STRONA GŁÓWNA
"Życie ma wiele smaków"
Uczniowie klasy 1b w czwartek 20.04.2023 uczestniczyli w warsztatach robienia pizzy. Warsztaty odbywały się w Pizzerii „ Anaconda”, a prowadził je pizzerman Oskar Cwojdziński. Wyjaśnił i pokazał naszym najmłodszym uczniom jak zrobić pyszną pizzę. Dzieciaki z wielkim zaangażowaniem brały udział w tych warsztatach i świetnie się przy tym bawiły. Były bardzo zadowolone z efektów swojej pracy. Ich pizze były zrobione zgodnie z ich upodobaniami smakowymi i jak mówili rodzice były pyszne. Polecamy innym klasom warsztaty w pizzerii „Anaconda”.
Program Priorytetowy "Czyste Powietrze" w Gminie Bytom
Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie. Szczegóły zostały wysłane w wiadomości w e-dzienniku Librus.
Cele konkursu:
1. Propagowanie tematyki związanej z ochroną środowiska i powietrza.
2. Stworzenie okazji do indywidualnej działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat ochrony powietrza atmosferycznego związanego m. in. na wymianie starych źródeł ciepła na bardziej ekologiczne.
#SprzątamyDlaPolski
V Ogólnopolska Akcja - 21 kwietnia 2023
Nasza szkoła jak zawsze gotowa do akcji.
3
Obiady w maju
Opłata za obiady za miesiąc MAJ 2023 - 144 zł (t.j. 16 dni x 9 zł).
Wpłaty proszę dokonać do 25.04.2023 r.
Wpłata zaksięgowana po tym terminie będzie zwracana na konto rodzica, a dziecko nie będzie wpisane na listę obiadową.
III edycja konkursu Sfotografuj matematykę - „Matematyka inaczej”
Konkurs zachęca uczniów do obserwowania otaczającego świata i szukania matematyki w różnych aspektach życia. Konkurs składa się z dwóch części.
Część 2
Od 15 kwietnia do 10 maja 2023r, szukamy matematyki w NASZEJ DZIELNICY- próbujemy ją sfotografować albo nagrać.
REGULAMIN
1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-8
2.Główne cele konkursu to :
- wykorzystanie zmysłów do obserwacji otaczającej nas rzeczywistości w poszukiwaniu interesujących przedmiotów, zjawisk, słów, wierszy itp.
- poznanie różnych aspektów matematyki
- wdrożenie pracy metodą zatrzymania interesującego zjawiska zgodnego z tematem w kadrze obiektywu aparatu fotograficznego
Zdjęcie powinno być zapisane w formacie jpg , można tez nagrać krótki film – max 1 min.
Zdjęcia i filmiki muszą być zrobione samodzielnie i nie mogą być nigdzie publikowane/ jedno dziecko może wysłać jedno zdjęcie lub jeden filmik.
3. Prace prze
Wyniki miejskiego konkursu plastycznego „Najoryginalniejsza ozdoba wielkanocna”
Świetlica szkolna w Szkole Podstawowej nr 21 im. Józefa Lompy w Bytomiu zorganizowała kolejną edycję konkursu plastycznego „Najoryginalniejsza ozdoba wielkanocna”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów bytomskich szkół. Wpłynęło 57 prac z 7 bytomskich szkół. Powstało wiele pięknych i ciekawych prac podkreślających symbolikę wielkanocnych świąt. W poniedziałek 3.04.2023 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Komisja przyznała nagrody i wyróżnienia oraz drobne upominki. Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach.
Wojewódzki Turniej Szachowy o Puchar „Ósemki”
W dniu 29.03.2023 r. w naszej szkole odbył się Wojewódzki Turniej Szachowy o Puchar „Ósemki”. Udział wzięło kilkanaście szkół województwa śląskiego. W zawodach rywalizowało 70 uczniów z Bytomia, Piekar Śląskich, Zbrosławic, Kotów i Miedar z podziałem na chłopców i dziewczęta. Pomysłodawcą turnieju byli nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 21 im. Józefa Lompy w Bytomiu, którzy jednocześnie są członkami Stowarzyszenia Przyjazna Ósemka. Turniej został dofinansowany przez Gminę Bytom w ramach wspierania upowszechniania kultury fizycznej w 2023 roku. Placówki biorące udział:
Kolejna akcja charytatywna Małego Wolontariatu
W środę 29.03.2023 roku dziewczynki należące do Małego Szkolnego Wolontariatu pod opieką p. Kasi i siostry Mariety wybrały się do ochronki na spotkanie z seniorami. Dzieci przygotowały na tę okazję krótkie przedstawienie pt „ Na straganie” oraz improwizację muzyczną Clap, Clap Sound – Musicograma. Po występie dzieci wręczyły seniorom własnoręcznie przygotowane wielkanocne baranki wraz z życzeniami.
Ogólnopolska Akcja Dzieci Uczą Rodziców
W dniach 29.03-31.03 uczniowie klasy 1a, 1b, 2b, 3a, 3b zrealizowały lekcję „ Kosmiczna Podróż’ w ramach 4 edycji Ogólnopolskiej Akcji Dzieci Uczą Rodziców. Podczas tej lekcji dzieci rozmawiały o kosmosie i wszechświecie. Dowiedziały się czym jest „Droga Mleczna”, jakie mamy planety Układu Słonecznego, kim był Mikołaj Kopernik i czego dokonał. Poznały postać Neil Amstronga oraz wybrały się w krótką podróż w przyszłość z Elonem Muskiem. Kosmos stoi otworem to niezwykła skarbnica wiedzy.
Sukces naszej uczennicy!!!
30 marca 2023 uczennica klasy IIIa Martyna Żak zdobyła II miejsce w Międzyszkolnym Miejskim Konkursie „As Ortografii”!!!
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Działo się!!! Dzień Otwarty w SP 21
22 marca 2023 w naszej szkole było: BAJKOWO, NAUKOWO, TANECZNIE, SPORTOWO, KREATYWNIE. Nasi uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali dla GOŚCI wiele atrakcji. Wszystkim towarzyszył UŚMIECH. Zapraszamy do naszej SZKOŁY - tu zawsze coś się dzieje!!!
POZNAJ WIĘCEJ - KLIKNIJ TU
Na interaktywnej wystawie "Geofizyka" w Planetarium.
Uczniowie klas 6 i 8 na wystawie interaktywnej "Geofizyka" w Planetarium.
223
Pozdrowienia od Mikołaja Kopernika
"W Centrum Nauki Kopernik pojawił się najbardziej zaawansowany robot humanoidalny na świecie!"
https://www.kopernik.org.pl/wystawy/robot-kopernik
W poszukiwaniu WIOSNY - zajęcia terenowe 4 B.
Uczniowie klasy 4 B wzięli udział w zajęciach terenowych "W poszukiwaniu WIOSNY". Zadaniem było wyszukanie przyrodniczych oznak wiosny, podebranie próbek gleby, wody i powietrza. Uczniowie wykonywali pomiaru odległości, przeliczali jednostki długości, określali kierunki świata. Zajęcia odbywały się w Miejski Parku im. F. Kachla pod opieką nauczycieli.
Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych