STRONA GŁÓWNA

          • Na Torpach wiosny...

            Mimo, iż pogoda nas nie rozpieszcza, to wiosna już jest. Dowodem na to jest również piękne zdjęcie Michała z 6B, które zostało zgłoszone w konkursie "Na tropie wiosny".

            Gratulujemy Michałowi fotofgraficznego zapału!

          • Dzień Europy w naszej szkole

            Dnia 10.05 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Europy. Był to wesoły dzień z wieloma atrakcjami. Na przerwach uczyliśmy się tańców min. Belgijki i Greka Zorby, a pomagali nam w tym uczniowie klasy 5a, którzy są członkami Szkolnego Klubu Europejskiego. Dla klas 4-8 odbył się konkurs z wiedzy o Unii Europejskiej a dla całej społeczności uczniowskiej konkurs plastyczny na „ Najciekawsze miejsce w Unii Europejskiej. Młodsi uczniowie otrzymali zadania do wykonania oraz pokazali ich wyniki na plakatach w swoich salach lekcyjnych. Aby przybliżyć znajomość krajów europejskich na korytarzu szkolnym zaprezentowano plakaty o nich, szkoła udekorowana została unijnymi gwiazdami oraz plakatami Syriusza- maskotki Unii Europejskiej. Każda z klas podczas lekcji wychowawczych odbyła zajęcia edukacyjne o tematyce unijnej.

          • Obiady - czerwiec 2023

            Opłata za obiady za miesiąc czerwiec 2023 - 126 zł (t.j.14 dni x 9 zł).

            Wpłaty proszę dokonać do 25.05.2023 r. - jest to data zaksięgowania środków na koncie (opłatę najlepiej zrobić wcześniej).

            Wpłata zaksięgowana po tym terminie będzie zwracana na konto rodzica, a dziecko nie będzie wpisane na listę obiadową.

          • Podsumowanie Tygodnia Czytania książek

            Od 24.04 do 28.04 trwał w naszej szkole Tydzień Czytania Książek, uczniowie wzięli udział w wielu działaniach zorganizowanych z tej okazji. Ogłoszone zostały konkursy czytelnicze. Jednym z nich był QUIZ CZYTELNICZY. Wyniki tego konkursu przedstawiają się następująco:

            Klasy 7-8

            I miejsce Wiktoria Gibała kl. 8a
            wyróżnienia: Amelia Szafarczyk kl. 8a, Julia Węgrzyn kl. 8c

          • Pasowanie na czytelnika

            28.04 odbyło się PASOWANIE NA CZYTELNIKA. Uczniowie klas I zostali oficjalne przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej i rozpoczęli niesamowitą czytelniczą przygodę z książką. Uroczystość uświetniła wizyta Pani Wiolety Bożek z Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej z niesamowitym teatrzykiem KAMISHIBAI.

          • Mały Wolontariat

            W niedzielę 7.05.2023 nasze wolontariuszki członkinie Małego Wolontariatu uczennice klas 1a, 1b, 2a: Katarzyna, Zuzanna, Wiktoria, Amelia, Maja, Wiktoria, Julia, Nina, Laura, Lena zostały włączone w szeregi członków „Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci Dzieciom”. Uroczystość odbyła się w kościele Dobrego Pasterza w Bytomiu Karbiu, prowadziła ją siostra Monika sekretarz krajowy PDMD, dzieci do tej uroczystości przygotowała siostra Marieta i opiekun Małego Wolontariatu p. Katarzyna Burg. Nasze wolontariuszki mają w sobie dużo empatii i miłości dla drugiego człowieka, a zwłaszcza dla drugiego dziecka, są bardzo wrażliwe na ciężkie życie ich afrykańskich kolegów i koleżanek. Wiele razy brały już udział w akcjach na rzecz dzieci z Afryki. Dzisiejsza uroczystość była przypieczętowaniem ich działalności. Po uroczystości w ochronce wolontariuszki przedstawiły swój program artystyczny i udzieliły

          • Dzień Flagi

            2 maja obchodzimy Dzień Flagi, który został ustanowiony w 2004 roku. Z tej okazji zapraszamy Państwa do przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji i zachęcenia mieszkańców miast i gmin do wywieszenia 2 maja polskiej flagi, zrobienia zdjęcia z Biało-Czerwoną i opublikowania go w mediach społecznościowych z hasztagiem #mojaflaga.

          • Święto Szkoły- szanujemy wspomnienia.

            „…Czytać książki polskie pilnie
            Jak pszczółka z kwiatów czerpać wzory,
            Tem trudziłem się usilnie,
            Zwiedzając stare księgozbiory...

            J. Lompa "Moje wierszowanie"

            Dnia 21 kwietnia uroczyście obchodziliśmy Święto Szkoły. Z tej okazji została zorganizowana akademia, na której uczniowie klas 5 wystąpili w przedstawieniu prezentującym postać Józefa Lompy-patrona szkoły oraz wygłosili wiersze o tematyce patriotycznej. Uroczystość uprzyjemniły utwory muzyczne w wykonaniu uczniów klasy 6A, którzy zaprezentowali śląskie pieśni ludowe.

          • GeoWeek 2023 w naszej szkole 24-28.04.2023 r.

            Drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele

            Zapraszamy do uczestnictwa w Tygodniu Geografii i Dniu Geografa 2023, który w tym roku odbywa się pod patronatem honorowym Oddziału Katowickiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Z okazji dorocznego święta geografii na całym świecie przygotowaliśmy kilka atrakcji dla naszych uczniów. Zachęcamy do zapoznania się z programem i do uczestnictwa w wybranych lub wszystkich atrakcjach.

          • TYDZIEŃ ZIEMI

            Gdyby los Ziemi był w rękach naszych uczniów, nasza Planeta mogłaby spać spokojnie

            Nasi wspaniali uczniowie klas 1-3 kolejny raz udowodnili, że postawy ekologiczne są im doskonale znane. Wiedzą, że o Ziemię należy dbać na co dzień, a przypadający 22.04. Dzień Ziemi jest tylko okazją do zamanifestowania codziennych praktyk ekologicznych. Przez cały tydzień od poniedziałku 17.04.2023 do piątku 21.04.2023 nasi najmłodsi uczestniczyli w różnorodnych zajęciach związanych z ochrona naszej planety .Zapoznali się z prezentacją dotyczącą Dnia Ziemi i wykonali wiele multimedialnych zadań zawartych w prezentacji. Codziennie na zajęciach otrzymywali różnorodne zadania ekologiczne: wykreślanki rebusy, ekologiczne karty pracy połączone z edukacją polonistyczną i matematyczną, układali puzzle ekologiczne i tworzyli ekologiczne książeczki. Uwieńczeniem ich pracy był udział w akcji„ "#Sprzątamy Dl

          • Wyniki konkursu "Z przyrodą na TY"

            W ramach Tygodnia Ziemi w klasach 1-3 p. Jolanta Gala przeprowadziła międzyklasowy konkurs „ Z przyrodą na TY”. Każdą klasę reprezentowała 3 osobowa drużyna. Rywalizowali ze sobą uczniowie klasy 1a z 1b , 2a z 2b, 3a z 3b. Konkurs obejmował zagadnienia przyrodnicze dostosowane do wieku uczestników. Dzieciaki w drużynach współpracowały rewelacyjnie.

      • {#1508} 1
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Niedziela 28.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 21 im. Józefa Lompy
      • 32/ 280-29-30 (od godz. 7:00 do 15:00)
      • ul. Worpie 14-16
        41-906 Bytom
        Poland
      • NIP 626- 26-26-732
    • Logowanie