• PROGRAM "DZIECI UCZĄ RODZICÓW"

•     ZDJĘCIA

Pierwsza lekcja w akcji #Dzieci uczą rodziców – Szkoła Podstawowa nr 1 w  Opolu Lubelskim

Dnia 10.112020.w naszej klasie odbyły się pierwsze zajęcia z projektu " Dzieci uczą rodziców''

TEMAT 1- Mały Patriota

Dzieci online zapoznały się z prezentacją . Z racji , że znają już symbole narodowe to sobie je przypomniały. Poprzez wiersz " Katechizm polskiego dziecka " przypomniały sobie uroczystość Pasowania na Ucznia z zeszłego roku I razem ze mną na role czytały katechizm.

Z wielkim zainteresowaniem słuchały o Igncym Paderewskim, Józefie Piłsudskim, Romanie Dmowskim, Wincencie Witosie.

Dowiedziały się co znaczy słowo patriotyzm i kto to jest patriota.

Materiały z zadaniami dostały w formie wiadomości. Zaradni rodzice pomogli , wydrukowali i dzieci wykonały zadania , a zdjęcia przesłały do mnie.

TEMAT 2- MAGICZNY CZAS

Podczas klasowej Wigilii w dniu 22.12 dzieci zapoznały się z prezentacją - Magiczny czas.

Na podstawie prezentacji i swoich doświadczeń opowiadały co to znaczy pomagać innym.

Utrwaliły informacje o tradycjach świątecznych o których codziennie rozmawialiśmy na zajęciach lekcyjnych.

Materiały z zadaniami dostały w wiadomosci librus. Dzieci posiadające drukarki wykonały je rewelacyjnie .

Zamieszczam je w naszej galerii.

Zdjęcia z zajęc jak zawsze  w albumie.