STRONA GŁÓWNA
AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA – BEZPIECZEŃSTWO W DOMU
W tym tygodniu uczniowie klasy 1a i1b zrealizowali kolejną lekcję w ramach Ogólnopolskiego Projektu Akademia Bezpiecznego Puchatka. Uczniowie rozmawiali o bezpiecznym zachowaniu w domu i o zagrożeniach na jakie są narażeni w domu. Lekcja rozpoczęła się od edukacyjnego filmu, z którego dzieci dowiedziały się, że nie powinny nikomu otwierać drzwi jak są same w domu, bawić się zapałkami i ostrymi przedmiotami, nie mogą same brać lekarstw, kiedy źle się poczują. Utrwaliły numery alarmowe i poznały numer na pogotowie gazowe. Poznały zasady udzielania pierwszej pomocy, ćwiczyły na sobie jak ułożyć poszkodowanego, jak zrobić sztuczne oddychanie. Dowiedziały się jak powinna być wyposażona apteczka.
Bezpieczeństwo w sieci! - wyniki konkursu
Celem konkurs pod nazwą "Bezpieczeństwo w sieci" organizowanym w ramach #CodeWeek było zwrócenie uwagi uczniów na zagrożenia płynące z korzystania z Internetu oraz wyrobienie nawyków radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa płynącego z sieci.
W kategorii klas 4-5 laureatami konkursu są: Łucja Golonka z klasy 5A oraz Kamil Pieczyrak z klasy 5B.
IV EDYCJA WOJEWÓDZKIEJ AKCJI INFORMACYJNO- EDUKACYJNEJ „WIRUSOOCHRONA”
Od 10.10. 2022 roku do 07.12.2022 roku w klasach I- III realizowano IV EDYCJĘ WOJEWÓDZKIEJ AKCJI INFORMACYJNO- EDUKACYJNEJ - „WIRUSOOCHRONA”. Głównym celem akcji była promocja podstawowych zasad higieny osobistej wśród dzieci oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny, jako podstawowego środka zapobiegania i przenoszenia wirusów. Działania przeprowadzone przez nauczycieli poruszały następujące zagadnienia:
Kolędowy program artystyczny Małego Wolontariatu
W środę 14.12.2022 i czwartek 15.12.2022 uczniowie klas 1b, 2a, 3b działający w Małym Szkolnym Wolontariacie pod opieką p. Katarzyny Burg i siostry Mariety Pyrek przedstawiali swój kolędowy program artystyczny na spotkaniach wigilijnych seniorów w Ochronce bł Edwarda Bojanowskiego oraz w restauracji „ Desperado”. Po programie artystycznym nasi mali wolontariusze wręczali seniorom samodzielnie zrobione na zajęciach Małego Wolontariatu wełniane krasnale. Seniorzy gromkimi brawami nagradzali naszych małych artystów i prosili o przygotowanie kolejnych programów artystycznych.
Czyściochowa Akademia
Od połowy grudnia 2022 roku klasy: 1a, 1b, 2a, 2b, 3a, 3b uczestniczą w programie Czyściochowa Akademia organizowanym w ramach programu Rossnę przez sklep Rossmann. Dzięki uczestnictwu w programie dzieci mają możliwość pogłębienia wiedzy dotyczącej higieny poprzez realizowanie różnych zadań np. czyściochowych zagadek, higienicznych wykreślanek, udział w czyściochowych zabawach, konkursach np. Okładka Czyściochowej Płyty, czy nauki czyściochowych piosenek. W ramach udziału w programie każda klasa może otrzymać dodatkowe materiały:
„Otwórz swe serce na potrzeby innych”
SZKOLNE KOŁO TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ DZIECI w okresie od 14.11.2022r. do 8.12.2022 r. pod opieką pani Beaty Bulińskiej prowadziło na terenie naszej szkoły zbiórkę odzieży w ramach akcji „OTWÓRZ SWE SERCE NA POTRZEBY INNYCH". Zebrana odzież przekazana została do Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Bytomiu z przeznaczeniem dla osób starszych, chorych oraz potrzebujących wsparcia. Dziękujemy za udział w akcji.
AKCJA POPULARYZACJA! Wyniki konkursu ogólnopolskiego.
Ogólnopolski konkurs „W naturze drzemie siła – odnawialne źródła energii” polegał na wykonaniu pracy plastycznej w dowolnym stylu (w tym makiety), przedstawiającej wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, zarówno na terenie kraju jak i na świecie.
Informujemy, że dwie nasze uczennice, które oddały swoje prace - w ogłoszonym przez dyrektora naborze prac do konkursu - w formie makiet zostały docenione przez Jury konkursu i zdobyły:
III edycja konkursu Sfotografuj matematykę - „Matematyka inaczej”
Konkurs zachęca uczniów do obserwowania otaczającego świata i szukania matematyki w różnych aspektach życia. Konkurs składa się z dwóch części.
Część 1
Matematyka na mojej ulicy. Od 15 GRUDNIA 2022 do 15 STYCZNIA 2023, szukamy matematyki NA SWOJEJ ULICY próbujemy ją sfotografować albo nagrać.
Nauczanie poprzez działanie
Uczniowie klas piątych, siódmych i ósmych na lekcjach matematyki uczyli się poprzez działanie. Kartki wykonane za pomocą matematycznego geometrycznego haftu są co roku coraz bardziej staranne. Dedykujemy je wraz z życzeniami:
Zdrowych i Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia
Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom i wszystkim uczniom.
Mikołajki w szkole
W szkole jak co roku obchodziliśmy MIKOŁAJKI. Uczniowie wraz z wychowawcami wybrali się do kina na ciekawe filmy: „Wielki Zielony Krokodyl Domowy”, "Świąteczna niespodzianka". 6 grudnia do klas zawitał św. Mikołaj z prezentami i słodyczami. Zorganizowane były różne atrakcje, SKM czyli Szybki Konkurs Mikołajkowy, Mikołajki w bibliotece- konkurs, kiermasz w świetlicy szkolnej, zajęcia rozwijające zainteresowania, chemia na co dzień- Warsztaty mydlarskie. Samorząd Uczniowski zorganizował loterię z nagrodami.
Akademia Bezpiecznego Puchatka
Uczniowie klasy 1a – wych. Malwina Sławek i klasy 1b- wych. Katarzyna Burg przystąpili do XIII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka obejmującego tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w pięciu sferach: na drodze, w domu, w szkole w Internecie oraz w kontaktach miedzy rówieśnikami. W Programie każdego roku uczestniczy ponad 200 000 dzieci i niemal 13 000 nauczycieli z prawie 10 000 szkół podstawowych. Do tej pory łącznie wzięło w nim udział ponad 3 miliony uczniów.
Lekcja nr 3 „Niepodległość na 104" w ramach IV edycji Ogólnopolskiej Akcji Dzieci Uczą Rodziców
W dniach 25.11-30.11 uczniowie klas 1a, 1b, 2b, 3a, 3b uczestniczyły w lekcji 3 „Niepodległość na 104" w ramach IV edycji Ogólnopolskiej Akcji Dzieci Uczą Rodziców.
Uczniowie utrwalili sobie symbole narodowe. Dowiedzieli się dlaczego flaga Polski jest biało- czerwona, co symbolizuje biel, a co czerwień. Przypomniały sobie "Katechizm polskiego dziecka”. Poznały ojców polskiej niepodległości. Dowiedziały się co to jest patriotyzm, ojczyzna i patriotyzm lokalny. Z wielkim zainteresowaniem zobaczyły prezentację przygotowana przez autorów akcji.
Wyniki konkursu na największe czako górnicze
W kategorii wiekowej klas 1-3
1. miejsce Grzegorz Mazurkiewicz
2. miejsce Kaja Gucma
3. miejsce Leon Bacik
W kategorii wiekowej klas 4-8
1. miejsce Oskar Klasa
Gratulacje!
Andrzejkowe wróżby.
Andrzejkowe wróżby, dawniej, traktowane były bardzo poważnie. Dziewczyny, zgodnie z tradycją, za pomocą różnych wróżb, poznawały swoją przyszłość. Najpopularniejszą formą wróżenia było lanie wosku. Dziś, jest to forma zabawy, która wywołuje uśmiech i ciekawość. Samorząd Uczniowski postarał się o uśmiech koleżanek i kolegów, a przede wszystkim wzbudził ich ciekawość. W trakcie szkolnych "Andrzejkowych wróżb", wszyscy poznali swoją przyszłość. Zobaczymy czy się sprawdzi ???
Spektakl "Plastusiowy pamiętnik"
We wtorek 29.11.2022 r uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 21 im Józefa Lompy w Bytomiu pod opieką wychowawców Malwiny Sławek, Katarzyny Burg, Marii Woźniak- Halamus, Beaty Bulińskiej, Beaty Domagały- Golonka oraz pań Sandry Kotlorz, Karoliny Wojtynowskiej, Magdaleny Osińskiej i Sylwii Sygudy byli w Bytomskim Centrum Kultury na spektaklu pt. ”Plastusiowy pamiętnik”. Przedstawienie teatralne oparte było na najciekawszych wątkach znanej i lubianej lektury autorstwa Marii Kownackiej pod tym samym tytułem.
Spotkanie z górnikami Kopalni Węgla Kamiennego Bobrek
25 listopada gościliśmy w naszej szkole górników z Kopalni Węgla Kamiennego Bobrek.
W przygotowanie tej uroczystości zaangażowane były wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej.
Zaproszeni górnicy oraz tatusiowie i dziadkowie, a także wujkowie naszych uczniów przybyli na uroczystość. Gości bardzo serdecznie powitał Dyrektor Szkoły Krzysztof Kawka, któremu towarzyszyła przewodnicząca Szkolnej Rady Rodziców p. Justyna Klasa.
Dzieci na scenie prezentowały się niezwykle barwnie. Dziewczynki ubrane w stroje galowe i przepiękne wianki, zaś powagi chłopcom dodawały górnicze czaka przyozdobione pióropuszami. Wiersze recytowane przez dzieci przeplatały się z piosenkami i utworami muzycznymi. Klasy pierwsze zatańczyły pięknie do piosenki „Piekło dziewczę, piekło placki”.
Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych