STRONA GŁÓWNA
Warsztaty w ramach programu Schody Zdrowia
W ramach programu Schody Zdrowia nasi uczniowie mieli okazję nakrcić film o prawidłowej postawie.
8
Spotkanie z adwokatem
W dniach 9.10, 10.10 uczniowie klas 1a, 1b, 2a, 2b mieli okazję spotkać się z panią adwokat Katarzyną Danielewicz. Celem spotkania było upowszechnienie wiedzy o zawodzie adwokata, wzbudzenie szacunku do prawa, propagowanie czytelnictwa wśród dzieci poprzez czytanie książki „Leśne Sprawy Misia Adwokata”.
Wspólne posiłki - Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo SOC
Jesteśmy Szkołą Prozmującą Zdrowie i zdrowy styl życia.
Depresja - Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo
Wszystko o depresji. Warto zapoznać się z informacjami.
#SprzątamyDlaPolski
4 października 2023 uczniowie naszej szkoły, kolejny raz, pokazali społeczne i ekologiczne kompetencje biorąc udział w VI edycji akcji #SprzątamyDlaPolski. Akcja objęta jest honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.
3
30! Akcja - Sprzątanie świata.
Certyfikat dla szkoły!
#PrzerwaNaCzytanie
Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie".
W roku szkolnym 2023/2024 realizujemy Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, którego celem jest promocja czytania wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.
BohaterON w naszej szkole!
BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.
Kochamy Polskę!
Jesteśmy patriotami i bardzo chętnie takie akcje w życie naszej szkoły włączamy!
Posłuchaj razem z nami! Kliknij poniżej!
Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem
W poniedziałek 2 października 2023 r. o godz. 9.00 uczniowie klas III uczesticzyli w kolejnym spotkaniu autorskim, tym razem z pisarzem Pawłem Beręsewiczem autorem książki "Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek".
3
Nasi najmłodsi uczniowie obejrzeli spektakl "Alicja z zaczarowanej krainy"
3 października uczniowie klasy 2a, 2b, 3a, 3b z opiekunami wybrali się do Bytomskiego Centrum Kultury w Bytomiu na spektakl pt. „Alicja z zaczarowanej krainy”.
Wystawiony spektakl opowiadał o szalonych perypetiach tytułowej bohaterki Alicji. Dziewczyna udaje się w podróż w świat snu – pełnego absurdów i paradoksów. W krainie tej spotyka Białego Królika, niesłychanie śpieszącego się i co chwilę zapadającego w sen. Zaciekawiona jego zachowaniem, podąża za nim i dociera do zaczarowanej krainy, gdzie dzieją się przedziwne, magiczne rzeczy oraz można spotkać niesamowite postaci, m.in.: Kota, Szaraka, Kapelusznika, Króla i Królową Kier. W świecie snów czas płynie inaczej. Alicja rośnie i maleje pod wpływem czarodziejskiego napoju i ciasteczka. Odwiedza różne miejsca. Niejednokrotnie musi stanąć oko w oko z absurdem i przewrotnymi pomysłami napotkanych postaci. Po czasie pełnym wrażeń i magi
Wspólnota Więzi - wystawa naszej absolwentki Pani Marii Michulec
Szanowni Państwo z ogromną dumą informujemy, że nasza absolwentka Pani Maria Michulec jest autorką wystawy pod tytułem "Wspólnota Więzi".
Miejscem wystawy jest kawiarnia Koci Gościniec w Bytomiu. Wystawa jest dostępna od 1 do 31 października 2023 r.
Zachęcamy do odwiedzenia wystawy i podziwiania prac Pani Marii.
5 edycja Ogólnopolskiej Akcji „Dzieci uczą Rodziców”
W dniach 25.09-29.09 uczniowie klas 1a,1b, 2a, 2b, 3a, 3b ze Szkoły Podstawowej nr 21 im Józefa Lompy w Bytomiu realizowali temat Bezpieczni w drodze w ramach 5 edycji Ogólnopolskiej Akcji „Dzieci uczą Rodziców”
Dzieciaki utrwaliły zasady bezpieczeństwa obowiązujące w ruchu drogowym, przypomniały sobie zasady przechodzenia przez jezdnię. Na podstawie prezentacji omówiły zasady obowiązujące podczas bezpiecznej podróży samochodem. Dowiedziały się również jak bezpiecznie podróżować pociągiem i jak ważne dla bezpieczeństwa są odblaski.
Spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem
W piątek 29.09 uczniowie klas IV wzięli udział w spotkaniu online z pisarzem Wojciechem Widłakiem wokół jego książki "Dwa serca anioła". Dziękujemy
5
Biblioteka dobre miejsce dla człowieka
Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Programie dla Bibliotek "Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka".
Apel o rodzinie Ulmów
26 września dla klas 6,7 i 8 odbył się apel poświęcony błogosławionej rodzinie Ulmów z Markowej. Mogliśmy poznać niezwykle poruszającą historię pięknych ludzi o wielkim sercu. Przekonaliśmy się, że prawdziwi bohaterowie żyją wśród nas, a my sami stajemy się nimi zawsze, gdy korzystamy z supermocy służby i miłości dla dobra bliźniego, który jest w tarapatach.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Gmina Bytom otrzymała dofinansowanie w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” - informacja na stronie: https://www.bytom.pl/dla-mieszkanca/narodowy-program-rozwoju-czytelnictwa-20-na-lata-2021-2025-edycja-2023
Nasza szkoła skorzystała z dofinansowania w wysokości 12 000 zł co wraz z wkładem własnym Gminy w wysokości 3000 zł pozwoliło na zakup książek/elementów wyposażenia biblioteki za kwotę 15 000 zł
Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych