STRONA GŁÓWNA

          • #Dzieci Uczą Rodziców # Poznaj swojego sąsiada

            Nasi najmłodsi uczniowie klasy 1a, 1b, 2a, 2b, 3a  w czerwcu 2024 uczestniczyli w lekcji w ramach projektu „Poznaj swego sąsiada" V Ogólnopolskiej Akcji Dzieci Uczą Rodziców. To wyjątkowy projekt, którego celem jest integracja najmłodszych mieszkańców Polski i Czech poprzez wzajemne bliższe poznanie: kultury, zwyczajów, ważnych postaci oraz symboli narodowych. Prezentacja multimedialna składająca się z 23 slajdów zawierała: przedstawienie dzieciom symboli narodowych - flaga, godło, hymn; prezentację stolic dwóch krajów; zapoznanie z ciekawostkami o Polsce i Republice Czeskiej; prezentację atrakcji turystycznych w Polsce i Czechach.

          • Z wypożyczoną książką na wakacje

            Drodzy Uczniowie!

            Dzięki udziałowi w ogólnopolskim Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0 szkoła nasza uzyskała wsparcie finansowe w wysokości 15 000 zł, dzięki któremu mogliśmy zakupić do biblioteki m.in. ulubione przez Was książki z różnych dziedzin. Proponowana do zakupu lista książek została pozytywnie zaopiniowana przez Radę Rodziców oraz Samorząd Uczniowski naszej szkoły.

          • Szkolny Mały Wolontariat

            Koniec roku zbliża się wielkimi krokami. Już w piątek zaczynają się wakacje.

            Nasze małe wolontariuszki z „Małego Wolontariatu” nadal pomagają.

            W czwartek 20.06.2024 pomagały podczas pikniku na zakończenie roku szkolnego w Ochronce im. bł. E. Bojanowskiego.

            Sprzedawały tam losy oraz prowadziły zabawy i gry sportowe dla młodszych kolegów.

          • Wycieczka do Wioski Indiańskiej

            W piątek 14.06.2024 uczniowie klasy 2b i 3b odwiedzili Indiańską Wioskę MC Bizon w Karchowicach. Na dzień dobry dzieci miały pomalowane buzie indiańskimi barwami i nadano im indiańskie imiona. Następnie odbyły się zawody w śpiewaniu między plemienionami chłopców i dziewczynek.

            Indianki oprowadziły dzieci po wiosce i przybliżyły im historię Indian i przyjaźni polsko-indiańskiej. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem. Wódz Indian uczył ich strzelania z łuku.

          • „Polska ukryta w legendach"

            Wychowankowie klas pierwszych uczęszczający do świetlicy szkolnej brali udział w innowacji pedagogicznej „Polska ukryta w legendach”. Miała ona na celu zapoznanie uczniów z bogactwem historycznym, przyrodniczym i kulturowym Polski w sposób interdyscyplinarny oraz rozpowszechnienie czytelnictwa wśród dzieci. W ramach prowadzonych zajęć rozwijali umiejętności poszukiwania, porządkowania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł, poznali historię, kulturę i sztukę wybranych regionów Polski (Górny Śląsk, Dolny Śląsk, Pomorze, Wielkopolska, Małopolska).

          • Program FitSchool

            Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, a klasy młodsze biorą jeszcze udział w zajęciach programu FitSchool. Podstawową przesłanką powstania tego projektu jest potrzeba zwiększenia poziomu aktywności fizycznej u dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej. Jest to kluczowy okres rozwojowy. Prezentujemy zdjęcia uczniów z klasy III b i II a podczas wykonywania ćwiczeń z tego programu.

          • Wycieczka klas 5a, 6a i 6b

            Dnia 10.06 klasy 5a, 6a i 6b odwiedziły Beskidzkie Centrum Nauki „Naukotechnika” w Świnnej.

            Uczniowie brali udział w warsztatach pod nazwą „Ciekły Azot”, które przybliżyły magię i tajemnice niskich temperatur, a wykonywane doświadczenia wyglądały zjawiskowo i efektownie.

            Uczestniczyli również w warsztatach geologicznych z poznawania i rozróżniania skał i minerałów występujących na naszej planecie. Każdy mógł poznać właściwości skał i samodzielnie stworzyć tablicę z zestawem minerałów, a całość zabrać do domu.

          • Dbaj o zdrowie z NFZ.

            Szanowni Państwo,

            zapraszamy na czerwcowe „Środy z Profilaktyką” organizowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Tematem przewodnim będzie przygotowanie się do lata, tak aby nasze wakacje i letni wypoczynek były zdrowe i bezpieczne.

            Przygotuj się na Lato z NFZ

            Lato to czas odpoczynku i wakacyjnych wyjazdów. Wakacje to też ryzyko niemiłych niespodzianek. Niezależnie od miejsca, w którym planujemy je spędzić, przestrzegajmy podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zadbajmy o to, aby wakacje były bezpieczne i zdrowe.

          • Rodzinny Piknik Środowiskowy - 770 lecie miasta Bytomia

            W dniu 7 czerwca 2024 r. w naszej szkole odbył się jak co roku Rodzinny Piknik Środowiskowy, w tym roku szczególny, bo zorganizowany również ku uczczeniu 770 rocznicy nadania Bytomiowi praw miejskich.

            Odwiedzili nas Senator RP Pani Halina Bieda, prezydent Bytomia Pan Mariusz Wołosz, zastępca prezydenta Pan Adam Fras, przewodniczący Rady Miejskiej w Bytomiu Pan Michał Staniszewski, prezes klubu GKS Czarni Bytom Pani Małgorzata Olimpia Wiśniewska Wilk, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 Pani Joanna Prus-Kaczkowska, dyrektor Katolickiego Przedszkola Niepublicznego Ochronka im. bł. E. Bojanowskiego siostra Marieta Pyrek, piłkarze i trenerzy klubu piłkarskiego Polonia Bytom oraz judocy z GKS Czarni Bytom.

          • Mały Wolontariat

            Mały Wolontariat z klasy 2b i 2a pod opieką w piątek 7.06.2024 odwiedził seniorów Bytomskiego Centrum Wsparcia. Dzieciaki wspólnie z seniorami wzięły udział w warsztatach arteterapeutycznych. Podczas zajęć powstały bardzo ciekawe i kolorowe dinozaury ukryte w jajkach. W ogrodzie zorganizowano karaoke. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty, układy taneczne i pokazy akrobatyczne.

          • Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

            W dniach 1-7 czerwca w całej Polsce odbywał się XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!”. Corocznie celem akcji jest promowanie czytania wśród dzieci. Nasza świetlica szkolna przyłączyła się do akcji. W środę, 5 czerwca, wychowankowie świetlicy wysłuchali opowiadania A.Rovira i F.Mirallesa z książki Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie pt. Świat zza szyb autobusu. Następnie wypowiadali się na jego temat i zainspirowani treścią wykonali do niego ilustrację. Mieliśmy również okazję do porozmawiania o korzyściach wynikających z czytania książek.

      • {#1508} 1
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Niedziela 28.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 21 im. Józefa Lompy
      • 32/ 280-29-30 (od godz. 7:00 do 15:00)
      • ul. Worpie 14-16
        41-906 Bytom
        Poland
      • NIP 626- 26-26-732
    • Logowanie