10 luty 2026 roku ustanowiony został dniem Bezpiecznego Internetu (DBI).
Hasło przewodnie brzmi: „Razem na rzecz lepszego Internetu”.
W ramach tegorocznych obchodów DBI, które trwają do końca marca, organizujemy w naszej szkole:
- Zajęcia w klasach 1 – 8 podczas lekcji informatyki i zajęć z wychowawcą
- Korzystamy z lekcji online
- Wykonujemy plakaty
- Tworzymy prezentacje
DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa w sieci internetowej.
Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo. Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej
od 2004 roku. organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”. Głównym partnerem akcji jest Fundacja Orange.