STRONA GŁÓWNA
Na Torpach wiosny...
Mimo, iż pogoda nas nie rozpieszcza, to wiosna już jest. Dowodem na to jest również piękne zdjęcie Michała z 6B, które zostało zgłoszone w konkursie "Na tropie wiosny".
Gratulujemy Michałowi fotofgraficznego zapału!
Sportowy sukces naszych uczniów!
Zajęliśmy III miejsce w eliminacjach ŚLĄSKIEJ LIGI RUGBY TAG Mistrzostw Polski.
Dzień Europy w naszej szkole
Dnia 10.05 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Europy. Był to wesoły dzień z wieloma atrakcjami. Na przerwach uczyliśmy się tańców min. Belgijki i Greka Zorby, a pomagali nam w tym uczniowie klasy 5a, którzy są członkami Szkolnego Klubu Europejskiego. Dla klas 4-8 odbył się konkurs z wiedzy o Unii Europejskiej a dla całej społeczności uczniowskiej konkurs plastyczny na „ Najciekawsze miejsce w Unii Europejskiej. Młodsi uczniowie otrzymali zadania do wykonania oraz pokazali ich wyniki na plakatach w swoich salach lekcyjnych. Aby przybliżyć znajomość krajów europejskich na korytarzu szkolnym zaprezentowano plakaty o nich, szkoła udekorowana została unijnymi gwiazdami oraz plakatami Syriusza- maskotki Unii Europejskiej. Każda z klas podczas lekcji wychowawczych odbyła zajęcia edukacyjne o tematyce unijnej.
Obiady - czerwiec 2023
Opłata za obiady za miesiąc czerwiec 2023 - 126 zł (t.j.14 dni x 9 zł).
Wpłaty proszę dokonać do 25.05.2023 r. - jest to data zaksięgowania środków na koncie (opłatę najlepiej zrobić wcześniej).
Wpłata zaksięgowana po tym terminie będzie zwracana na konto rodzica, a dziecko nie będzie wpisane na listę obiadową.
Podsumowanie Tygodnia Czytania książek
Od 24.04 do 28.04 trwał w naszej szkole Tydzień Czytania Książek, uczniowie wzięli udział w wielu działaniach zorganizowanych z tej okazji. Ogłoszone zostały konkursy czytelnicze. Jednym z nich był QUIZ CZYTELNICZY. Wyniki tego konkursu przedstawiają się następująco:
Klasy 7-8
I miejsce Wiktoria Gibała kl. 8a
wyróżnienia: Amelia Szafarczyk kl. 8a, Julia Węgrzyn kl. 8c
ZAPRASZAMY NA NASZ PIKNIK!!!
2 CZERWCA 2023 - PIĄTEK - od godziny 15:30. Będzie zabawa - będzie się działo!!!
Ogłaszamy szkolny konkurs informatyczny "Mały programista"
REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO
„MAŁY PROGAMISTA”
dla klas I – III
- Konkurs jest organizowany w Szkole Podstawowej nr 21
- Cele konkursu:
- Umiejętność prawidłowego posługiwania się programem komputerowym
- Doskonalenie umiejetności korzystania z opcji w programie
- Pogłębianie wiedz
Pasowanie na czytelnika
28.04 odbyło się PASOWANIE NA CZYTELNIKA. Uczniowie klas I zostali oficjalne przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej i rozpoczęli niesamowitą czytelniczą przygodę z książką. Uroczystość uświetniła wizyta Pani Wiolety Bożek z Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej z niesamowitym teatrzykiem KAMISHIBAI.
Mały Wolontariat
W niedzielę 7.05.2023 nasze wolontariuszki członkinie Małego Wolontariatu uczennice klas 1a, 1b, 2a: Katarzyna, Zuzanna, Wiktoria, Amelia, Maja, Wiktoria, Julia, Nina, Laura, Lena zostały włączone w szeregi członków „Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci Dzieciom”. Uroczystość odbyła się w kościele Dobrego Pasterza w Bytomiu Karbiu, prowadziła ją siostra Monika sekretarz krajowy PDMD, dzieci do tej uroczystości przygotowała siostra Marieta i opiekun Małego Wolontariatu p. Katarzyna Burg. Nasze wolontariuszki mają w sobie dużo empatii i miłości dla drugiego człowieka, a zwłaszcza dla drugiego dziecka, są bardzo wrażliwe na ciężkie życie ich afrykańskich kolegów i koleżanek. Wiele razy brały już udział w akcjach na rzecz dzieci z Afryki. Dzisiejsza uroczystość była przypieczętowaniem ich działalności. Po uroczystości w ochronce wolontariuszki przedstawiły swój program artystyczny i udzieliły
Dzień Flagi
2 maja obchodzimy Dzień Flagi, który został ustanowiony w 2004 roku. Z tej okazji zapraszamy Państwa do przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji i zachęcenia mieszkańców miast i gmin do wywieszenia 2 maja polskiej flagi, zrobienia zdjęcia z Biało-Czerwoną i opublikowania go w mediach społecznościowych z hasztagiem #mojaflaga.
4 edycja Ogólnopolskiej Akcji Dzieci Uczą Rodziców
W tym tygodniu uczniowie klas 1a,1b, 2b, 3a, 3b realizowali 6 lekcję w ramach 4 edycji Ogólnopolskiej Akcji Dzieci Uczą Rodziców. Temat tej lekcji brzmiał „Mały Ekolog”. Podczas zajęć nasi najmłodsi uczniowie dowiedzieli się co to jest ekologia, co kryje się pod słowem recykling oraz utrwalili sobie zasady dbania o naszą planetę Ziemię.Uczniowie okazali się mistrzami wiedzy na temat segregacji odpadów. Wykonali wzorowo wszystkie zadania.
Konkurs na EKO strój
Z okazji Dnia Ziemi w świetlicy szkolnej, odbył się konkurs na EKO strój. Świetliczaki poprzebierały się w stroje zrobione ze śmieci i odpadów- oto efekty ich pracy :):)
1
Projekt "Deutsch AG"
Uwaga uczniowie klas 4-8 od września 2023 r. możecie za darmo uczestniczyć w kursie języka niemieckiego na terenie naszej szkoły. Grupy na kursie liczyć mogą od 5 do 15 osób maksymalnie.
Zapisy dla chętnych uczniów ruszają od 26.04.2023 r.. W przypadku uczniów wymagana zgoda rodzica.
Święto Szkoły- szanujemy wspomnienia.
„…Czytać książki polskie pilnie
Jak pszczółka z kwiatów czerpać wzory,
Tem trudziłem się usilnie,
Zwiedzając stare księgozbiory...”J. Lompa "Moje wierszowanie"
Dnia 21 kwietnia uroczyście obchodziliśmy Święto Szkoły. Z tej okazji została zorganizowana akademia, na której uczniowie klas 5 wystąpili w przedstawieniu prezentującym postać Józefa Lompy-patrona szkoły oraz wygłosili wiersze o tematyce patriotycznej. Uroczystość uprzyjemniły utwory muzyczne w wykonaniu uczniów klasy 6A, którzy zaprezentowali śląskie pieśni ludowe.
GeoWeek 2023 w naszej szkole 24-28.04.2023 r.
Drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele
Zapraszamy do uczestnictwa w Tygodniu Geografii i Dniu Geografa 2023, który w tym roku odbywa się pod patronatem honorowym Oddziału Katowickiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Z okazji dorocznego święta geografii na całym świecie przygotowaliśmy kilka atrakcji dla naszych uczniów. Zachęcamy do zapoznania się z programem i do uczestnictwa w wybranych lub wszystkich atrakcjach.
TYDZIEŃ ZIEMI
Gdyby los Ziemi był w rękach naszych uczniów, nasza Planeta mogłaby spać spokojnie
Nasi wspaniali uczniowie klas 1-3 kolejny raz udowodnili, że postawy ekologiczne są im doskonale znane. Wiedzą, że o Ziemię należy dbać na co dzień, a przypadający 22.04. Dzień Ziemi jest tylko okazją do zamanifestowania codziennych praktyk ekologicznych. Przez cały tydzień od poniedziałku 17.04.2023 do piątku 21.04.2023 nasi najmłodsi uczestniczyli w różnorodnych zajęciach związanych z ochrona naszej planety .Zapoznali się z prezentacją dotyczącą Dnia Ziemi i wykonali wiele multimedialnych zadań zawartych w prezentacji. Codziennie na zajęciach otrzymywali różnorodne zadania ekologiczne: wykreślanki rebusy, ekologiczne karty pracy połączone z edukacją polonistyczną i matematyczną, układali puzzle ekologiczne i tworzyli ekologiczne książeczki. Uwieńczeniem ich pracy był udział w akcji„ "#Sprzątamy Dl
Wyniki konkursu "Z przyrodą na TY"
W ramach Tygodnia Ziemi w klasach 1-3 p. Jolanta Gala przeprowadziła międzyklasowy konkurs „ Z przyrodą na TY”. Każdą klasę reprezentowała 3 osobowa drużyna. Rywalizowali ze sobą uczniowie klasy 1a z 1b , 2a z 2b, 3a z 3b. Konkurs obejmował zagadnienia przyrodnicze dostosowane do wieku uczestników. Dzieciaki w drużynach współpracowały rewelacyjnie.
Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych