STRONA GŁÓWNA
#Dzieci Uczą Rodziców # Poznaj swojego sąsiada
Nasi najmłodsi uczniowie klasy 1a, 1b, 2a, 2b, 3a w czerwcu 2024 uczestniczyli w lekcji w ramach projektu „Poznaj swego sąsiada" V Ogólnopolskiej Akcji Dzieci Uczą Rodziców. To wyjątkowy projekt, którego celem jest integracja najmłodszych mieszkańców Polski i Czech poprzez wzajemne bliższe poznanie: kultury, zwyczajów, ważnych postaci oraz symboli narodowych. Prezentacja multimedialna składająca się z 23 slajdów zawierała: przedstawienie dzieciom symboli narodowych - flaga, godło, hymn; prezentację stolic dwóch krajów; zapoznanie z ciekawostkami o Polsce i Republice Czeskiej; prezentację atrakcji turystycznych w Polsce i Czechach.
Z wypożyczoną książką na wakacje
Drodzy Uczniowie!
Dzięki udziałowi w ogólnopolskim Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0 szkoła nasza uzyskała wsparcie finansowe w wysokości 15 000 zł, dzięki któremu mogliśmy zakupić do biblioteki m.in. ulubione przez Was książki z różnych dziedzin. Proponowana do zakupu lista książek została pozytywnie zaopiniowana przez Radę Rodziców oraz Samorząd Uczniowski naszej szkoły.
Szkolny Mały Wolontariat
Koniec roku zbliża się wielkimi krokami. Już w piątek zaczynają się wakacje.
Nasze małe wolontariuszki z „Małego Wolontariatu” nadal pomagają.
W czwartek 20.06.2024 pomagały podczas pikniku na zakończenie roku szkolnego w Ochronce im. bł. E. Bojanowskiego.
Sprzedawały tam losy oraz prowadziły zabawy i gry sportowe dla młodszych kolegów.
Meldujemy, że "Misja: Czyste powietrze" zrealizowana.
Uczeń Pani Beaty Domagały-Golonki z klasy 1B odniósł sukces w konkursie ogólnopolskim pod tytułem "Misja: Czyste powietrze".
Serdecznie gratulujemy uczniowi i wychowawczyni
koordynator ESA w szkole
Wycieczka do Wioski Indiańskiej
W piątek 14.06.2024 uczniowie klasy 2b i 3b odwiedzili Indiańską Wioskę MC Bizon w Karchowicach. Na dzień dobry dzieci miały pomalowane buzie indiańskimi barwami i nadano im indiańskie imiona. Następnie odbyły się zawody w śpiewaniu między plemienionami chłopców i dziewczynek.
Indianki oprowadziły dzieci po wiosce i przybliżyły im historię Indian i przyjaźni polsko-indiańskiej. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem. Wódz Indian uczył ich strzelania z łuku.
„Polska ukryta w legendach"
Wychowankowie klas pierwszych uczęszczający do świetlicy szkolnej brali udział w innowacji pedagogicznej „Polska ukryta w legendach”. Miała ona na celu zapoznanie uczniów z bogactwem historycznym, przyrodniczym i kulturowym Polski w sposób interdyscyplinarny oraz rozpowszechnienie czytelnictwa wśród dzieci. W ramach prowadzonych zajęć rozwijali umiejętności poszukiwania, porządkowania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł, poznali historię, kulturę i sztukę wybranych regionów Polski (Górny Śląsk, Dolny Śląsk, Pomorze, Wielkopolska, Małopolska).
Program FitSchool
Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, a klasy młodsze biorą jeszcze udział w zajęciach programu FitSchool. Podstawową przesłanką powstania tego projektu jest potrzeba zwiększenia poziomu aktywności fizycznej u dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej. Jest to kluczowy okres rozwojowy. Prezentujemy zdjęcia uczniów z klasy III b i II a podczas wykonywania ćwiczeń z tego programu.
Wycieczka klas 5a, 6a i 6b
Dnia 10.06 klasy 5a, 6a i 6b odwiedziły Beskidzkie Centrum Nauki „Naukotechnika” w Świnnej.
Uczniowie brali udział w warsztatach pod nazwą „Ciekły Azot”, które przybliżyły magię i tajemnice niskich temperatur, a wykonywane doświadczenia wyglądały zjawiskowo i efektownie.
Uczestniczyli również w warsztatach geologicznych z poznawania i rozróżniania skał i minerałów występujących na naszej planecie. Każdy mógł poznać właściwości skał i samodzielnie stworzyć tablicę z zestawem minerałów, a całość zabrać do domu.
Dbaj o zdrowie z NFZ.
Szanowni Państwo,
zapraszamy na czerwcowe „Środy z Profilaktyką” organizowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Tematem przewodnim będzie przygotowanie się do lata, tak aby nasze wakacje i letni wypoczynek były zdrowe i bezpieczne.
Przygotuj się na Lato z NFZ
Lato to czas odpoczynku i wakacyjnych wyjazdów. Wakacje to też ryzyko niemiłych niespodzianek. Niezależnie od miejsca, w którym planujemy je spędzić, przestrzegajmy podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zadbajmy o to, aby wakacje były bezpieczne i zdrowe.
Wyniki szkolnego konkursu czytelniczego "Magiczne wiersze Juliana Tuwima"
Konkurs skierowany był do uczniów klas III.
I miejsce
Jakub Pasierb kl.III b
III miejsce
Maja Dunikowska kl. III a
Laura Seweryn kl.III a
III miejsce
Natalia Wardalińska kl.III a
Gratulacje!!!
Po odbiór nagród zapraszam do biblioteki w piątek 14.06.2024.
Sukces naszych uczennic podczas Igrzysk Dzieci w Siatkówce Dziewcząt
W dniu 6 czerwca 2024 r. dziewczynki z naszej szkoły brały udział w finałach wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Siatkówce Dziewcząt, które odbyły się w Zawierciu. Walczyliśmy z drużynami z Zawiercia, Jastrzębia i Katowic. Po zaciętej walce drużyna w składzie:
Amelia Czuhan,
Zofia Kieruzal,
Nadia Banaś,
Otwarte Warsztaty Samoobrony Dla Kobiet
W nawiązaniu do informacji przekazanej na PIKNIKU RODZINNYM 7.06.2024
ZAPRASZAMY NA WARSZTATY SAMOOBRONY DLA KOBIETY
Dlaczego warto przyjść na WARSZTATY SAMOOBRONY DLA KOBIET❓...
Czy kiedykolwiek czułaś się niepewnie wracając późno do domu❓
Czy byłaś zaczepiana przez nieznajome osoby❓
Rodzinny Piknik Środowiskowy - 770 lecie miasta Bytomia
W dniu 7 czerwca 2024 r. w naszej szkole odbył się jak co roku Rodzinny Piknik Środowiskowy, w tym roku szczególny, bo zorganizowany również ku uczczeniu 770 rocznicy nadania Bytomiowi praw miejskich.
Odwiedzili nas Senator RP Pani Halina Bieda, prezydent Bytomia Pan Mariusz Wołosz, zastępca prezydenta Pan Adam Fras, przewodniczący Rady Miejskiej w Bytomiu Pan Michał Staniszewski, prezes klubu GKS Czarni Bytom Pani Małgorzata Olimpia Wiśniewska Wilk, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 Pani Joanna Prus-Kaczkowska, dyrektor Katolickiego Przedszkola Niepublicznego Ochronka im. bł. E. Bojanowskiego siostra Marieta Pyrek, piłkarze i trenerzy klubu piłkarskiego Polonia Bytom oraz judocy z GKS Czarni Bytom.
Finał Olimpiady Dzieci i Młodzieży - 770 lecie Bytomia
W dniu 6 czerwca 2024 r. (czwartek) w naszej szkole odbyła się I edycja Olimpiady Wiedzy o Bytomiu, do której przystapili uczniowie bytomskich szkół podstawowych.
W tym dniu odbyła się również uroczystość wręczenia nagród w konkursach:
- Miejskim Rodzinnym Konkursie Multimedialnym dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych pod tytułem „Skarby kultury, sztuki i architektury Bytomia”,
Mały Wolontariat
Mały Wolontariat z klasy 2b i 2a pod opieką w piątek 7.06.2024 odwiedził seniorów Bytomskiego Centrum Wsparcia. Dzieciaki wspólnie z seniorami wzięły udział w warsztatach arteterapeutycznych. Podczas zajęć powstały bardzo ciekawe i kolorowe dinozaury ukryte w jajkach. W ogrodzie zorganizowano karaoke. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty, układy taneczne i pokazy akrobatyczne.
Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
W dniach 1-7 czerwca w całej Polsce odbywał się XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!”. Corocznie celem akcji jest promowanie czytania wśród dzieci. Nasza świetlica szkolna przyłączyła się do akcji. W środę, 5 czerwca, wychowankowie świetlicy wysłuchali opowiadania A.Rovira i F.Mirallesa z książki Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie pt. Świat zza szyb autobusu. Następnie wypowiadali się na jego temat i zainspirowani treścią wykonali do niego ilustrację. Mieliśmy również okazję do porozmawiania o korzyściach wynikających z czytania książek.
Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych