STRONA GŁÓWNA
Dzień Ziemi - #SprzątamyDlaPolski
Nasza szkoła - nasi uczniowie, kolejny raz włączyli się do ogólnopolskiej akcji "Sprzątamy Dla Polski".
Promujemy Bytom, bo jest Nasz! Zagłosuj!
Promujemy Bytom, bo jest Nasz!
Bardzo prosimy o głosowanie (na ile system pozwoli) na projekt Kolonii Zgorzelec w konkursie na TOP Inwestycje Komunalne 2024 oraz rozpropagowanie konkursu wśród rodziny, bliższych i dalszych znajomych.
Jeszcze tylko do jutra do godziny 9.00 można zagłosować na projekt Kolonii Zgorzelec w konkursie na TOP Inwestycje Komunalne 2024.
Dla przypomnienia link:
Projekt „Baletowa Akademia Pana Kleksa”
Zbliża się Międzynarodowy Dzień Tańca i bytomska szkoła baletowa przygotowała z tej okazji coś specjalnego. Wszystko działo się na scenie Bytomskiego Centrum Kultury. W czwartek18 kwietnia odbyła się tam Baletowa Akademia Tańca. To projekt, który Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu zrealizowała we współpracy z bytomskimi szkołami podstawowymi nr 21, 32, 47 i 54. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 2b pod opieką wychowawczyni Katarzyny Burg.
Warsztaty w Pałacu w Miechowicach
Klasa II a z wychowawcą Alicją Sobocińską–Świerdzą była 18 kwietnia na warsztatach „Uważne parkowanie – moc lasu” w Pałacu w Miechowicach.
Uczniowie z lornetkami i lupami spacerowali po parku, obserwowali rośliny i małe zwierzęta i słuchali odgłosów przyrody. Następnie w Pałacu wszyscy rozgrzali się wypijając ciepłą, smaczną herbatę.
Akcja Żonkile 2024
Dnia 19 kwietnia uczniowie szkoły włączyli się w akcję społeczno-edukacyjną ŻONKILE, upamiętniającą powstanie w getcie warszawskim. Samodzielnie, na podstawie szablonu żonkila, wykonali papierowe kwiaty, które są symbolem zbiorowej pamięci. Wykorzystując materiały przygotowane i udostępnione przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN pogłębili wiedzę o bohaterach i bohaterkach powstania w getcie, w 81 rocznicę jego wybuchu.
Nasi uczniowie laureatami miejskich konkursów
Miło nam poinformować o kolejnych sukcesach naszych uczniów w konkursach międzyszkolnych.
Uczennice klasy 2b, Zuzanna Kuleszewicz zdobyła 1 miejsce, a Julia Zając 2 miejsce w międzyszkolnym świetlicowym konkursie plastycznym „Wielkanocna Pisanka” organizowanym przez świetlicę Szkoły Podstawowej nr 26 w Bytomiu.
Wyniki konkursu recytatorskiego "Wiosna w wierszach ukryta"
15.04.2024r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pt. „Wiosna w wierszach ukryta”.
Po burzliwych obradach jury jednogłośnie wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:
Klasy I-III
I miejsce Bartosz Pranschke kl. 1B
II miejsce Wiktoria Niedźwiecka kl. 2A oraz Amelia Pentrys kl.1A
Czekolada na Kresy
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom za udział w akcji "Czekolada na Kresy"
Galeria prac konkursowych: Wiosna w Karbiu
W dniu 5.04.2024 r. odbyło się wręcznie nagród w konkursie fotograficznym "Wiosna w Karbiu" ogłoszonym przez dyrektora szkoły.
Kategoria klas 1-3
1. miejsce Daniel Chojnacki, kl. 1B
2. miejsce Oskar Lenert, kl. 1A
3. miejsce Martyna Królikowska, kl. 1B
wyróżnienie Kacper Chojnacki, kl. 2A
Kategoria klas 4-6
1. miejsce Martyna Żak, kl. 4A
2. miejsce Zuzanna Bartoniek, kl. 6A
3. miejsce Alicja Wyderka, kl. 6A
wyróżnienie Kaja Gucma, kl. 4A
Kategoria klas 7-8
1. miejsce Wiktoria Ozorowska, kl. 7B
2. miejsce Szymon Piecha, kl. 7A
3. miejsce Paulina Karolak, kl. 7A
wyróżnienie Michał Wołowski, kl. 7B
Podium dla naszego trzecioklasisty
W dniu 12 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 16 w Bytomiu odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Matma nie jest trudna" dla uczniów klas trzecich.
Uczeń klasy IIIa Jakub Dziubek - Domogała zajął I miejsce.
Gratulujemy.
Święto koszykówki w naszej szkole
11 kwietnia 2024 r. to w naszej szkole dzień pełen emocji podczas XXVIII Zajączkowego Wojewódzkiego Turnieju Koszykówki Dziewcząt i Chłopców Klas V 3x3. Gry toczyły się w dwóch kategoriach.
Dziewczęta
I miejsce Szkoła Podstawowa nr 4 w Radzionkowie
II miejsce Szkoła Podstawowa nr 21 w Bytomiu
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 43 w Bytomiu
Obiady w maju 2024r.
Wpłata do 25.04.2024 r. (wpłata zaksięgowana po tym terminie będzie zwracana na konto rodzica, a dziecko nie będzie wpisane na listę obiadową). Środki muszą być zaksięgowane do 25.04.2024 r., więc obiady należy opłacić wcześniej .
Koszt 15 dni x 9 zł = 135 zł
Ogólnopolska Akcja Dzieci Uczą Rodziców
W tym miesiącu uczniowie klasy 1a, 1b, 2a, 2b, 3b realizują 7 lekcję „Zwierzęta domowe” w ramach 5 edycji Ogólnopolskiej Akcji Dzieci Uczą Rodziców. Celem tej lekcji jest zwiększenie świadomości u dzieci na temat odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami domowymi.
Lekcja obejmuje szereg istotnych tematów, takich jak: znaczenie posiadania zwierząt domowych, odpowiedzialna opieka nad psami, kotami, małymi zwierzętami oraz zwierzętami egzotycznymi, a także wskazówki, jak bezpiecznie żyć ze zwierzakiem w domu.
Święto Patrona Szkoły
10 kwietnia uroczyście obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. Z tej okazji została zorganizowana akademia, na której uczennice klasy 6a przedstawiły w formie prezentacji multimedialnej postać Józefa Lompy, po czym uczniowie klasy 4a wystąpili w przedstawieniu „Kopciuszek XXI wieku”. Uroczystość uprzyjemniły utwory muzyczne w wykonaniu uczniów klasy 7A oraz taniec "Italodisco” zaprezentowany przez klasę 4a.
Przedstawienie "Doktor i jego zwierzęta"
Spotkanie z niezwykłym Doktorem, który rozumiał mowę zwierząt…
10 kwietnia uczniowie klasy 2b i 3b uczestniczyli w przedstawieniu pt. ,,Doktor i jego zwierzęta” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.
Przedstawienie zostało oparte na motywie lektury Lofting Hugh pt. ,,Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Widownia z dużym zaangażowaniem śledziła przygody doktora, który w otoczeniu swoich przyjaciół wybrał się w podróż do Afryki, by tam leczyć chore małpki. Uczestnicząc w tym pięknym przedstawieniu młodzi widzowie mieli okazję zwrócić uwagę na stworzenia, które mieszkają tuż obok nas, a o istnieniu których często zapominamy. Zwierzęta, bo o nich tu mowa, to istoty piękne, wrażliwe i szczere. Obserwując je uważnie sami możemy się wiele nauczyć.
Ogłaszamy XII Międzyszkolny Konkurs „PRZYGODA MOJEGO ŻYCIA - ADVENTURE OF MY LIFE”
Zapraszamy do udziału w XII Międzyszkolnym Konkursie „PRZYGODA MOJEGO ŻYCIA - ADVENTURE OF MY LIFE” dla klas VI-VIII.
Konkurs polega na przygotowaniu prezentacji multimedialnej w języku angielskim na temat „Przygoda mojego życia” – „Adventure of my life".
Prezentacja multimedialna nie może przekraczać 10 slajdów, może być wykonana w dowolnym programie.
Konkurs logopedyczny
Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie uczniów klas młodszych. Uczeń klasy 2b Dominik Nosiadek pod opieką logopedy pani Katarzyny Burg zdobył 1 miejsce, a uczeń klasy 1b Marcel Litwiniuk pod opieką logopedy pani Beaty Bulińskiej otrzymał 2 miejsce w Międzyszkolnym Konkursie "Moja gra logopedyczna” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Bytomiu z okazji „Europejskiego Dnia Logopedy”.
Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych