STRONA GŁÓWNA
Dzień Babci i Dziadka
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21 i 22 każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.
22 stycznia odbyła się w naszej szkole w klasie 2b wspaniała uroczystość. Uczniowie przedstawili żywiołowy program artystyczny, na który złożyły się bardzo wzruszające wiersze i piosenki, a także pokazy taneczne.
Noworoczny Koncert Kolęd i Piosenek Świątecznych
W imieniu dyrekcji szkoły, Rady Rodziców oraz Rady Pedagogicznej serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów na drugą edycję naszego koncertu. Wystąpią uczniowie naszej szkoły, w tym laureaci konkursu na najpiękniejsze wykonanie kolędy lub piosenki świątecznej
z pozdrowieniami dyrektor szkoły
Krzysztof Kawka
Podium dla naszych uczennic w III zawodach Oyama Karate o Nagrodę "Bytomskiego Górnika"
Sport łączy ludzi, pozwala zawrzeć nowe znajomości, daje dużo radości oraz poprawia nasze zdrowie i samopoczucie. Chcielibyśmy poinformować, że 21 stycznia 2024 r. uczennice klasy 2b Katarzyna Wróbel i Zuzanna Kuleszewicz brały udział w III ZAWODACH OYAMA KARATE O NAGRODĘ BYTOMSKIEGO GÓRNIKA.
Katarzyna Wróbel zajęła II miejsce, a Zuzanna Kuleszewicz III miejsce.
Klasa 2b na przedstawieniu „Kozucha Kłamczucha”
W piątek 19.01.2024 r. uczniowie klasy 2b wraz z siostrą Marietą Pyrek gościli w Ochronce. Brali udział spektaklu teatralnym zatytułowanym „Kozucha Kłamczucha” przygotowanym przez aktorów z Teatru „Pinokio”.
Spektakl oparty był na motywach utworu Janiny Porazińskiej o tym samym tytule.
Historia o niesfornej Kózce, mimo że pokazana w sposób wesoły i zabawny uczyła prawdomówności, umiejętności wybaczania i prawdziwej przyjaźni.
Wyślij Pączka do Afryki
Drodzy Nauczyciele , pracownicy, rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 w Bytomiu
Od kilku lat akcja „Wyślij Pączka do Afryki” Ojców Kapucynów z Fundacji „Kapucyni i Misje” gości w naszej szkole w okolicach Tłustego Czwartku dostarczając nam słodkich pączusiów, od których rosną serca zamiast brzuchów. W końcu charytatywne pączki zawsze są zdrowe. W tym roku powracamy z tradycyjnym przebiegiem akcji w Tłusty Czwartek.
Mały Szkolny Wolontariat w akcji…
W piątek 12 stycznia członkowie Małego Szkolnego Wolontariatu wraz z opiekunkami p. Kasią Burg i siostrą Marietą Pyrek byli w Bytomskim Centrum Wsparcia w Bytomiu – Miechowicach.
Dzieci zaprezentowały pensjonariuszom ośrodka nasze szkolne jasełka. Przedstawienie bardzo się podobało, u niektórych osób wywołało łzy wzruszenia.
Made in Bytom
Szanowni Państwo, w imieniu Wydziału Kultury i Sportu zachęcamy do korzystania ze strony internetowej platformy "Made in Bytom".
Platforma ta promuje potencjał bytomskiej kultury i gromadzi informacje o wydarzeniach kulturalnych w jednym miejscu.
Instytucje kultury: miejskie, marszałkowskie, ale również szkoły artystyczne oraz miejsca kulturotwórcze - wszystkie te podmioty, które są finansowane ze środków publicznych postanowiły wspólnie połączyć siły i takim oto sposobem powstała platforma. Projekt zrealizowano dzięki zaangażowaniu: Bytomskiego Centrum Kultury, Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu Rozbark, Centrum Sztuki Współczesnej Kronika, Pałacu w Miechowicach, Młodzieżowego Domu Kultury nr 1, Młodzieżowego Domu Kultury nr 2, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Muzeum Górnośląskiego, Opery Śląskiej, Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej, Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej, Akademii Sztuk Te
Podziękowanie od Bytomskiego Centrum Wsparcia
Anioły od Aniołów
Nie potrzeba wcale kosztownych prezentów, żeby kogoś uszczęśliwić.
Najdroższe jest to, co z serca…
Co wymaga czasu i odrobiny wysiłku…
Przed świętami Bożego Narodzenia otrzymaliśmy 60 własnoręcznie zrobionych aniołków w prezencie dla naszych podopiecznych.
Jesteśmy niesamowicie wzruszeni i wdzięczni za ten niezwykle piękny gest i pamięć o nas.
Nasza szkoła w akcji "Zbieram to w szkole".
Nasza szkoła została zgłoszona do akcji "Zbieram do w szkole".
Ideę "Zbieram to w szkole" najlepiej opisuje motto: zbieraj - pomagaj - odbieraj nagrody.
I. Zachęcamy szkoły i przedszkola, aby włączyły się w cały system różnego rodzaju zbiórek surowców wtórnych i nieprzydatnych rzeczy, które nazywamy "pomocą bez pieniędzy". Razem z nami można zbierać: telefony komórkowe, baterie, laptopy, stare srebro, złoto, zegarki tarczowe, puszki aluminiowe, klocki LEGO, "Dobre monety", ubrania i tekstylia, duży sprzęt AGD/RTV.
"Ile waży święty Mikołaj?" - charytatywny konkurs
Zapraszamy wszystkich do zbiórki monet w konkursie "Ile waży święty Mikołaj?"
Organizatorem konkursu jest Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo. Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo od blisko 30 lat prowadzi działania na rzecz wychowania oraz edukacji dzieci i młodzieży.
Misją Fundacji jest dobrze wychować młodego człowieka – na osobę silnej wiary, o dojrzałej hierarchii wartości, dobrego i świadomego obywatela oraz patriotę, działającego dla dobra wspólnego i zaangażowanego w życie swojego państwa oraz społeczności lokalnej, sprawnego i skutecznego w działaniu społecznym oraz gospodarczym.
Obiady w styczniu 2024
Wpłata od 01.01. 2024 do 05.01. 2024 (wpłata zaksięgowana po tym terminie będzie zwracana na konto rodzica, a dziecko nie będzie wpisane na listę obiadową). Środki muszą być zaksięgowane do 05.01.2024 r.
Koszt 17 dni x 9 zł = 153 zł
Obiady będą wydawane od 04.01.2024r.
Kolędowanie Małego Wolontariatu
Mały Wolontariat, działający wspólnie z Kołem Misyjnym prowadzonym przez siostrę Marietę Pyrek w ramach akcji kolędników Papieskiego Dzieła Misyjnego odwiedził 28.12.2023 r. Kurię Diecezjalną w Gliwicach pod opiieką p.Katarzyny Burg.
Był to pierwszy punkt kolędowania ze specjalnym błogosławieństwem, które odbyło się dwa dni wcześniej w ich parafialnym kościele Dobrego Pasterza w Karbiu. W kaplicy kurialnej gości przywitali bp Andrzej Iwanecki, ks. Krzysztof Konieczny wicekanclerz, i ks. Adam Fabiańczyk ekonom diecezjalny. Dzieci przedstawiły jasełka, których tematem była m.in. trudna sytuacja dzieci w Kolumbii w Ameryce Południowej.
Jasełka bożonarodzeniowe
Maleńka miłość w żłobie śpi,
Maleńka Miłość przy Matce Świętej.
Dziś cala ziemia i niebo lśni
dla tej Miłości maleńkiej.Aby podkreślić wyjątkowy klimat świąt Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły 22 grudnia tradycyjnie wystawili Jasełka. Wspaniałe widowisko upamiętniające narodzenie Chrystusa przygotowała klasa 2b, 2a uczniowie z Ukrainy, szkolny chórek i solistka Amelia Pentrys. Nad wszystkim czuwały pani Katarzyna Burg, siostra Marieta Pyrek i pani Iuliia Menshchykova.
Wigilie klasowe
Zgodnie z tradycją wychowawcy każdej z klas 22 grudnia zasiedli do stołu ze swoimi uczniami. Czekały na nich tradycyjne potrawy wigilijne oraz owoce, pierniki i inne słodkości.
Podczas wigilii klasowych w atmosferze wzajemnej życzliwości, przy dźwiękach znanych i lubianych kolęd oraz wspólnym posiłku poczuliśmy nastrój świąt Bożego Narodzenia. Było pięknie i magicznie.
Wyniki Miejskiego Konkursu Czytelniczego
Klasy I-III
I miejsce Michalina Mońka SP 47
II miejsce Alicja Polak SP 6
Lena Walak SP 6
III miejsce Pola Lewandowska SP 47
Wyróżnienia
Grzegorz Mazurkiewicz SP 21
Amelia Kiełbasa SP 6
Mieszko Bończyk SP 47
Klasy IV-VI
I miejsce Tymoteusz Muszalik SP 28
II miejsce Wiktor Wrzeciono SP 54
Wyniki Konkursu „Rodzinny Stroik Bożonarodzeniowy”
Uczniowie naszej szkoły wraz z Rodzicami w ramach konkursu wykonywali stroiki Bożonarodzeniowe. Prace zostały ocenione poprzez komisję według następujących kryteriów:
1. Ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu.
2. Dobór i wykorzystanie materiałów.
3. Wkład pracy.
4. Estetyka pracy.
5. Walory plastyczne i techniczne ( kompozycja, kolorystyka, dodatki).
Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych