedmioty zgromadzone w zabytkowej chacie, zwłaszcza że można było sprawdzić, jak działają. Największą atrakcją okazała się dawna sala lekcyjna, przypominająca czasy naszych babć. Zmęczone, ale bardzo zadowolone dzieci wróciły do domu bogatsze o nowe wiadomości, doświadczenia oraz ciekawe pamiątki.

            Klasa 2b wraz z wychowawczynią wybrała się do Skansenu w Chorzowie. Uczniowie zobaczyli tam starą zabudowę wiejską oraz dawne sprzęty używane w gospodarstwach domowych. Dowiedzieli się, czym jest skansen i dlaczego warto poznawać tradycje oraz życie naszych przodków. Szczególną uwagę poświęcili zwiedzaniu chaty zielarki. Podczas pobytu mogli podziwiać zabytkowe budynki oraz piękno otaczającej przyrody.

            Klasy 2a, 3a i 3b również aktywnie spędziły ten dzień. Uczniowie wybrali się do McDonald’s, a następnie korzystali z atrakcji i zabaw na boiskach szkolnych.

            Wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni, bogatsi o nowe umiejętności, doświadczenia i niezapomniane wspomnienia. Dzień Pustej Klasy uznajemy za bardzo udany.

             

          • Ogólnopolski konkurs języka angielskiego „The Big Challenge”

          •  Uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny wieli udział w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego „The Big Challenge”, osiągając bardzo dobre wyniki. Dzięki swojej wiedzy, zaangażowaniu i systematycznej pracy z powodzeniem reprezentowali szkołę, zdobywając wysokie miejsca oraz cenne doświadczenie.

            Najlepsi w swoich kategoriach wiekowych okazali się:

            9 miejsce w regionie Jakub Pasierb kl.5b

            24 miejsce w regionie Zofia Guć kl.6a

            33 miejsce w regionie Szymon Kosmalski kl.5b

            76 miejsce w regionie Oliwia Fitz  kl.7b

            82 miejsce w regionie Dawid Ziołkowski kl.7a

             

            Wszystkim serdecznie gratulujemy.

          • Dyskoteka szkolna pełna gwiazd

          •  3 czerwca w naszej szkole odbyła się dyskoteka szkolna. Tegorocznym motywem przewodnim były przebrania za celebrytów, aktorów oraz osoby ze świata show-biznesu. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, wcielając się w znane postacie i prezentując pomysłowe stroje.
            Mimo niesprzyjającej pogody na wydarzenie przybyło wielu entuzjastów tańca i dobrej zabawy. Na parkiecie nie brakowało energii, uśmiechów oraz świetnej atmosfery. Wspólna zabawa przy muzyce dostarczyła uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń.
            Szczególne podziękowania kierujemy do naszego DJ-a Szyny – absolwenta naszej szkoły, który zadbał o oprawę muzyczną całego wydarzenia. Dzięki jego zaangażowaniu i doskonałemu doborowi utworów parkiet przez cały wieczór tętnił życiem, a uczestnicy mogli bawić się przy swoich ulubionych przebojach.

             Dziękujemy za wsparcie i stworzenie niezapomnianej atmosfery podczas szkolnej dyskoteki.  

             Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia.

          • Projekt eTwinning „My City Your City”

          •  W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w międzynarodowym projekcie eTwinning „My City Your City” realizowanym we współpracy ze szkołami z różnych krajów Europy między innymi: Grecji, Włoch, Hiszpanii, Ibizy, Portugalii, Rumunii, Turcji, Serbii, Chorwacji, Czech i wielu innych.

             Głównym celem projektu było poznawanie kultury historii i tradycji oraz codziennego życia rówieśników z innych państw oraz prezentowanie walorów własnego miasta i kraju.

             W ramach projektu uczniowie przygotowywali prezentacje multimedialne filmy, plakaty oraz materiały fotograficzne przedstawiające najciekawsze miejsca z naszej okolicy i pięknej Polski. Opowiadali o lokalnych zabytkach tradycjach wydarzeniach kulturalnych stając się ambasadorami swojego miasta i państwa.

             Ważnym elementem współpracy była komunikacja w języku angielskim z uczniami szkół partnerskich, dzięki wspólnym zadaniom, wymianie materiałów i spotkaniu online uczestnicy rozwijali kompetencje językowe cyfrowe oraz społeczne. Uczniowie poznawali podobieństwa i różnice między europejskimi społecznościami ucząc się otwartości tolerancji i współpracy międzynarodowej.

             Uczniowie tworzyli również cyfrowe interaktywne prezentacje, a także uczestniczyli w działaniach związanych z kodowaniem i projektowaniem graficznym. Wspólna praca nad materiałami projektowymi pozwoliła im rozwijać kreatywność umiejętność pracy zespołowej oraz świadome korzystanie z nowoczesnych technologii.

