AKTUALNOŚCI
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
Bezpłatne spotkania realizowane w ramach kampanii społecznej „Dobrze, że jesteś”
...
START - WYSTAWA OLIMPIJSKA ON-LINE
Szanowni Państwo,
jutro rozpoczynają się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Biuro Programu "Niepodległa" zaprasza z tej okazji do zapoznania się z wystawą pt. "START", która prezentuje wspaniałych polskich sportowców ostatnich 100 lat.
Wystawa „START” pomyślana została jako materiał popularnonaukowy, który opowiada o ciekawych faktach i wybitnych postaciach związanych z historią polskiego sportu. Opowiada m.in. o Halinie Konopackiej, Januszu Kusocińskim, Irenie Szewińskiej, Ryszardzie Szurkowskim, Hubercie Wagnerze i wielu innych.
Ekspozycja „START” składa się z 23 plansz i prezentuje 33 wybrane postaci z olimpijskiej historii sportu, które wpisały się na stałe w serca polskich kibiców. W wielu miejscowościach w Polsce sportowcy mają swoje ulice i pomniki. Sport na najwyższym poziomie łączy ludzi w kibicowaniu. Z okazji igrzysk zapraszamy do odkrywania historii sportu w najbliższej okolicy.
#ZnajdzCzasNaCzytanie
Wspólne czytanie książek obniża stres, agresję i podatność na depresję.
Jeśli czytasz swojemu dziecku codziennie, zmniejszasz jego podatność na lęk. Poświęcając mu czas sprawiasz, że czuje się ono bezpieczniejsze.
Jeśli nie czytasz codziennie – zacznij. Pomożemy Ci!
Lekcja piąta w klasie 2a i 3b w ramach realizacji Ogólnopolskiej Akcji "Dzieci Uczą Rodziców"
W naszym województwie ferie zimowe, czyli okres wyjazdów i beztroskiej zabawy na śniegu i lodzie zbliżają się dużymi krokami. By ferie przebiegały szczęśliwie należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa – o tym właśnie jest lekcja 5 – „Bezpieczne ferie”.
11
Karnawałowy Dzień Przebierańca
- 7
29 stycznia obchodziliśmy Światowy Dzień Składanki i Łamigłówki oraz Międzynarodowy Dzień układania Puzzli
Celem tego dnia jest podkreślenie roli, jaką wszelkie łamigłówki pełnią w nauce i rozwoju każdego człowieka oraz zachęta do jak najczęstszego sięgania po przeróżne gry, zadania i zagadki logiczne.
Uczniowie klas 2-8 na lekcjach on-line układali puzzle, tangramy, rozwiązywali łamigłówki, odgadywali matematyczne zagadki, które niewątpliwie uczą logicznego myślenia, rozwijają kreatywność, spostrzegawczość oraz wyobraźnię. Mogli przekonać się, że rozwiązywanie łamigłówek, granie w różnego rodzaju gry to także dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu.
Szkolny koordynator Anna Jędrzejczyk
7
Kto lubi wulkany?
Dyrektor szkoły ogłasza nabór prac na ogólnopolski konkurs o wulkanach. Szczegóły w zakładce RADA PEDAGOGICZNA przy nazwisku dyrektora.
powodzenia i dużo twórczej wyobraźni Wam życzmy
Konkurs plastyczny “PORTRET DETEKTYWA POZYTYWKI”
Dodatkowe informacje znajdują się w zakładce O SZKOLE - BIBLIOTEKA
"Szybki konkurs"
...
II edycja konkursu "Sfotografuj matematykę - matematyka inaczej”
Spotkanie kierowników bytomskich świetlic szkolnych
Serdecznie zapraszamy kierowników świetlic na spotkanie Sieci współpracy i samokształcenia wychowawców bytomskich świetlic szkolnych, które odbędzie się 21 stycznia br. o godz.9.30 w Szkole Podstawowej nr 16 im. M. Konopnickiej w Bytomiu, ul. Macieja Rataja 3, 41-905 Bytom.
Ogłaszamy szkolny konkurs plastyczny
Konkurs dla dzieci i rodziców. A może koncert zespołu ŁZY?
Kolejne zadanie w ramach ogólnopolskiej akcji DZIECI UCZĄ RODZICÓW wykonane !
W dniu 16 grudnia 2021r. w klasach 2a i 3b odbyły się IV zajęcia z programu „Dzieci Uczą Rodziców” pt. „Świąteczna opowieść’. W atmosferze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, dzieci poznały: tradycje bożonarodzeniowe, sposoby jak można pomagać innym, poznały termin „bezinteresowna pomoc”.
Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonali piękne prace plastyczne.
Komunikat Ministerstwa Edukacji i Nauki
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Organizacja pracy w szkołach i placówkach na terenie całego kraju powinna odbywać się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.Zapewnienie bezpieczeństwa – przy optymalnych warunkach nauki – oraz dbałość o zdrowie, w tym zdrowie psychiczne, to priorytetowe cele zarówno Ministra Edukacji i Nauki, jak i całego środowiska oświatowego. Aby nauka w trybie stacjonarnym, mimo stanu epidemii, trwała jak najdłużej, zachęcamy i rekomendujemy, aby we wszystkich szkołach i placówkach zintensyfikowano działania w obszarze bezpieczeństwa sanitarnego. Są one niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa nauczycieli, uczniów i ich rodzin.Przypominamy, że należy zapewnić taką organizację pracy szkoły, która umożliwi zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły, szczególnie w miejscach wspólnych, a także ograniczy gromadzenie się uczniów na terenie szkoły. Dyrektor szkoły powinien wprowadzić obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach wspólnych, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu, a uczniowie powinni ten obowiązek respektować. W najbliższym czasie kolejny raz szkoły zostaną zaopatrzone w środki ochrony indywidualnej.
Obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej (do odwołania)został uregulowany w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2021 r. poz. 861, z późn. zm.) https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20210000861/O/D20210861.pdf
Zalecamy korzystanie z obowiązujących rekomendacji dotyczących bezpieczeństwa i przypominamy o kontynuowaniu upowszechniania informacji o szczepieniach (zarówno dla pracowników szkół, jak i uczniów) jako najbardziej skutecznej formie przeciwdziałania COVID-19. Działania o charakterze edukacyjnym dotyczące promowania zdrowia, aktywności fizycznej i roli szczepień w codziennym życiu powinny być obecnie stałym elementem pracy szkoły.Więcej informacji dostępnych jest na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/bezpieczenstwo.Z wyrazami szacunkuDepartament Wychowania i Edukacji WłączającejMinisterstwa Edukacji i Nauki
Poszukujemy talentów...
...
Archiwum Aktualności