STRONA GŁÓWNA
Szkolny Konkurs w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu
Zachęcamy do udziału w szkolnym konkursie informatycznym dla klas II-VIII. Sczegółowe informacje w regulaminie.
Katarzyna Babik-Miszkiewicz
Relacja z balu karnawałowego
„W karnawale, w karnawale
zawsze idziemy na bale.
Każde dziecko duże małe,
lubi bale w karnawale.
Ach, cóż to był za bal…! Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale – i w naszej szkole w środę 05.02.2025 odbył się bal karnawałowy klas 1-3 , ale jaki bal…
Było to „ Fluoparty”. Nasza aula była w stylu fluo, były światła ultrafioletowe, pałki świecące i bransoletki. Dzieci miały fluoryzujące ubrania. Bal prowadziły jak co roku "Antoniusz &Deska”. Zabawa była wyśmienita. Dzieci tańczyły, był koncert życzeń z dedykacjami dzieci, brały udział w różnych zabawach, oraz wyzwaniach dla uczniów i ich wychowawczyń.
Rozśpiewane "Karbianki"
W dniu 24 stycznia 2025 r. odbył się w naszym mieście XVII Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek.
Konkurs pod patronatem Prezydenta miasta Bytomia, zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 46 w Bytomiu, ale zmagania uczestników miały miejsce w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Bytomiu.Uczennice naszej szkoły, które wzięły w nim udział zostały jego laureatkami.
Działania Małego Wolontariatu i Kółka Misyjnego
Posłuchajcie co działo się u Małego Wolontariatu i Kółka Misyjnego w piątek 24.01.2025 i sobotę 25.01.2025. W piątek członków Małego Wolontariatu i Kółka Misyjnego odwiedził ojciec Mirosław Piątkowski, który 4 lata pracował jako misjonarz w Argentynie. Opowiadał na czym polegała jego praca na misji.
Szkolny Mistrz Ortografii
Jak co roku wśród uczniów klas IV-VIII został przeprowadzony konkurs „Szkolny Mistrz Ortografii”. Nauczyciele języka polskiego wytypowali uczniów z poszczególnych klas, którzy napisali dyktando konkursowe (na poziomie dostosowanym do wieku). Wyłoniono następujących laureatów:
- poziom klas IV-Jakub Dziubek-Domogała z klasy IVa
Koncert Noworoczny
21 stycznia w naszej szkole miało miejsce ważne wydarzenie - uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności wokalne w corocznym KONCERCIE NOWOROCZNYM, dedykując swoje występy licznie przybyłym gościom, a w szczególności babciom i dziadkom, którzy otrzymali upominki z okazji swojego święta. Na tle prezentacji świątecznej wystąpiły dzieci z klas I-VII, śpiewając kolędy w różnych językach. Koncert uświetnili także finaliści III Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Przyznano miejsca i rozdano nagrody.
W kategorii klas młodszych I miejsce zajęły ex-aequo Amelka z klasy 2a i Kasia z klasy 3b a II miejsce Victoria z klasy 1b.
W kategorii klas starszych I miejsce zdobyła Wiktoria z klasy 8a, II miejsce zespół Drużyna M. z klasy 7a a III miejsce Ania również z klasy 7a.
Wszyscy finaliści otrzymali atrakcyjne nagrody w tym vouchery ufundowane przez Radę Rodziców. Były to karty podarun
Spotkanie z Policją
W dniu 21 stycznia 2025 r. uczniowie klas I – III w auli szkolnej spotkali się z Policją. Spotkanie dotyczyło bezpiecznego spędzania ferii zimowych. Panowie z Policji omówili kilka sytuacji związanych z bezpieczeństwem. Następnie uczniowie klas I – III zadawali pytania i Panowie Policjanci starali się w wyczerpujący sposób udzielać odpowiedzi.
Spektakl „Śpiąca królewna”
13 stycznia 2025 r. uczniowie klas 1b i 3a udali się do Bytomskiego Centrum Kultury na spektakl pt. „Śpiąca królewna”.
Aktorzy w ciekawy sposób wprowadzili młodych widzów w świat niesamowitych przygód królewny, która zapada w sen, z którego budzi ją pocałunek prawdziwej miłości. Była to opowieść o magii, miłości i przeznaczeniu. Świetna gra aktorska wraz z barwną scenerią rozbudzały dziecięcą wyobraźnię i sprawiały, że mali odbiorcy z dużym zaangażowaniem śledzili losy bajkowych bohaterów.
Warsztaty wyrobu ekokosmetyków z okazji "Dnia Babci"
Z okazji "Dnia Babci", w ramach działań Klubu Młodego Odkrywcy,odbyły sie warsztaty wyrobu ekokosmetyków. Szanowne Babcie wraz z wnukami stworzyły aromatyczne ekokosmetyki - balsam i peeling do ciała. Była zabawa i uśmiechy. Dziękujemy za udział - organizatorki: p.Alicja Suchorab, p.Dorota Poloczek
Stypendia Św. Mikołaja.
