STRONA GŁÓWNA
Dzień bez plecaka i inne akcje SU.
Nowa galeria Dzień bez plecaka i inne akcje SU. została dodana do albumu fotograficznego
21
Tydzień obchodów Dnia Ziemi w klasach 1-3
W dniach 24.04-29.04 najmłodsi uczniowie na zajęciach z wychowawcami pogłębiali swoją wiedzę na temat ekologii oraz sposobów dbania o naszą planetę Ziemię. Oglądali filmy edukacyjne opowiadające o zagrożeniach dla Ziemi i sposobach dbania o naszą planetę. Każdego dnia wykonywali inne zadania ekologiczne, czyli krzyżówki, rebusy, szarady, robili książeczkę ekologiczną, spacerowali po okolicy i szukali rozwiązań zagadek o roślinach spotykanych w okolicach naszej szkoły. Podsumowaniem Tygodnia Ziemi w klasach młodszych był konkurs przyrodniczy „Z PRZYRODĄ NA TY” przygotowany i poprowadzony przez panią Jolantę Galę.
Taneczne przerwy w naszej szkole
Taniec na przerwie? To „Aktywna przerwa‘’.
Wychowawczyni klasy 3b pani Katarzyna Burg i uczeń klasy 8a Szymon organizują taneczne przerwy. To zabawa dla wszystkich uczniów, bo udział we wspólnym tańcu może wziąć każdy. Szymon uczy uczniów przygotowanej choreografii. To świetna zabawa dla wszystkich, a zwłaszcza dla najmłodszych klas.
Ogólnopolski Projekt "Mali Ratownicy – pierwsza pomoc dla dzieci”
W tym roku szkolnym nasi najmłodsi uczniowie brali udział w „Ogólnopolskim Projekcie Mali Ratownicy – pierwsza pomoc dla dzieci”.
Cały rok szkolny na zajęciach z edukacji przyrodniczej albo społecznej uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich realizowali zadania z projektu, których celem było: zapoznanie dzieci z podstawową wiedzą z zakresu udzielania i wzywania pierwszej pomocy oraz kształcenie odpowiednich zachowań w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia.
Ogromny sukces ucznia w Ogólnopolskiej Olimpiadzie!
Z radością informujemy, że uczeń klasy 8b Aleksander Wyszkowski został laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej zajmując 3 miejsce.
Serdecznie gratulujemy Aleksandrowi i jego rodzicom.
Olek jesteśmy z ciebie dumni!
Chińskie smoki - prace konkursowe
Prace zgłoszone przez uczniów do konkursu plastycznego.
8
III Wojewódzki Turniej Szachowy
Stowarzyszenie Przyjazna Ósemka zaprasza do udziału w III Wojewódzkim Turnieju Szachowym o pochar Ósemki odbywającym się w Szkole Podstawowej nr 21 im. Józefa Lompy w Bytomiu.
Termin: 23 maja 2025 r.
Szczegóły w regulaminie:
Dzień Patrona Szkoły
11 marca 2025 odbyła się akademia upamiętniająca patrona naszej szkoły – Józefa Lompę. Uczniowie klasy 5 A, wraz z wychowawcą, przypomnieli informacje biograficzne patrona szkoły. Elementem nawiązującym do regionalizmu było przedstawienie w gwarze śląskiej bajki „ O królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach”, wykonanie tradycyjnych śląskich tańców. Wszystko to w pięknych, regionalnych strojach rozbarskich.
Obiady w maju 2025
Koszt obiadów w maju to 153 zł (17 dni żywieniowych x 9zł).
Wpłaty należy dokonać do 25 kwietnia na indywidualne konto ucznia. Wszystkie wpłaty zaksięgowane po tym terminie będą zwracane na konto rodzica, a dziecko nie będzie wpisane na listę obiadową.
Wiosenne wycieczki klasy IIIa
W marcu klasa IIIa wraz z wychowawczynią panią Alicją Sobocińską- Świerdzą pojechała do Miechowic. Tam zwiedziła Dom Matki Ewy. Matka Ewa pochodziła z bardzo bogatej rodziny właścicieli ziemskich von Tiele –Winckler. Jednak została ona zakonnicą ewangelicką i poświęciła się ludziom biednym. Pomagała im – szyła, leczyła, uczyła dzieci. Uczniowie z klasy IIIa uważnie słuchali pani przewodnik, układali puzzle, oglądali pamiątkowe zdjęcia, rzeczy osobiste, wyposażenie poszczególnych pomieszczeń. Potem przeszli na mały cmentarzyk, gdzie znajduje się grób Matki Ewy. Na koniec weszli do kościoła ewangelickiego, ufundowanego przez Matkę Ewę.
VI edycja Ogólnopolskiej Akcji Dzieci Uczą Rodziców
W tygodniu od 7 do 11 kwietnia uczniowie klas 1a, 2a,2b, 3a, 3b zrealizowali kolejną 7 lekcję w ramach „VI edycji Ogólnopolskiej Akcji Dzieci Uczą Rodziców.”
Temat lekcji brzmiał: „500 lat temu – Hołd Pruski”. Lekcja ta poprzez piękną prezentację w przystępny sposób opowiedziała dzieciom o wydarzeniu z 1525 roku, kiedy książę Albrecht Hohenzollern złożył uroczysty hołd królowi Polski – Zygmuntowi Staremu. W prezentacji dzieci poznają nie tylko głównych bohaterów i przebieg uroczystości, ale także znaczenie tego wydarzenia dla ówczesnej Polski.
Olejomat w Bytomiu
Miasto Bytom dołączyło do innowacyjnej akcji ekologicznej, promującej prawidłową segregację zużytego oleju jadalnego.
Od poniedziałku, 7 kwietnia, na parkingu przy Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów (ul. Pułaskiego 71) został umieszczony olejomat – specjalne urządzenie do bezpiecznego i wygodnego oddawania zużytego oleju i tłuszczów spożywczych.
Rekrutacja do klasy 1 w roku szkolnym 2025/2026
Postępowanie rekrutacyjne do klasy I w roku szkolnym 2025/2026
Szczegółowych informacji udziela sekretariat szkoły w godzinach od 7:00 do 15:00
Informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem telefonu: 32/ 280-29-30
Ważne dokumenty - kliknij na link (można je również pobrać w sekretariacie)
Przekaż 1,5 % dla Stowarzyszenia Przyjazna Ósemka KRS 0000434504
Przekaż 1,5 % z podatku dla Stowarzyszenia Przyjazna Ósemka KRS 0000434504
Drodzy Rodzice, Opiekunowie, Nauczyciele, Pracownicy, Przyjaciele i Sympatycy naszej szkoły od wielu lat współpracujemy ze Stowarzyszeniem Przyjazna Ósemka działającym przy naszej szkole.
Z tej współpracy rodzi się wiele projektów, działań kierowanych do naszych uczniów.
Praca Małego Wolontariatu
Nie tylko od święta należy zwracać uwagę na potrzeby osób starszych. Dlatego też, nasi mali wolontariusze chętnie odwiedzają seniorów spotykających się w naszej ochronce.
W środę 02.04 Mały Wolontariat pod opieką p. Katarzyny Burg i siostry Marietty Pyrek odwiedził seniorów z przedstawieniem i rozważaniami wielkopostnymi. Dziewczynki wręczyły też seniorom kurczaczki wielkanocne, które robiły z siostrą Mariettą na Kółku Misyjnym. Wolontariusze podczas takich uroczystości uczą się pracy na rzecz innych. Jest to niebywale cenne doświadczenie dla młodych ludzi.
Dzień Otwarty Szkoły.
26 marca 2025 r. naszą szkołę odwiedzili przyszli uczniowie klas 1-szych. Dzieci wraz z opiekunami mieli okazję poznać zaplecze edukacyjne szkoły.
Wzięli również udział w przedstawieniu artystycznym przygotowanym pod opieką wychowawczyń przez uczniów klas 1-3.
15
Nasi najmłodsi uczniowie odwiedzili Centrum Rozrywki "Guliwer"
W poniedziałek 26.03 uczniowie klasy Ia, IIb i IIIb pod opieką wychowawców, wyruszyli na wycieczkę do magicznego świata, czyli do Centrum Rozrywki „Guliwer” w Katowicach. Centrum zajmuje imponującą przestrzeń ponad 1000m2 z różnorodnymi atrakcjami. Trampoliny, małpi gaj, domki tematyczne i wiele innych atrakcji czekało na naszych młodych odkrywców. Dzieci bawiły się do woli, czerpały radość z zabawy. Panie animatorki organizowały dla nich ciekawe zabawy i zawody sportowe. Po trzech intensywnych godzinach, gdy zdawało się, że energia naszych najmłodszych uczniów zaczyna uchodzić, nadszedł czas na krótką regenerację w autokarze i smakowity obiad w szkolnej stołówce.
Mamy to! Finał Ogólnopolskiej Olimpady Antysmogowej
Uczeń klasy 8b Aleksander Wyszkowski awansował do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej!
Dodajmy, że jako jedyny uczeń z Bytomia.
Serdeczne gratulacje i życzymy sukcesu w finale i zostania laureatem!
Etap finałowy 8 kwietnia 2025 r., godz, 10:00 w sali nr 15
#nask #olimpiadaantysmogowa #olimpiadaesa.nask.pl
Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej
Uwaga mieszkańcy Karbia!
Bezpłatne szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej dla mieszkańców Bytomia.
Szczegóły na palakcie.
Obiady w kwietniu 2025 r.
Koszt obiadów w kwietniu to 126 zł (14 dni żywieniowych x 9zł).
Wpłaty należy dokonać do 25 marca na indywidualne konto ucznia. Wszystkie wpłaty zaksięgowane po tym terminie będą zwracane na konto rodzica, a dziecko nie będzie wpisane na listę obiadową.
Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych