STRONA GŁÓWNA
Fundacja Dbam o Mój Zasięg
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Funadacji - szczegóły na stronie https://dbamomojzasieg.pl/
Wyniki współzawodnictwa klas
Pragniemy poinformować naszą społeczność szkolną o wynikach współzawodnictwa klas 1-3 i 4-8 w roku szkolnym 2023/2024. Wśród klas 1-3 zwyciężyła zeszłoroczna klasa 2b, obecna 3b. Natomiast wśród klas 4-8 najaktywniejszą klasą okazała się zeszłoroczna klasa 6a, a obecnie klasa 7a.
Klasy te otrzymały puchary, dyplomy i nagrody pieniężne, które wykorzystają na swoje wyjścia klasowe.
Dzień Edukacji Narodowej
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców i całej społeczności szkolnej za życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz za pyszny, słodki poczęstunek.
Spektakl „Jaś i Małgosia”
9 października uczniowie klasy 1a i klasy 3b udali się do Bytomskiego Centrum Kultury na spektakl przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji w Krakowie pt. „Jaś i Małgosia”.
Aktorzy w intrygujący sposób wprowadzili młodych widzów w świat niesamowitych przygód dwojga rodzeństwa pozostawionego w lesie przez macochę. Świetna gra aktorska wraz z barwną scenerią rozbudzały dziecięcą wyobraźnię i sprawiały, że mali odbiorcy z dużym zaangażowaniem śledzili losy baśniowych bohaterów.
Maraton Pisania Listów z Amnesty International 2024
W dniach 26.11.2024 r. do 10.12.2024 r. nasza szkoła uczestniczyć będzie w akcji Maraton Pisania Listów 2024
Chętni uczniowie będą mogli napisać list w obronie praw człowieka, które w wielu miejscach na świecie są łamane.
Więcej o Maratonie Pisania Listów możesz przeczytać tutaj Maraton Pisania Listów
Dzień Edukacji Narodowej - 14.10.2024 r.
Sekretariat w tym dniu przyjmuje petentów w godzinach od 7:00 do 13:00.
Europejski Dzień Języków Obcych
Dnia 1 października 2024 r. w naszej szkole obchodziliśny Europejski Dzień Języków Obcych.
Młodsi uczniowie odśpiewali w czterech językach piosenkę "Panie Janie" w języku polskim, angielskim, francuskim oraz niemieckim.
Wspólnie stworzyliśmy plakat "mind map" z pomysłami w jaki sposób najlepiej uczyć się języków obcych.
Romskie bajanie - wojewódzki konkurs plastyczny
Jesteśmy szkołą wielokulturową, w której uczą się dzieci mniejszości narodowych i etnicznych, każdy znajduje tutaj swoje miejsce i dlatego zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie plastycznym pod tytułem "Romskie bajanie" organizowanym przez ZSP nr 12 w Gliwicach.
Celem konkursu jest:
29 września — Światowy Dzień Serca i Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Połaczyliśmy te dwa wydarzenia i w ramach akcji "Czytamy z sercem" 30.09.2024 r. uczniowie klasy VII "a" wzięli udził w spotaniu online przygotowanym przez dr Tomasza Orawczyka (chirurg) i dr Szymona Godawę (psycholog) pod tytułem "Flebologia, czyli dlaczego żyły są ważne".
Podczas rozmowy uczniowie dowiedzieli się o nowatorskiej na skalę Europy współpracy psychologa i chirurga naczyniowego podczas zabiegów. O tym, jak ważne jest wsparcie psychologiczne podczas zabiegów medycznych i w czasie rekonwalescencji pacjentek/pacjentów.
Zaprzysiężenie Samorządu Uczniowskiego
30 września 2024 roku zaprzysiężony został Samorząd Uczniowski. Przewodnicząca SU to Oliwia Cichoń z klasy 8B, zastępcą jest Łucja Golonka z klasy 7A.
Powodzenia.
