- Godziny urzędowania szkoły
- Historia szkoły
- STATUT
- Przedmiotowy System Oceniania klasy I-III
- Przedmiotowy System Oceniania klasy IV-VIII
- Ocena zachowania
- Regulamin zajęć zdalnych
- Szkolny Program Wychowawczo-Profilaktyczny
- Szkolny Kodeks Zachowań
- Kalendarz roku szkolnego 2024/2025
- Wewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego
- Kierunki polityki oświatowej państwa 2024/2025
- Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (ZFŚS)
- Regulamin Monitoringu Wizyjnego
- REGULAMIN FUNKCJONOWANIA DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO
- ZMIANA SIEDZIBY SZKOŁY - Uchwała Rady Miejskiej nr XXXVI/523/20
- Certyfikaty/ zaświadczenia
- Podręczniki/ programy 2024/2025
- Wniosek o wydanie świadectwa pracy i druku ERP-7
Kierunki polityki oświatowej państwa 2024/2025
MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ
PODSTAWOWE KIERUNKI REALIZACJI POLITYKI OŚWIATOWEJ PAŃSTWA
w roku szkolnym 2024/2025
Na podstawie art. 60 ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz.U. z 2023 r. poz. 900 ze zm.) ustalam następujące kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025:
- Edukacja prozdrowotna w szkole - kształtowanie zachowań służących zdrowiu, rozwijanie sprawności fizycznej i nawyku aktywności ruchowej, nauka udzielania pierwszej pomocy.
- Szkoła miejscem edukacji obywatelskiej, kształtowania postaw społecznych i patriotycznych, odpowiedzialności za region i ojczyznę. Edukacja dla bezpieczeństwa i proobronna.
- Wspieranie dobrostanu dzieci i młodzieży, ich zdrowia psychicznego. Rozwijanie u uczniów i wychowanków empatii i wrażliwości na potrzeby innych. Podnoszenie jakości edukacji włączającej i umiejętności pracy z zespołem zróżnicowanym.
- Wspieranie rozwoju umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli, ze szczególnym uwzględnieniem bezpiecznego poruszania się w sieci oraz krytycznej analizy informacji dostępnych w Internecie. Poprawne metodycznie wykorzystywanie przez nauczycieli narzędzi i materiałów dostępnych w sieci, w szczególności opartych na sztucznej inteligencji, korzystanie z zasobów Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej.
- Kształtowanie myślenia analitycznego poprzez interdyscyplinarne podejście do nauczania przedmiotów przyrodniczych i ścisłych oraz poprzez pogłębianie umiejętności matematycznych w kształceniu ogólnym.
- Wspieranie rozwoju umiejętności zawodowych oraz umiejętności uczenia się przez całe życie poprzez wzmocnienie współpracy szkół i placówek z pracodawcami oraz z instytucjami regionalnymi.
- Praca z uczniem z doświadczeniem migracyjnym, w tym w zakresie nauczania języka polskiego jako języka obcego.
Minister Edukacji Narodowej
Barbara Nowacka