W roku szkolnym 2024/2025 grupa uczniów klas 1a, 1b, 2a, 2b, 3a, 3b, 4a , uczęszczających na zajęcia logopedyczne wzięła udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Alfabet Logopedyczny”. Głównym celem projektu było zadbanie o właściwą stymulację rozwoju mowy oraz wdrażanie profilaktyki logopedycznej. Koordynatorem przedsięwzięcia w naszej szkole była pani Katarzyna Burg, a zadania z projektu realizowała wraz z nią pani Beata Bulińska.
Realizacja projektu rozpoczęła się w październiku 2024, a zakończyła w maju 2025 r. Podczas wykonywania zaplanowanych zadań uczniowie podnosili sprawność aparatu artykulacyjnego oraz oddechowego, poszerzali słownictwo czynne i bierne, ćwiczyli umiejętności rozumienia, uwagi słuchowej oraz koncentracji na wykonywanym zadaniu, rozwijali słuch fonematyczny i poczucie rytmu, podnosili sprawność w zakresie motoryki oraz doskonalili wrażliwość, percepcję i pamięć słuchową.
Uczniowie z dużym zaangażowaniem i radością podejmowali kolejne wyzwania, dzięki czemu udało się zrealizować 10 zadań z listy proponowanych przez organizatora.
Bardzo dziękujemy za udział w projekcie. Jednocześnie deklarujemy swój udział również w przyszłorocznej edycji.