             Udział w projekcie „My City Your City” był dla uczniów cennym doświadczeniem edukacyjnym. Dzięki współpracy z rówieśnikami z innych krajów nie tylko poszerzyli swoją wiedzę o Europie, ale także zdobyli nowe umiejętności i nawiązali międzynarodowe znajomości.

            Projekt pokazał, że nauka języków obcych i wykorzystanie technologii, mogą być doskonałym narzędziem do budowania mostów między kulturami.

             Na początku realizacji projektu uczniowie stworzyli własne awatary oraz przygotowali krótkie prezentacje, w których przedstawili siebie swoje zainteresowania i hobby. Dzięki temu partnerzy z innych krajów mogli lepiej się poznać jeszcze przed rozpoczęciem wspólnych działań. Zadanie to sprzyjało integracji uczestników projektu rozwijanie umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim oraz kompetencji cyfrowych związanych z tworzeniem i prezentowaniem materiałów multimedialnych.

             Jednych z pierwszych zadań projektu było zaprojektowanie logo „My City Your City”. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością przygotowując własne propozycje znaków graficznych nawiązujących do idei poznawania miast, współpracy międzynarodowej oraz różnorodności kulturowej. Podczas pracy rozwijali umiejętności artystyczne, cyfrowe, a także uczyli się jak za pomocą obrazu przekazać główne założenia projektu. Nasz najlepszy projekt, który wykonał Gabriel został zaprezentowany partnerom zagranicznym, a następnie wziął udział we wspólnym głosowaniu na oficjalne logo projektu.

             Uczniowie przygotowali również plakat promujący nasze miasto Bytom. W swoich pracach przedstawili najważniejsze zabytki, miejsca warte odwiedzenia, atrakcje kulturalne oraz ciekawostki związane z historią miasta. Tworząc plakat rozwijali umiejętności wyszukiwania i selekcjonowania informacji, pracy z materiałami graficznymi oraz kreatywnego prezentowania treści. Gotowy plakat został zaprezentowany partnerom projektu dzięki czemu uczniowie mogli zapoznać rówieśników z innych krajów z walorami naszego miasta.

             W ramach projektu uczniowie wzięli również udział w europejskim tygodniu kodowania (Code Week). Podczas zajęć realizowali zadania związane z programowaniem i rozwijaniem kompetencji cyfrowych. Udział w tygodniu kodowania pozwolił uczniom połączyć naukę z zabawą, a także doskonalić kreatywność, współpracę i umiejętność wykorzystywania technologii informacyjno- komunikacyjnej w praktyce.

             W ramach CodeWeek4All i projektu eTwinning „Moje miasto – Twoje miasto” nasi uczniowie wcielają się w małych artystów i tworzą Pixel Art., aby zaprezentować swoje miasto.

            Poniżej znajduje się link do naszego Padleta i strony poświęconej Europejskiemu Tygodniowi Kodowania :

            Padlet – Nasze miasta w grafice pikselowej

             Ważnym elementem projektu było również przygotowanie filmu w języku angielskim prezentującego jedno z najbardziej znanych tradycyjnych dań polskiej kuchni – pierogów. Uczniowie samodzielnie opracowali scenariusz przygotowali materiały oraz nagrali film w którym przedstawili składniki i sposób przygotowania potrawy. Realizacja tego zadania pozwoliła im rozwijać kompetencje językowe, cyfrowe i komunikacyjne, a także promować polską kulturę i tradycje kulinarne wśród partnerów projektu z innych krajów.

            Uczniowie przygotowali także krótkie filmiki w języku angielskim prezentujące tradycyjne dania kuchni polskiej. W swoich materiałach przedstawili między innymi popularne potrawy opowiadając o ich składnikach sposobie przygotowania i znaczeniu w polskiej kulturze.

            Aby obejrzeć nasze firmy zachęcamy do pobrania linków:

            https://www.youtube.com/watch?v=hD9yZfW2Af4

            https://youtube.com/shorts/hy1WfTHecck?feature=share

            https://youtu.be/xY0fMl9hbmc

            https://youtube.com/shorts/BmYmSSt_Y9c?feature=share

             Kolejne fantastyczne zadanie polegało na przedstawieniu tradycji danego kraju. Nasi uczniowie przedstawili tradycję zwaną Tłustym Czwartkiem. W naszej szkole obchodzimy Tłusty Czwartek każdego roku. Uczniowie kupują pączki, a część zebranych pieniędzy jest przekazywana dzieciom w Afryce za pośrednictwem fundacji SOS Afryka. Cieszymy się, że w ten sposób możemy pomóc dzieciom w Afryce. Oto plakat.

             Kolejnym ciekawym zadaniem było przygotowanie interaktywnego quizu w aplikacji kahoot, który przedstawiał najważniejsze informacje o naszym mieście i kraju. Quiz zawierał pytania dotyczące geografii, historii, kultury, zabytków tradycji oraz ciekawostek związanych z naszym miejscem zamieszkania i krajem.

             Podczas tworzenia quizu uczniowie wyszukiwali i selekcjonowali informacje, rozwijali umiejętności cyfrowe ćwiczyli język obcy poznali kulturę i tradycje innych krajów uczestniczących w projekcie. Tak przygotowany quiz stanowił atrakcyjną formę nauki oraz wymianę wiedzy między uczestnikami projektu eTwinning. My także bawiliśmy się świetnie rozwiązując quizy uczestników z innych krajów. 

             W ramach projektu uczniowie stworzyli również plakat w języku angielskim dotyczący bezpieczeństwa w Internecie. Na plakacie przedstawili najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z sieci tak jak ochrona danych osobowych tworzenie silnych haseł rozpoznawanie zagrożeń internetowych oraz odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznościowych.

            Zadanie to pozwoliło uczniom rozwijać umiejętności językowej cyfrowe, a także zwiększyć samodzielność na temat bezpiecznego poruszania się w świecie online. Poniżej stworzony przez nas plakat.

             Wspaniałą okazją do integracji i wymiany doświadczeń oraz wspólnego czasu w międzynarodowym gronie, było spotkanie online uczniów uczestniczących w projekcie eTwinning z naszej szkoły Rumunii, Serbii oraz Włoch.

            Podczas spotkania uczniowie rozmawiali o swoich zainteresowaniach, planach wakacyjnych oraz wrażeniach związanych z udziałem w projekcie. Chętnie prezentowali swoje talenty muzyczne, część uczestników zaprezentowała umiejętności wokalne, a  Ania i Łucja zagrały na keyboardzie ukulele. Występy spotkały się z dużym zainteresowaniem i uznaniem ze strony pozostałych uczestników.

             Na zakończenie wszyscy złożyli sobie życzenia udanych, bezpiecznych i pełnych niezapomnianych wrażeń wakacji. Uczniowie wyrazili również nadzieję na ponowne spotkanie i współpracę w kolejnych projektach i eTwinning w nadchodzącym roku szkolnym.

             Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze, pozostawiając uczestnikom wiele pozytywnych wspomnień.

          • Poznajemy tematykę OZE.

          • Uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w spotkaniach warsztatowych, których tematyką były odnawialne źródła energii – OZE. Prelegenci omawiali m.in.; zasadę działania pompy ciepłowniczej, zmiany w produkcji energii elektrycznej.  Zajęcia organizowane były w ramach projektu „Zielony kwartał KWK Rozbark – Edukacja Zielona Transformacja”.

          • Majowe wyzwania z Polinką – nasi uczniowie odkrywają Polskę!

          •  W maju uczniowie klas 1–3 z ogromnym zaangażowaniem realizowali kolejne zadania w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Odkrywamy Polskę z Polinką”. Tradycyjnie majowe aktywności koncentrowały się wokół tematyki patriotycznej, symboli narodowych oraz piękna polskiej przyrody.

            Najmłodsi uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością podczas wykonywania prac związanych z symbolami narodowymi. Powstały piękne flagi, godła oraz różnorodne prace plastyczne inspirowane barwami ojczystymi oraz listy do Polski.  Dzieci z dumą prezentowały swoje dzieła, pokazując, jak ważne są dla nich polskie tradycje i wartości.

            W ramach zadania „Poznajemy Polskę” uczniowie przygotowali album „Polskie krajobrazy”, w którym zaprezentowali najpiękniejsze zakątki naszego kraju. Wspólnie poznawali ciekawe regiony Polski, ich walory przyrodnicze i kulturowe, a także planowali trasy wymarzonych wycieczek po najciekawszych miejscach.

            Nie zabrakło również wspólnej nauki pieśni patriotycznych. Dzieci z wielkim zaangażowaniem utrwalały słowa i melodię Hymnu Państwowego oraz uczyły się  innych utworów związanych z historią i tradycją Polski. Była to doskonała okazja do rozwijania postaw patriotycznych oraz budowania poczucia przynależności do wspólnoty narodowej.

            Majowe zadania pokazały, że nasi uczniowie potrafią łączyć naukę z twórczą zabawą. Ich pomysłowość, aktywność i entuzjazm zasługują na wielkie uznanie. Jesteśmy dumni z zaangażowania naszych najmłodszych odkrywców, którzy z radością poznają piękno i bogactwo naszej Ojczyzny. Przed nami ostatnie czerwcowe zadanie z Polinka.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 21 im. Józefa Lompy
      • 32/ 280-29-30 (od godz. 7:00 do 15:00)
      • ul. Worpie 14-16
        41-906 Bytom
        Poland
      • NIP 626- 26-26-732
    • Logowanie