STRONA GŁÓWNA

          • PIKNIK RODZINNY

            W piątek 3 czerwca 2022 r. odbył się w naszej szkole Piknik Rodzinny, pierwszy od wielu lat. Nasze spotkanie odbyło się w pełnym słońcu, pogoda nam dopisała. Widać to było po licznie przybyłych gościach: mieszkańcach Karbia, naszych uczniach i ich rodzicach oraz członkach rodzin.

            Podczas Pikniku można było skorzystać z wielu atrakcji, w tym: loterii fantowej, kiermaszu rękodzieła oraz używanych i nie tylko książek, warsztatów składania papierowych samolotów, warsztatów plecenia warkoczyków, a dla najmłodszych przeznaczone były atrakcje sportowe i rozrywkowe.

        • Warsztaty z druku 3D
          • Warsztaty z druku 3D

            W dniach 30 i 31 maja 2022 r. gościliśmy w naszej szkole Klub Młodego Technika z Kędzierzyna-Koźla, który przeprowadził warsztaty z druku 3D. W warsztatach wzięły udział najmłodsze klasy.

            Druk 3D to innowacyjna technologia, dzięki której komputerowe projekty mogą stać się rzeczywistymi przedmiotami. Stosuje się go z powodzeniem w wielu branżach, m.in. robotyce, medycynie czy budownictwie, o czym mogliśmy się dowiedzieć podczas krótkiej pogadanki. Zapoznaliśmy się z zastosowaniami druku 3D, zobaczyliśmy też wiele przykładowych wydruków - były to m.in.: miniaturowa mapka Tatr, puzzle z polskimi województwami, model domu przygotowany na podstawie prawdziwego projektu, grający drukowany flet czy naturalnej wielkości czaszka człowieka. Dodatkową atrakcją była zabawa drukowanymi zabawkami - łamigłówkami i puzzlami oraz statkami i pociągami. Wśród zaprezentowanych nam zabawek znalazło się wiel

          • Sukces naszej uczennicy!

            Z radością informujemy, że nasza uczennica Zuzia Charyga zdobyła główną nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na Lalkę teatralną Magia teatru.

            W tym roku organizator zaprosił uczestników do lektury „Muminków" oraz "Pięknej i Bestii". Zadaniem konkursowym było znalezienie w proponowanych opowieściach swojego ulubionego bohatera oraz stworzenie jego kreacji scenicznej. Zuzia przygotowała lalkę przedstawiającą Bellę, jury konkursowe doceniło niezwykłą wyobraźnię i talent naszej uczennicy.

          • Pasowanie na czytelnika

            19.05 odbyło się uroczyste PASOWANIE NA CZYTELNIKA. Najmłodsi uczniowie zostali oficjalne przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej i rozpoczęli piękną przygodę z książką. Spotkanie uświetnił gość specjalny Pani Wioleta Bożek z teatrzykiem KAMISHIBAI.

          • Dyskoteka w szkole

            Szkoła to nie tylko nauka , ale też zabawa.

            18 maja 2022 Rada Rodziców z pomocą wychowawców klas 1-3 zorganizowała dla naszych milusińskich dyskotekę z różnorodnymi konkursami. Impreza rozpoczęła się o godzinie 16:00. Już od progu słychać było dźwięki muzyki, którą wcześniej wybrali uczniowie. W roli animatorki wystąpiły p. Katarzyna Burg i p. Jolanta Gala. Uzdolnione mamy naszych najmłodszych uczniów zaopatrzyły dyskotekową kawiarenkę w pyszne ciasta, mufinki, popcorn. Rada Rodziców zasponsorowała dzieciakom nagrody do konkursów i wodę mineralną.

          • Profilaktyka czerniaka w SP21

            Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA" zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

          • Dzień Europy w naszej szkole

            Dnia 11.05 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Europy. Z tej okazji Szkolny Klub Europejski oraz klasa 6a przygotowały inscenizację pt. „Europejska Unia Leśna”, która pozwoliła przybliżyć naszym uczniom niełatwą tematykę Unii Europejskiej. Inscenizację uświetnił piosenkami nasz szkolny chór. W drugiej części dnia wszystkie klasy zaprezentowały wylosowany kraj. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem, w jak wspaniały sposób przybliżyli nam wiedzę o krajach europejskich. Oddział przygotowawczy, do którego uczęszczają dzieci z Ukrainy opowiedział o Polsce i w języku polskim. Radzą sobie doskonale i coraz lepiej mówią po polsku.

          • Wycieczka do Mosznej

            We wtorek 10 maja klasy 6a, 7c oraz 7a były na wycieczce w Mosznej. Pogoda się udała, wycieczka również. Nasi uczniowie zwiedzili przepiękny zamek, wzięli udział w warsztatach oraz zrelaksowali się w ślicznym parku. Chętni walczyli na miecze, czarowali, robili magiczne eliksiry. Tiara przydziału wybrała każdemu uczniowi odpowiedni dom a przy grającej fontannie wszyscy razem odpoczywali po zwiedzaniu.

          • Sukces naszych uczniów!

            Uczniowie klasy 8b - Konrad Marciniak i Szymon Ziółkowski zdobyli I miejsce w powiatowym konkursie "IT Expert - informatyka po angielsku" pod patronatem Prezydenta Bytomia. W finale konkursu zorganizowanego przez SP45 w Bytomiu, nasi uczniowie wykazali się praktycznymi umiejętnościami programowania, znajomością języka angielskiego w zakresie ICT oraz umiejętnością omawiania problemów z zakresu ICT w języku obcym. Uczniowie pokonali przedstawicieli 4 innych bytomskich szkół i zdobyli cenne nagrody.

      • {#1508} 1
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Niedziela 28.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 21 im. Józefa Lompy
      • 32/ 280-29-30 (od godz. 7:00 do 15:00)
      • ul. Worpie 14-16
        41-906 Bytom
        Poland
      • NIP 626- 26-26-732
    • Logowanie