STRONA GŁÓWNA
Zebranie rodziców przyszłorocznych pierwszoklasistów
Zebranie rodziców uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2024/2025 odbędzie się 18 czerwca 2024 r. (wtorek) o godz. 16:00 na Auli.
Serdecznie zapraszamy
Bytomska Olimpiada Dzieci i Młodzieży - 770 lecie Bytomia
Zachęcamy uczniów klas 4-8 wszystkich szkół podstawowych i uczniów wszystkich szkół ponadpodstawowych w Bytomiu do udziału w Bytomskiej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży z okazji 770 lecia lokacji Bytomia na prawie magdeburskim.
Zgodnie z jedną z definicji słownika języka polskiego (PWN) olimpiada to konkurs z różnych dziedzin wiedzy organizowany corocznie dla uczniów. W związku z tym zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursach:
Ogłaszamy!
Wyniki konkursu na wykonanie plakatu z okazji 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.
I miejsce klasa 2b
II miejsce klasa 4a
III miejsce klasy 2a oraz 1b
Gratulujemy!!
Różowa Skrzyneczka w naszej szkole
Uruchomiliśmy w naszej szkole na stałe akcję "Różowa Skrzyneczka".
Akcja skierowana jest do dziewcząt, u których rozpoczął się okres menstruacyjny (miesiączkowanie). Ambasadorką akcji jest Pani pedagog Aleksandra Szcześniak.
Akcja polega na tym, że w każdej toalecie dla dziewcząt zostały zawieszone różowe skrzynki. Trzy skrzyneczki i wstępne uzupełnienie skrzyneczek ufundowała Rada Rodziców!
Nasi laureaci XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Magia teatru – Lalka teatralna”
Z przyjemnością informujemy o kolejnym sukcesie naszych uczniów, którzy wzięli udział w 18. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Magia teatru – Lalka teatralna”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu lalki, kukiełki lub pacynki przedstawiającej jedną z bajkowych postaci: Pszczółkę Maję, Bolka i Lolka oraz Reksia.
Gryfne Wspinanie, czyli jak aktywnie uczniowie spędzają czas
W piątek 17. 05. 2024 r. klasa 2b z paniami Katarzyną Burg i Jessicą Wrońską odwiedziła Skarpę Bytom, a dokładnie „Gryfne Wspinanie”, czyli specjalną ściankę wspinaczkową dla dzieci.
Drugoklasiści pod opieką nauczycieli rozwijali umiejętności motoryczne, koordynację ruchową, równowagę i siłę. Uczniowie wrócili bardzo zadowoloni z aktywnie spędzonego czasu. Klasa 2b na pewno jeszcze nie raz odwiedzi to miejsce.
Dzień Europy w naszej szkole
10 maja w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Europy i 20-sto lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Klasa 6a przygotowała inscenizację pt „Podróż po Europie”, pokazując swoje artystyczne talenty. Szkolne korytarze przybrały barwy niebiesko-żółte w różnych odcieniach, a uczniowie wykonali plakaty z okazji 20-sto lecia Polski w UE.
Stypendia dla uczniów - "Wiosną stypendia rosną!"
Stypendia św. Mikołaja Funadcji Świętego Mikołaja adresowne są dla uczniów klas 5 - 8, w tym dla uczniów naszej szkoły. Cytując informacje ze strony Funadacji "Fundacja Świętego Mikołaja" podwoi każdą złotówkę zebraną przez społeczności szkolne na stypendia dla swoich uczniów. Każda wpłata, która zostanie zaksięgowana na subkoncie do 21.06.2024, zostanie podwojona! Oznacza to, że jeżeli na szkolne subkonto stypendialne wpłynie darowizna w kwocie np. 1500 zł, Fundacja dopłaci drugie 1500 zł i w ten sposób szkoła będzie miała 3000 zł na stypendium dla swojego ucznia w potrzebie. Jeżeli wpłynie 5000 zł, Fundacja dołoży drugie 5000 zł.
Obiady w czerwcu
Wpłata do 25.05.2024 r. (wpłata zaksięgowana po tym terminie będzie zwracana na konto rodzica, a dziecko nie będzie wpisane na listę obiadową). Środki muszą być zaksięgowane do 25.05.2024 r., więc obiady należy opłacić wcześniej .
Koszt 14 dni x 9 zł = 126 zł
V edycji Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej Dzieci Uczą Rodziców „Polska i Europa razem przez 20 lat”
W dniach 6.05.2024-10.05.2024 uczniowie klas 1a, 1b, 2a, 2b, 3b na swoich zajęciach realizowali lekcję 8 „Polska i Europa razem przez 20 lat” w ramach V edycji Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej Dzieci Uczą Rodziców.
Podczas tych zajęć uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną pt „Polska i Europa razem przez 20 lat”, która przedstawiała historię wstąpienia Polski do UE i pomogła zrozumieć dzieciom, jak członkostwo Polski w Unii Europejskiej wpłynęło na różne aspekty życia w naszym kraju, od gospodarki po kulturę i edukację.
Wyniki Szkolnych Konkursów w ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich
23 kwietnia 2024 roku w naszej szkole w ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich odbył się Międzyklasowy Konkurs Językowy „Od przybytku głowa nie boli”, w którym brali udział przedstawiciele klas 5-7 oraz Międzyklasowy Konkurs plastyczny „Przysłowia w kolorach” zorganizowany dla uczniów klas 1-3.
Fundacja "Dbam o Mój Zasięg"
Fundacja "Dbam o Mój Zasięg" zaprasza na swoją stronę na FB - warto poznać działalność fundacji oraz przygotowane dla uczniów, rodziców i nauczycieli materiały dydaktyczne. Najnowsze materiały dotyczą "Patoinfluencera"
https://www.facebook.com/dbamomojzasieg?sender_campaign=ejPogW&sender_ctype=email&sender_customer=nxNY945
Choroby odkleszczowe - warto przeczytać
Narodowy Fundusz Zdrowia informuje o obserwowanym wzroście liczby zachorowań na choroby odkleszczowe. W 2023 r. ponad 104 tys. osób zachorowało na choroby odkleszczowe, wśród których 99% stanowiła borelioza. Najwięcej pacjentów zgłasza się do lekarza pierwszego kontaktu z chorobą odkleszczową w miesiącach wakacyjnych, tj. od czerwca do sierpnia, kiedy spędzamy więcej czasu wśród zieleni.
"Astronomia" w Planetarium
Uczniowie klasy 6 A zwiedzili wystawę "Astronomia" w Śląskim Planetarium. Poznali m.in.; czym jest "atom", co to jest "luneta", "planetarium", jak widzi "oko" i "jakie są gwiazdy".
5
Sukces naszej szkoły! Posmakujmy Europy!
Nasz szkoła została zgłoszona przez dyrektora do udziału w miejskim konkursie plastycznym "Posmakujmy Europy", który został zorganizowany z okazji obchodów 20. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej.
Zadaniem konkursowym było wykonanie posteru w postaci kolażu o wybranym państwie członkowskim Unii Europejskiej. Dla naszej szkoły wylosowano Portugalię.
Ogłaszamy IV edycję konkursu "Sfotografuj matematykę - Matematyka inaczej”
Konkurs zachęca uczniów do obserwowania otaczającego świata i szukania matematyki w różnych aspektach życia. Konkurs składa się z dwóch części. Część II „Matematyka na wycieczce”
Od 20 kwietnia do 20 maja 2024 r., szukamy matematyki NA WYCIECZCE - próbujemy ją sfotografować albo nagrać.
REGULAMIN
Dzień Ziemi
22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Hasło tegorocznej edycji to "Planeta kontra tworzywa sztuczne".
Nasi uczniowie tego dnia oglądali filmy o ochronie Ziemi przed plastikami, grali w Escape Game – Dzień Ziemi zdobywając certyfikaty „POMOCNIKA ZIEM" i "RAZEM URATUJEMY NASZĄ PLANETĘ”, wykonywali różne ekologiczne zadania, rozwiązywali zagadki i brali udział w konkursie ekologiczno-przyrodniczym „Z przyrodą na Ty” dla klas I-III.
Zaszczep się na zdrowie!
Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina, że szczepienia to profilaktyka wielu chorób. Szczepienia ochronne uważane są za jedno z największych osiągnięć współczesnej medycyny. Szybko działają, ratują życie! Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny zalecają wykonywanie szczepień u dzieci i młodzieży do 19 roku życia według kalendarza szczepień.
Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych