• #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

• 2024 - KWIECIEŃ

Jak to się robi? Wracamy do kuchni.

2024 - MARZEC

2024 - LUTY

Nasze sukcesy - sukcesy kulinarne.

2024  - STYCZEŃ

GRUDZIEŃ 2023

LISTOPAD 2023

Działamy !!!

PAŹDZIERNIK 2023

WRZESIEŃ 2023

Zaczynamy !!!

Prezent od uczennicy -  wykonała z pomocą babci.

ZACZYNAMY NOWY ROK SZKOLNY 2023 - 2024 !!!

NOWE WYZWANIA!!!

CZERWIEC 2023

Szyjemy i dekorujemy

MAJ 2023

Teraz kolej na zdjęcia - sesja zdjęciowa dla uczniów klas 8.

KWIECIEŃ 2023

Znaleźliśmy sposób na kefir, którego dzieci nie lubią. Robimy ciasto kefirowe ze śliwkami oraz babeczki. Zajęcia odbywają się w trakcie zajęć rozwijających zaintersowania "Młody Elsporator" - klasa 4 B.

I jeszcze robimy smaczną sałatkę jajeczną!!!

MARZEC 2023

Gotujemy coraz lepiej.

LUTY 2023

Nadal działamy - pieczemy i się plątamy - Jak to się robi? Szydełkiem zrobić oczko - co to jest??? A do tego jeszcze druty i jak to opanować?

10 lutego 2023 odbyły się dla uczniów warsztaty w ramach programu Mobilne Laboratoria Przyszłości

STYCZEŃ 2023

Zobacz filmik   https://animoto.com/play/HQvV968T8weLn1l9kU1iIg

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2023!!!

GRUDZIEŃ 2022

Znowu uczymy się piec - tym razem sernik smiley

Uczymy się szydełokowć.

LISTOPAD 2022

Gotujemy, pieczemy, szyjemy itd. Za każdym razem inna grupa, inni uczniowie. Cały czas się uczymy.

PAŹDZIERNIK 2022

Nadal się wdrażamy - kolejni uczniowie poznają te praktyczne miejsca w szkole.

Próbujemy robić na drutach - jaki kolor wybrać? Ale się wszystko plącze!!!

Nadal majsterkujemy

I mamy stołówkę dla ptasich gości

WRZESIEŃ 2022

Zaczynamy działać!!!

Zajęcia początkowe - poznajemy nasze Laboratoria

I DZIAŁAMY !!!

GOFRY - LAZANIA - i  BUDKA DO PTAKÓW i ...

#LaboratoriaPrzyszłości

Dyrektor szkoły informuje, ze nasza szkoła przystąpiła do rządowego programu "Laboratoria Przyszłości". Kwota jaką otrzymaliśmy na zakup pomocy dydaktycznych wynosiła 106 800 zł.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała  wsparcie finansowe w wysokości 106 800 zł na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym oraz innych obszarów funkcjonowania dzieci i młodzieży.

Na lekcjach, zajęciach pozalekcyjnych, w tym rozwijających zainteresowania i uzdolnienia w klasach 1-8 uczniowie będą korzystali z materiałów rozwijających kompetencje z robotyki czy będą mogli zgłębiać tajniki druku 3D. Uczniowie klas  4-8 będą wykorzystywać pomoce na lekcjach chemii, fizyki, matematyki, dzięki którym doświadczenia czy tajniki geometrii przestrzennej będą przez nich odkrywane w ciekawszy sposób. Na lekcjach techniki, na zajęciach dodatkowych lub podczas różnorodnych imprez klasowych i szkolnych uczniowie będą mieli możliwość rozwijania uzdolnień manulanych w zakresie lutowania, obróbki materiałów, szycia, szydełkowania, gotowania i w wielu innych obszarach. Zakupione pomoce pozwolą również na rejestrowanie uroczystości szkolnych, innych ważnych wydarzeń i rozwijania umiejętności autoprezentacji czy dziennikarskich.