Projekty i akcje w których uczestniczą klasy młodsze w roku szkolnym 2024/2025
Zgodnie z kierunkami polityki oświatowej obowiązującymi w roku szkolnym 2024/2025 uczniowie klas młodszych biorą udział w „Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym- Pierwsza Pomoc – Mali Ratownicy”.
Celem projektu jest: zapoznanie naszych najmłodszych uczniów z podstawową wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy i numerami telefonów służb ratowniczych w Polsce, zapoznanie ze sposobami zapobiegania wypadkom, kształtowanie u dzieci zachowań bezpiecznych na drodze, w czasie zabaw i gier, poznanie podstawowych pojęć w zakresie ratownictwa, zdobycie kompetencji niezbędnych przy udzielaniu pierwszej pomocy, zdobycie umiejętności wzywania pogotowia ratunkowego i informowania innych służb ratowniczych, kształtowanie prawidłowych reakcji i relacji wobec osób poszkodowanych, wyrabianie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrażających życiu, kształtowanie gotowości niesienia pomocy poszkod
Lekcja muzealna
24 września 2024 roku klasa III a pod opieką wychowawcy mgr Alicji Sobocińskiej –Świerdzy pojechała do Bytomia do Muzeum Górnośląskiego.
Została tam przeprowadzona lekcja muzealna, której tematem była „Prababcia modna”.
Uczniowie oglądali śląskie stroje ludowe – ze szczególnym uwzględnieniem stroju rozbarskiego. Wszystko to było opatrzone stosownym komentarzem pracownika muzeum. Dzieci zobaczyły stroje przewidziane na dzień świąteczny i powszedni. Widziały też ubiór mężatki, panny. Na zakończenie wycieczki uczniowie zwiedzili wystawę etnograficzną naszego bytomskiego muzeum.
Miejski konkurs "Ekokosmetyk - zrób to sam"
Stowarzyszenie Przyjazna Ósemka wraz ze Szkołą Podstawową nr 21 zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w Miejskim Konkursie "Ekokosmety - zrób to sam"
Zadaniem konkursu jest stworzenie przez zespół uczniów własnego ekokosmetyku. Zapraszamy do współpracy nauczicieli - opiekunów.
Pomoc dla powodzian!
Dzisiaj Rada Rodziców przy naszej szkole odebrała pierwszą zbiórkę przeznaczoną na pomoc dla powodzian. Zebrane dary zostaną przekazane do straży pożarnej w Suchej Górze, która dostarczy dary do powodzian.
Wspieramy dalej zbiórkę darów, które można przynosić od 6:30 do 16:00 na świetlicę szkolną lub od 7:00 do 15:00 do sekretariatu.
"Sprzątanie świata - Polska 2024" #SSP2024
Nowa galeria Sprzątanie świata 2024 została dodana do albumu fotograficznego
"Sprzątanie świata - Polska"
14
Warsztaty pierwszej pomocy z Pingwinkiem Lolkiem
W piątek 20.09.2024 r. w naszej szkole gościł Pingwinek Lolek, który prowadził z uczniami klas młodszych warsztaty z pierwszej pomocy.
Pingwinek podczas zajęć miał dużo różnych przygód, a dzieci ratowały go z opresji. W trakcie zajęć nasi najmłodsi uczniowie dowiedzieli się jakie zagrożenia czyhają na nich w najbliższym otoczeniu. Poznali sposoby radzenia sobie w sytuacjach niebezpiecznych, uczyli się jak sprawdzić funkcje życiowe i jak je przywrócić
Wycieczka do Sztolni "Królowa Luiza"
W dniu 17 września 2024 roku klasy VA, VB, IVA zwiedziły Sztolnię Królowa Luiza w Zabrzu. Uczniowie świetnie się bawili, zwłaszcza przy cięciu klocka, skręcaniu rurociągu i urabianiu węgla. Niemałą atrakcją okazał się udział w symulowanej akcji ratowniczej i przejazd kolejką górniczą. Zwieńczeniem wycieczki były warsztaty rękodzielnicze, podczas których uczniowie wyrabiali mydełka węglowe.
Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych