W dniu 10.11.2020 r. cała szkoła przystąpi do akcji MEN "Szkoła do hymnu". Śpiewanie hymnu narodowego w naszej szkole jest już tradycją. W tym roku wszyscy zaśpiewamy hymn o godz. 11.11. Klasy 1-3 zaśpiewają hymn wraz z wychowawcami i dyrekcją szkoły podczas lekcji. Klasy 4-8 z uwagi na zdalne nauczanie zaśpiewają hymn w domu łącząc się z nauczycielami on-line. Prosimy o zachowanie powagi oraz stosowny ubiór podczas tak ważnego dla wszystkich Polaków dnia.
AKTUALNOŚCI
Szkoła do hymnu 2020
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Magia Teatru – Lalka Teatralna”
W ubiegłym roku szkolnym Zielonogórski Ośrodek Kultury ogłosił konkurs na lalkę teatralną. W tej edycji konkursu inspiracją do stworzenia wyjątkowych lalek teatralnych posłużyły dwie powieści: “Księga dżungli” Rudyarda Kiplinga oraz „Pinokio” Carla Collodiego. Nasze uczennice przygotowały cztery piękne, kolorowe, misternie wykonane kukiełki i udało się odnieść sukces!
Marysia Michulec z klasy 8b i Martyna Winnicka (nasza absolwentka) zdobyły WYRÓŻNIENIE.
Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu, która zostanie ogłoszona już niebawem! Opiekun konkursu: Renata Soczówka
Aneks do regulaminu MIEJSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "Mama, tata, ja i Bytom"
Miejski konkurs plastyczny „Mama, tata, ja i Bytom”
Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 7 – 10 lat oraz ich rodziców/opiekunów do udziału Miejskim konkursie plastycznym pn. „Mama, tata, ja i Bytom”. Głównym celem konkursu jest zaprezentowanie miejsc zabaw, rekreacji i wypoczynku w naszym mieście.
Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie konkursu. Zapraszamy do udziału.
Aneks do Wojewódzkiego konkursu wiedzy o lekturach
II edycja Wojewódzkiego konkursu wiedzy o lekturach „Magiczny świat w twardej okładce”
Szanowni Państwo!
Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież szkół podstawowych województwa śląskiego (Bytom, Chorzów, Ruda Śląska, Zabrze, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Piekary Śląskie, Radzionków) do udziału w II edycji Wojewódzkiego konkursu wiedzy o lekturach „Magiczny świat w twardej okładce”. Głównym celem konkursu jest upowszechnianie czytelnictwa i kształcenie wrażliwości młodzieży na odbiór słowa pisanego, a także rozbudzanie zainteresowań czytelniczych promujących pozytywne wzorce.
Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Przyjazna Ósemka z Bytomia
oraz Szkoła Podstawowa nr 21 im. Józefa Lompy w Bytomiu.Konkurs został objęty patronatem honorowym przez Prezydenta Miasta Bytomia
i Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Katowicach.Konkurs organizowany jest w ramach realizacji zadania publicznego współfinansowanego przez Gminę Bytom pn. „Wojewódzki konkurs wiedzy o lekturach”.
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem konkursu.
II_edycja_wojewodzkiego_konkursu_wiedzy_o_lekturach.pdf
ANEKS_DO_REGULAMINU_Wojewodzki_konkurs_wiedzy_o_lekturach.pdf
ZDALNE NAUCZANIE 4-8 - kilka informacji
Jak pracować z zoomem? Link: https://www.youtube.com/watch?v=-1xgNWNH-6Q
Szanowni Państwo
Rozpoczęło się zdalne nauczanie w związku z czym wysyłam garść informacji.
1. Część lekcji będzie odbywała się w formie on-line np. przez zoom, skype lub inny komunikator, a część lekcji z wykorzystaniem skrzynki pocztowej w e-dzienniku Librus lub adresów mailowych (jeśli nauczyciel takie posiada). O formie lekcji poinformuje nauczyciel - w wiadomości lub terminarzu lub w inny sposób.
2. Ze względów sprzętowych oraz na przepustowość sieci to nauczyciel decyduje o wyborze narzędzia do pracy zdalnej. W przypadku awarii Internetu lekcje on-line mogą się nie odbyć, wówczas w późniejszym czasie nauczyciel wyśle uczniom zadania do wykonania z danej lekcji.
3. W sieci znajduje się mnóstwo filmików np. na youtube, w których pokazane jest jak korzystać z danych komunikatorów.
4. Lekcje odbywają się zgodnie z planem (taka informacja została umieszczona na stronie szkoły), ale lekcje są skrócone (zgodnie z rozporządzeniem MEN do 30 minut). Przykład: lekcja zaczyna się o 8:00, trwa on-line 30 minut i kończy się. Uczeń ma przerwę, aby odpocząć od komputera. Następna lekcja rozpoczyna się zgodnie z planem o 8:55. (zalecany czas pracy zdalnej na 1 lekcji to 30 minut, nauczyciel może z potrzeby dokończenia lekcji trochę ją przedłużyć).
5. Jeśli jakaś lekcja z powodu zwolnienia chorobowego nauczyciela jest odwołana to jest to czas na przygotowanie się ucznia do następnej lekcji, przeczytanie czegoś ciekawego lub odpoczynek.
6. W przypadku, gdy uczeń nie posiada sprzętu (laptop, komputer, tablet, smartfon) oraz dostępu do Internetu (takie informacje wychowawca zbiera od rodziców) uczeń uczestniczy w innej formie zdalnego nauczania:- nauczyciele przygotowują materiały w formie papierowej dla ucznia do wykonania, materiały ty drukowane są w szkole, a rodzic lub inna upoważniona osoba dorosła odbiera te materiały w sekretariacie,- uczeń wykonuje np. w oparciu o podręczniki zadania, rodzic po wykonaniu zadań w terminie zanosi je do sekretariatu (zadania muszą być podpisane),- nauczyciel wystawia ocenę za wykonanie zadań.
7. Podczas lekcji on-line proszę, aby rodzice stworzyli dziecku takie warunki, aby mogło w zajęciach uczestniczyć bez zakłóceń (mikrofon w komputerach zbierają wszystkie dźwięki - słychać np. rozmowy telefoniczne, szczekanie psa, słychać nawet jak ktoś zmywa naczynia - to bardzo przeszkadza dziecku w koncentracji).
8. Z uwagi na to, iż nikt z nas nie ma wpływu na technologię prosimy o wyrozumiałość, zapewniamy to co możemy, ale na siłę wyższa nie mamy wpływu.
9. Życie szkoły toczy się dalej: są konkursy, są projekty, są dodatkowe zadania dla chętnych, są kartkówki, są testy. Ważne, aby dziecko jak tylko pozwalają na to warunki uczestniczyło w lekcjach.
Funkcjonowanie świetlicy szkolnej w trakcie trwania zdalnego nauczania klas 4-8 i stacjonarnego klas 1-3
Stołówka szkolna w trakcie trwania zdalnego nauczania klas 4-8 i stacjonarnego klas 1-3
Zdalne nauczanie w klasach 4-8 od 26.10.2020 r.
Ogólne zasady pracy zdalnej ucznia:
1. Lekcje w klasach 4-8 odbywać będą się zdalnie. Dzieci pozostają w domu, nie wolno im przychodzić do szkoły.
2. Lekcje odbywają się zgodnie z planem. Lekcje zdalne są dla ucznia OBOWIĄZKOWE!
3. Uczniowie są normalnie oceniani, w tym zachowanie (zgodnie ze Statutem).
4. Obecności są sprawdzane i zaznaczane w e-dzienniku. Nie ma możliwości usprawiedliwienia nieobecności podczas zdalnego nauczania skoro uczeń pozostaje w domu - wyjątek stanowi choroba ucznia lub zakażenie koronawirusem/ COVID-19 o czym rodzic musi poinformować wychowawcę klasy.
4. Uczniowie nie korzystają w okresie zdalnego nauczania ze świetlicy, obiadów, świetlicy socjoterapeutycznej.
5. Podstawową platformą komunikacji rodzica/ opiekuna z wychowawcą i nauczycielami pozostaje e-dziennik Librus Synergia.
6. Uczeń może uczestniczyć w zdalnym nauczaniu wykorzystując: komputer stacjonarny, laptop/ notebook, tablet, smartfon.
Rodzicu pamiętaj!
Dziecko do 16 roku życia nie może po ulicach poruszać się same, tylko w obecności dorosłego. Wyjątek stanowią dni wolne od nauki oraz weekendy.
Klasy 1-3 uczą się nadal w szkole!
Drodzy Rodzice/ Opiekunowie dzieci w klasach 1-3
1. Wasze dzieci uczą się "normalnie" to znaczy w szkole.
2. Lekcje odbywają się zgodnie z planem.
3. Dla dzieci klas 1-3 gotowane są obiady (dla tych, którzy wykupili obiady lub korzystają z obiadów opłaconych przez MOPR).
4. Dla dzieci klas 1-3 działa normalnie świetlica.
5. Zgodnie z ustaleniami MEN dzieci do 16 roku życia nie mogą w godzinach 8:00-16:00 same chodzić po ulicach. Nie dotyczy to jednak drogi do szkoły oraz ze szkoły do domu. Proszę jednak poinformować dzieci, które same wracają do domu, że mają po zajęciach udać się prosto do domu.
6. W szkole nadal obowiązuje reżim sanitarny - częste mycie rąk, dezynfekcja rąk, mierzenie temperatury 2 razy dziennie (przy wejściu do szkoły i raz podczas lekcji), noszenie maseczki zakrywającej usta i nos w częściach wspólnych tj. korytarze, toalety.
PILNE! Zdalne nauczanie klasy IV-VIII od 26.10.2020 r.
Drodzy Rodzice i opiekunowie dzieci - prosimy śledzić stronę szkoły i wiadomości w e-dzienniku Librus w sprawie organizacji zdalnego nauczania w klasach 4-8 od poniedziałku 26.10.2020 r.
Logowanie do e-dziennika LIBRUSA
Szanowni Rodzice
1. Nie logujemy się do e-dziennika Librus przez stronę internetową szkoły.
2. Logowanie do e-dziennika Librus odbywa się tylko i wyłącznie na stronie Librus Synergia. W tym celu musicie Państwo w wyszukiwarce internetowej np. google wpisać Librus Synergia i wyszukać stronę logowania do e-dziennika.
https://portal.librus.pl/szkola/synergia/loguj
Konsultacje 21.10-22.10
Stratuje e-dziennik Librus Synergia
Szanowni Rodzice
Wychowawcy klas udostępnili dla Państwa oraz dla uczniów loginy oraz hasła do korzystania z dziennika elektronicznego (e-dziennika) na platformie Librus Synergia. Proszę od swoich dzieci domagać się loginów przekazanych przez wychowawców.
1. Korzystanie z e-dziennika jest bezpłatne, w tym celu należy korzystać z wyszukiwarki internetowej.2. E-dziennik staje się tym samym podstawową drogą komunikacji na linii rodzic-nauczyciel-uczeń.
3. Warto "przeklikać" dziennik, aby doświadczyć tego, co oferuje dziennik z pozycji rodzica/ ucznia.
4. W przypadku zagubienia loginu i/ lub hasła należy zgłosić ten fakt w sekretariacie szkoły.
5. W Librusie czeka na Was informacja o korzystaniu z e-dziennika.
6. Aplikacja mobilna na smartfony nie jest cześcią pakietu e-dziennika Librus w naszej szkole.
Życzymy udanego korzystania z e-dziennika Librus Synergia.
Drodzy uczniowie!!! Nasza szkoła przystąpiła do konkursu EMPIK „1000 powodów, by czytać”
Możemy go wspólnie wygrać, a wówczas nasza szkoła otrzyma 1000 książek powiększających zasoby naszej biblioteki. Uczennica klasy 8b Marysia wykonała piękną pracę plastyczną do książki Henryka Sienkiewicza „ W pustyni i w puszczy”. Naszym zadaniem będzie na tę pracę głosować.
Jak głosować w konkursie?
1. Pobierz darmową aplikację mobilną Empik np. z GOOGLE Play, APP STORE lub APPGALLERY
2.Uruchom aplikację I zaloguj się lub zarejestruj w programie Empik Premium/ Premium Free
3. Wybierz naszą szkołę, na którą będziesz głosować czyli SP 21 w Bytomiu
4. Głosuj codziennie od 02.11.2020 do 02.12.2020 r.
EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA
W naszej szkole w dniach 10 – 25 października obchodzimy EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA 2020
Klasy I – III bawią się w kodowanie na zajęciach komputerowych
Klasy IV – VIII programują na lekcjach informatyki
W naszej szkole obowiązuje zasada DDM
OBOWIĄZEK NOSZENIA MASECZKI
W naszej szkole obowiązuje instrukcja Ministerstwa Zdrowia.
UWAGA !!! FOTOGRAFICZNY KONKURS MATEMATYCZNY!!!
Nie musisz być geniuszem z matematyki, aby wziąć udział w konkursie. Wystarczy, że jesteś uczniem klas 1- 8 bytomskiej Szkoły Podstawowej nr 21 by przystąpić do rywalizacji w szkolnym konkursie pt. „
Sfotografuj matematykę „ π- kna matematyka” .
Co należy zrobić? Należy sfotografować matematykę w różnych dziedzinach życia!
Czas trwania konkursu – rok szkolny 2020/2021
Harmonogram działań:
1) Matematyka w architekturze- zdjęcia wysyłamy od 15 października do 15 listopada 2020r
2) Matematyka na talerzu- zdjęcia wysyłamy od 30 listopada do 31 grudnia 2020r
3) Matematyka w przyrodzie- zdjęcia wysyłamy od 15 stycznia do 15 lutego 2021r
4) Matematyka w przedmiotach użytkowych- zdjęcia wysyłamy od 01 marca do 01kwietnia 2021r
5) Maj – podsumowanie konkursu, ocena całorocznych zmagań.
Zapraszamy do udziału w konkursie i czekamy na zdjęcia – wysyłajcie je w załączniku jako plik JPG, w treści wiadomości wpisujecie swoje imię, nazwisko i klasę.
Adres do wysyłania prac: matematyka.sp.bytom@gmail.com
Zdjęcia powinny być samodzielnie wykonane przez uczniów.
Każdy uczestnik wysyła tylko jedno zdjęcie na jeden etap konkursu. Można uczestniczyć we wszystkich etapach, albo tylko w jednym…...zapraszamy.
Dla zwycięzców przewidziane są dyplomy, super oceny z matematyki. Podpisane prace zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.
Elżbieta Malec i Ewa Kolczyńska
Archiwum Aktualności