STRONA GŁÓWNA
#CzytajPL - czytaj za darmo!
SP21 promuje czytelnictwo wśród dzieci, młodzieży, ale również dorosłych - wśród rodziców naszych uczniów. Zachęcamy gorąco do skorzystania z darmowej wypożyczalni ebooków. Wystarczy tylko kliknąć, pobrać i przeczytać.
Akcja ma charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych ebooków i audiobooków. Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na jednej z oficjalnych grafik akcji. Kod QR jest kluczem do wirtualnej biblioteki, w której można znaleźć wyjątkowe bestsellery. Już po raz kolejny w ramach akcji „Upoluj swoją książkę”, organizowanej z inicjatywy Instytutu Książki,
Drugie spotkanie dla seniorów - Seniorze Uważaj! Nie daj się oszukać!
SP 21 wspólnie z Policją, którą reprezentują nasi dzielnicowi Pan Rafał Sidorko oraz Pan Grzegorz Milewski organizujemy na Auli w naszej szkole drugie spotkanie dla osób starszych w ramach akcji "Seniorze Uważaj! Nie daj się oszukać". Bardzo prosimy o przekazanie informacji seniorom w Waszych rodzinach, znajomym seniorom, starszym sąsiadom, że w dniu 21 listopada 2022 roku (poniedziałek) o godz. 16:00 w Auli naszej szkoły odbędzie się spotkanie dla seniorów. Dowiedzą się oni również tego, czym jest tak zwana "bezpieczna koperta".
#SzkołaPamięta
Po raz kolejny nasza placówka wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki #SzkołaPamięta. Uczniowie i nauczyciele podjęli szereg różnorodnych działań. Młodsi uczniowie wykonali prace plastyczne i obejrzeli prezentację dotyczącą Święta Zmarłych. Uczniowie klas starszych udali się na miejscowy cmentarz, gdzie zajęli się uporządkowaniem zaniedbanych i opuszczonych grobów, złożyli kwiaty i zapalili znicze. Młodzież uczestniczyła w projekcji filmu historycznego oraz w zbiórce Podaruj znicz na Kresy. Uczniowie klasy 8b zapalili znicz pod pomnikiem oficera poległego w Katyniu.
Nasza szkoła chętnie uczestniczy w tej pięknej i szlachetnej akcji, która budzi w młodych ludziach potrzebę pielęgnowania polskiej tradycji świąt zadusznych i kultywowana pamięci o tych, którzy odeszli.
II edycja Olimpiady Sportowej Bytomskich Świetlic
27 października 2022 roku w naszej szkole odbyła się II edycja Olimpiady Sportowej Bytomskich Świetlic Szkolnych.
Uroczystego otwarcia Olimpiady dokonał pan Adam Fras – zastępca prezydenta Miasta Bytomia. Organizatorem imprezy były: Stowarzyszenie Przyjazna Ósemka i Szkoła Podstawowa nr 21 im. Józefa Lompy w Bytomiu.
IV edycja Ogólnopolskiej Akcji Dzieci Uczą Rodziców
Leśne opowieści to tytuł drugiej lekcji przeprowadzonej w klasach 1b, 2b, 3a, 3b w ramach IV edycji Ogólnopolskiej Akcji Dzieci Uczą Rodziców. Lekcja w wyżej wymienionych klasach była realizowana w dniach 26-28 października. Tym razem tematyka lekcji została zbiegiem okoliczności skorelowana z treściami programowymi realizowanymi w klasach młodszych. Stała się więc ciekawym podsumowaniem wiedzy zdobytej o lesie i jego mieszkańcach. Dzięki serii zajęć, w tym lekcji „Leśne opowieści”, uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat najbardziej złożonego i trwałego ekosystemu jakim jest las. Pięknie przygotowana, barwna prezentacja przedstawiła m.in. budowę warstwową lasu z jej roślinnością oraz wyjątkowych mieszkańców. Nie zapomniano również o zasadach prawidłowego zachowania się w lesie. Przy okazji wspólnego spotkania podczas zajęć poszczególne klasy zaprezentowały swoje prace plastyc
Gratulujemy!
25 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VII Regionalnym Konkursie Książki zekranizowane - znane i lubiane zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 10 w Chorzowie. Drużyna w składzie Martyna Hoinca i Julia Węgrzyn zdobyła III miejsce. Gratulujemy!
Bierzemy udział!
„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.
Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
Wycieczka do WORD w Bytomiu
25 października 2022r. klasa 3 a odwiedziła WORD w Bytomiu. Uczestniczyliśmy w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nie tylko. Spotkaliśmy się ze strażakami i policjantami ruchu drogowego. Zwiedziliśmy również mieszcząca się tam Galerię Motoryzacji i Techniki.
Uroczyste Pasowanie na Ucznia
W piątek 21 października 2022 r. uczniowie klasy I a i I b zostali uroczyście przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyli rodzice i dziadkowie pierwszaków.
Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym klas trzecich przygotowanych pod kierunkiem pań Jolanty Gali i Beaty Domagały-Golonko oraz pierwszaków, przygotowanych pod kierunkiem - pani Malwiny Sławek i pani Katarzyny Burg . Następnie odbyło się ślubowanie - każdy pierwszoklasista z przejęciem powtarzał słowa ślubowania "Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”. Po ślubowaniu Pan Dyrek
Ogólnopolska Akcja Czytelnicza "Czytamy z sercem"
We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do II edycji Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej "Czytamy z sercem", podczas której promowaliśmy głośne czytanie oraz wiedzę na temat serca. Działania nadal będą kontynuowane we współpracy ze szkolnym wolontariatem.
Wyniki konkursu "Portret królowej"
W ramach Dnia Języków Obcych odbył się konkurs plastyczny „Portret Królowej”. Oto wyniki:
Klasy I-III
I miejsce Aleksander Supiński kl.Ib, Emilia Rubach kl.Ib
II miejsce Julia Fojt kl.IIb, Hana Balawender kl.Ib
III miejsce Katarzyna Wróbel kl.Ib, Oktawian Burda kl. IIa
Wyróżnienia: Magdalena Wiśniewska kl. IIIa
XV Indywidualne Mistrzostwa Bytomia w Szachach
Miło nam poinformować, że nasi uczniowie wzieli udział w Mistrzostwach Bytomia w Szachach
Oskar Klasa zajał 13 miejsce
Alan Nowak zajął 19 miejsce.
Gratulujemy!
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Szanowni Nauczyciele, Pracownicy Szkoły
Dziękuję Wam za trud jaki każdego dnia wkładacie w edukację dzieci i młodzieży naszej szkoły, za pasję jaką przekładacie na pracę z uczniami, za inspiracje, którymi codziennie torujecie drogę do sukcesów naszych podopiecznych.
Dziękuję Wam za dzielenie się wiedzą i przekazywanie pozytywnych wzorów postaw ukierunkowanych na poznawanie prawdy, dobra i piękna.
Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych