STRONA GŁÓWNA

          • Relacja z balu karnawałowego

            „W karnawale, w karnawale

            zawsze idziemy na bale.

            Każde dziecko duże małe,

            lubi bale w karnawale.

            Ach, cóż to był za bal…! Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale – i w naszej szkole w środę 05.02.2025 odbył się bal karnawałowy klas 1-3 , ale jaki bal…

            Było to „ Fluoparty”. Nasza aula była w stylu fluo, były światła ultrafioletowe, pałki świecące i bransoletki. Dzieci miały fluoryzujące ubrania. Bal prowadziły jak co roku "Antoniusz &Deska”. Zabawa była wyśmienita. Dzieci tańczyły, był koncert życzeń z dedykacjami dzieci, brały udział w różnych zabawach, oraz wyzwaniach dla uczniów i ich wychowawczyń.

          • Rozśpiewane "Karbianki"

            W dniu 24 stycznia 2025 r. odbył się w naszym mieście XVII Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek.
            Konkurs pod patronatem Prezydenta miasta Bytomia, zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 46 w Bytomiu, ale zmagania uczestników miały miejsce w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Bytomiu.

            Uczennice naszej szkoły, które wzięły w nim udział zostały jego laureatkami.

          • Szkolny Mistrz Ortografii

            Jak co roku wśród uczniów klas IV-VIII został przeprowadzony konkurs „Szkolny Mistrz Ortografii”. Nauczyciele języka polskiego wytypowali uczniów z poszczególnych klas, którzy napisali dyktando konkursowe (na poziomie dostosowanym do wieku). Wyłoniono następujących laureatów:

            - poziom klas IV-Jakub Dziubek-Domogała z klasy IVa

          • Koncert Noworoczny

            21 stycznia w naszej szkole miało miejsce ważne wydarzenie - uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności wokalne w corocznym KONCERCIE NOWOROCZNYM, dedykując swoje występy licznie przybyłym gościom, a w szczególności babciom i dziadkom, którzy otrzymali upominki z okazji swojego święta. Na tle prezentacji świątecznej wystąpiły dzieci z klas I-VII, śpiewając kolędy w różnych językach. Koncert uświetnili także finaliści III Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Przyznano miejsca i rozdano nagrody.
            W kategorii klas młodszych I miejsce zajęły ex-aequo Amelka z klasy 2a i Kasia z klasy 3b a II miejsce Victoria z klasy 1b.
            W kategorii klas starszych I miejsce zdobyła Wiktoria z klasy 8a, II miejsce zespół Drużyna M. z klasy 7a a III miejsce Ania również z klasy 7a.
            Wszyscy finaliści otrzymali atrakcyjne nagrody w tym vouchery ufundowane przez Radę Rodziców. Były to karty podarun

          • Spotkanie z Policją

            W dniu 21 stycznia 2025 r. uczniowie klas I – III w auli szkolnej spotkali się z Policją. Spotkanie dotyczyło bezpiecznego spędzania ferii zimowych. Panowie z Policji omówili kilka sytuacji związanych z bezpieczeństwem. Następnie uczniowie klas I – III zadawali pytania i Panowie Policjanci starali się w wyczerpujący sposób udzielać odpowiedzi.

          • Spektakl „Śpiąca królewna”

            13 stycznia 2025 r. uczniowie klas 1b i 3a udali się do Bytomskiego Centrum Kultury na spektakl pt. „Śpiąca królewna”.

            Aktorzy w ciekawy sposób wprowadzili młodych widzów w świat niesamowitych przygód królewny, która zapada w sen, z którego budzi ją pocałunek prawdziwej miłości. Była to opowieść o magii, miłości i przeznaczeniu. Świetna gra aktorska wraz z barwną scenerią rozbudzały dziecięcą wyobraźnię i sprawiały, że mali odbiorcy z dużym zaangażowaniem śledzili losy bajkowych bohaterów.

          • Stypendia Św. Mikołaja.

            W tym roku szkolnym nasza szkoła, ponownie, bierze udział w programie Fundacji Świętego Mikołaja "Stypendia Św. Mikołaja".

            Celem programu jest zebranie środków finansowych na stypendia dla zdolnych uczniów naszej szkoły.

            Szczegóły programu na stronie: https://mikolaj.org.pl/stypendia/o-programie/.

          • Ogólnopolska Akcjia Dzieci Uczą Rodziców

            W dniach 13.01.2025-17.01.2025 uczniowie klas 1a, 2a, 2b, 3a, 3b zrealizowali kolejną lekcję w ramach VI edycji „Ogólnopolskiej Akcji Dzieci Uczą Rodziców’’. Temat tej lekcji brzmiał „Bezpieczna przygoda”. Głównym celem lekcji było zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa podczas zabawy na dworze, w domu oraz w kontaktach z obcymi. Podczas zajęć dzieci uczyły się, jak zachować się zimą, latem, a także jak reagować na sytuacje, w których mogą się zgubić lub skaleczyć.

          • Kolędowanie Małego Wolontariatu

            10 stycznia członkowie Małego Wolontariatu z klasy 3b i 3a  pod opieką pani Katarzyny Burg wspólnie z Kołem Misyjnym prowadzonym przez siostrę Marietę Pyrek w ramach akcji „Kolędnicy Misyjni w Polsce dzieciom Demokratycznej Republiki Konga” odwiedzili Kurię Diecezjalną w Gliwicach. W kaplicy kurialnej gości przywitali bp Andrzej Iwanecki, ks. Krzysztof Konieczny. Dzieci przedstawiły jasełka, których tematem była m.in. trudna sytuacja dzieci w Demokratycznej Republice Konga.

          • Dziecko i cukrzyca w szkole

            Wychowawcy na lekcjach wychowawczych w najbliższym czasie przeprowadzą lekcje przypominające o cukrzycy i dzieciach z cukrzycą w szkole.

            Na stronie internetowej naszej szkoły istnieje zakładka z informacjami na temat cukrzycy.

            Warto również zobaczyć krótki film na temat dzieci i cukrzycy u dzieci w wieku szkolnym.

          • SP21 w Bytomiu dla seniorów

            Nasza szkoła mocno wspiera środowisko i społeczność lokalną, dlatego z myślą o seniorach utworzyliśmy zakładkę DLA SENIORÓW na stronie internetowej naszej szkoły. Zakładka znajduje się w sekcji UCZNIOWIE I RODZICE.

            LINK DO ZAKŁADKI SP21 dla Seniorów

            Warto zapoznać seniorów w Waszych rodzinach o naszej akcji, warto też przekazać informacje znajomym.

            Znajdują się tutaj wskazówki dotyczące bezpieczeństwa seniorów w Internecie i nie tylko.

            Zachęcamy do korzystania.

          • Obiady - styczeń 2025

            Koszt obiadów w styczniu to 171 zł (19 dni żywieniowych).

            Wpłaty należy dokonać od 1 do 5 stycznia 2025 r. na indywidualne konto ucznia - data zaksięgowania na koncie!

            Wszystkie wpłaty zaksięgowane po tym terminie będą zwracane na konto rodzica, a dziecko nie będzie wpisane na listę obiadową.

      • {#1508} 1
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Niedziela 28.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 21 im. Józefa Lompy
      • 32/ 280-29-30 (od godz. 7:00 do 15:00)
      • ul. Worpie 14-16
        41-906 Bytom
        Poland
      • NIP 626- 26-26-732
    • Logowanie