W tym roku szkolnym nasza szkoła, ponownie, bierze udział w programie Fundacji Świętego Mikołaja "Stypendia Św. Mikołaja".
Celem programu jest zebranie środków finansowych na stypendia dla zdolnych uczniów naszej szkoły.
Szczegóły programu na stronie: https://mikolaj.org.pl/stypendia/o-programie/.
Ogólnopolska Akcjia Dzieci Uczą Rodziców
W dniach 13.01.2025-17.01.2025 uczniowie klas 1a, 2a, 2b, 3a, 3b zrealizowali kolejną lekcję w ramach VI edycji „Ogólnopolskiej Akcji Dzieci Uczą Rodziców’’. Temat tej lekcji brzmiał „Bezpieczna przygoda”. Głównym celem lekcji było zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa podczas zabawy na dworze, w domu oraz w kontaktach z obcymi. Podczas zajęć dzieci uczyły się, jak zachować się zimą, latem, a także jak reagować na sytuacje, w których mogą się zgubić lub skaleczyć.
Certyfikat dla naszej szkoły.
W grudniu Samorząd Uczniowski promował i wziął udział w ogólnopolskim projekcie "Idą Święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj".
#TataTeżCzyta- akcja Fundacji Powszechnego Czytania
Zachęcamy tatusiów, dziadków, braci, wujków, kuzynów, trenerów...aby więcej czytali – sobie i dzieciom, ponieważ głośne czytanie ma moc budowania relacji.
Zachęcamy również do zapoznania się z publikacją Supermoc książek #TataTeżCzyta. W prosty sposób pokazuje ona jak zaznajamiać dziecko z książkami.
Kolędowanie Małego Wolontariatu
10 stycznia członkowie Małego Wolontariatu z klasy 3b i 3a pod opieką pani Katarzyny Burg wspólnie z Kołem Misyjnym prowadzonym przez siostrę Marietę Pyrek w ramach akcji „Kolędnicy Misyjni w Polsce dzieciom Demokratycznej Republiki Konga” odwiedzili Kurię Diecezjalną w Gliwicach. W kaplicy kurialnej gości przywitali bp Andrzej Iwanecki, ks. Krzysztof Konieczny. Dzieci przedstawiły jasełka, których tematem była m.in. trudna sytuacja dzieci w Demokratycznej Republice Konga.
Dziecko i cukrzyca w szkole
Wychowawcy na lekcjach wychowawczych w najbliższym czasie przeprowadzą lekcje przypominające o cukrzycy i dzieciach z cukrzycą w szkole.
Na stronie internetowej naszej szkoły istnieje zakładka z informacjami na temat cukrzycy.
Warto również zobaczyć krótki film na temat dzieci i cukrzycy u dzieci w wieku szkolnym.
SP21 w Bytomiu dla seniorów
Nasza szkoła mocno wspiera środowisko i społeczność lokalną, dlatego z myślą o seniorach utworzyliśmy zakładkę DLA SENIORÓW na stronie internetowej naszej szkoły. Zakładka znajduje się w sekcji UCZNIOWIE I RODZICE.
LINK DO ZAKŁADKI SP21 dla Seniorów
Warto zapoznać seniorów w Waszych rodzinach o naszej akcji, warto też przekazać informacje znajomym.
Znajdują się tutaj wskazówki dotyczące bezpieczeństwa seniorów w Internecie i nie tylko.
Zachęcamy do korzystania.
Miejski konkurs plastyczny „Zimowy pejzaż”
Serdecznie zapraszamy uczniów klas 1- 4 z bytomskich szkół podstawowych do udziału w kolejnej edycji Miejskiego konkursu plastycznego „Zimowy pejzaż”. Dziś za oknami rzadko możemy go zobaczyć, więc niech zimowa aura wypełni Wasze prace białym puchem. Warunki uczestnictwa w konkursie oraz terminy znajdują się w załączniku.
#wirusoochrona #lekcjaHIGIENY - akcja w klasach 1-3
W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pt. "Wirusoochrona" uczniowie klas 1-3 naszej szkoły w grudniu brali udział w cyklu lekcji poświęconych zdrowiu, budowie i funkcjonowaniu organizmu człowieka, korzystali z różnych materiałów edukacyjnych, rekomendowanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu
Obiady - styczeń 2025
Koszt obiadów w styczniu to 171 zł (19 dni żywieniowych).
Wpłaty należy dokonać od 1 do 5 stycznia 2025 r. na indywidualne konto ucznia - data zaksięgowania na koncie!
Wszystkie wpłaty zaksięgowane po tym terminie będą zwracane na konto rodzica, a dziecko nie będzie wpisane na listę obiadową.
Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych