STRONA GŁÓWNA
Defibrylator dla szkoły i Karbia!
Dzień dobry
Szanowni Państwo jakiś czas temu zaproponowałem Radzie Rodziców działanie polegające na zbiórce środków na defibrylator dla szkoły. Ponieważ jako szkoła sami nie możemy takiej zbiórki przeprowadzić nasza wspaniała Rada Rodziców podjęła się tego zadania i zgłosiła szkołę do programu Serce bije w szkole!
Ogrom pracy jaki Rada Rodziców w to włożyła zakończył się pierwszym sukcesem i zbiórka na defibrylator została założona. Teraz pora na Nas Wszystkich wspomóc to działanie i osiągnąć drugi sukces i zebrać 9450,00 zł na defibrylator. Podjęliśmy decyzję, że będzie to defibrylator zewnętrzny. Zostanie zainstalowany na zewnątrz szkoły, aby cała społeczność Karbia mogła z niego w razie konieczności skorzystać (oby nie, ale nigdy nie wiadomo).
Zwracam się z prośbą o udostępnienie zbiórki w Państwa mediach społecznościowych, proszę o zaangażowanie rodziny bliższej i dalszej, znajomy
Dzień Dyni
31 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dyni, korytarze i klasy zalał kolor pomarańczowy.
Oto fotorelacja z tego dnia.
Halloween Party
29 października odbyło się w naszej szkole Halloween Party. Przez dobrych kilka godzin na parkiecie auli, wśród mroku, dymu, kolorowych świateł oraz dobrej muzyki można było dopatrzeć się wielu postaci rodem z horrorów, które przyprawiały o dreszczyk emocji.
Serdeczne podziękowania dla Zarządu Samorządu Uczniowskiego, za pomysł i realizację, Dj'owi, a naszemu absolwentowi oraz jego rodzicom, za sprzęt, pomoc i pozytywną energię, nauczycielom za sprawowanie opieki oraz uczniom, za liczne przybycie i wczucie się w klimat imprezy.
Realizacja II zadania Międzynarodowego projektu edukacyjnego „Odkrywamy Polskę z Polinką”
Uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej w miesiącu październiku zrealizowali drugie zadanie w ramach Projektu edukacyjnego „Odkrywamy Polskę z Polinką”.
Tym razem dzieci wyruszyły w niezwykłą podróż po naszej ojczyźnie, poznając piękno polskich krain geograficznych – morze, góry i jeziora. W ramach zadania uczniowie przygotowali albumy o Polsce, w których zaprezentowali najpiękniejsze miejsca naszego kraju. W swoich pracach pokazali nie tylko krajobrazy, ale także ciekawostki przyrodnicze i turystyczne związane z poszczególnymi regionami. Dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu dzieci nie tylko utrwaliły wiadomości o mapie Polski, ale także rozwinęły swoją kreatywność, umiejętność współpracy oraz dumę z bycia Polakiem.
Dzień bez plecaka
W piątek 17 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bez Plecaka. Uczniowie przynieśli w tym dniu przybory szkolne i książki zapakowane w nietypowe przedmioty. Akcja ta miała na celu podniesienie świadomości na temat problemów edukacyjnych dzieci na świecie. Oto fotorelacja z tego dnia.
8
Wyniki konkursu na kartkę urodzinową dla Króla Karola III
Z okazji nadchodzących 77 urodzin Króla Karola III uczniowie wzięli udział w konkursie na kartkę urodzinową, w którym złożyli monarsze swoje życzenia w języku angielskim. Zaskoczyła nas ilość pięknych i kreatywnych prac, a przede wszystkim wspaniałe życzenia. Najpiękniejsze kartki zostaną wysłane do Pałacu Buckingham w Londynie, a na zwycięzców czekają nagrody.
Wysłuchanie publiczne - dotyczy biologii i geografii
Szanowni Państwo,
Instytut Badań Edukacyjnych – Państwowy Instytut Badawczy przygotował projekty zmian podstaw programowych dla przedszkola i szkoły podstawowej. Projekty opublikowaliśmy na naszej stronie internetowej:
https://ibe.edu.pl/pl/projekty-podstaw-programowych
23 października przeprowadzimy II część wysłuchania publicznego. Chcemy zebrać Państwa głosy i opinie na temat proponowanych podstaw programowych dla biologii, chemii, fizyki, geografii i przyrody. Zapraszamy wszystkie osoby związane z edukacją – nauczycieli, rodziców, edukatorów, uczniów, studentów, przedstawicieli trzeciego sektora, instytucji publicznych i pracodawców – do wystąpienia z trzyminutowym wystąpieniem i zaprezentowania swojego głosu.
Osoby, które chcą wyrazić swoją opinię zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScqxrFFzPL6ZDvzOs0-N7c4vOMa1S7X4d5xp7HZ27
Obiady - listopad 2025
Koszt obiadów w listopadzie to 162 zł.
Płatności należy dokonać do 25 października 2025 r., w tym dniu pieniądze powinny już być na indywidualnych kontach uczniów, dlatego prosimy o wcześniejsze opłacenie obiadów.
Wpłaty po tym terminie będą zwracane na konto, a dziecko nie będzie umieszczone na liście obiadowej.
Tydzień Budowania Relacji oraz Tydzień Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej
W dniach 29.09 - 03.10 realizowane były w naszej szkole: #Tydzień Budowania Relacji oraz #Tydzień Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej.
W ramach tych dni klasy miały do wykonania różnorodne działania. Uczniowie wraz z wychowawcami robili plakaty, transparenty, kartki, łańcuchy życzliwości oraz odgrywali scenki. Na lekcjach wychowawczych były gry, zabawy, pogadanki. Działania miały na między innymi celu:
Zagłosujmy ! PROJEKT NR 26 „Edukacyjna Strefa Ruchu i Doświadczeń”
Drodzy Rodzice i Sympatycy Szkoły Podstawowej nr 21 w Bytomiu!
W dniach 26.09 – 10.10.2025 odbędzie się głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego Bytomia.
Bardzo prosimy – zagłosujcie na nasz PROJEKT NR 26 „Edukacyjna Strefa Ruchu i Doświadczeń”! 🌱✨
Chcemy stworzyć na terenie naszej szkoły wyjątkową przestrzeń edukacyjno–rekreacyjną, która będzie łączyć elementy nauki, zabawy, ruchu i sensoryki. To miejsce nie tylko dla uczniów, ale również dla wszystkich mieszkańców Bytomia – dzieci, młodzieży, rodziców i seniorów.
Sukcesy naszych uczniów!
Z radością informujemy, że uczennica klasy 2b Victoria Klasa została laureatką Nagrody Prezydenta Miasta Bytomia za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie śpiewu. Jej talent, zaangażowanie i pasja do muzyki zostały docenione na szczeblu miejskim, co jest dla nas ogromnym powodem do dumy.
Wyróżnienie Prezydenta Miasta Bytomia otrzymał także nasz absolwent Aleksander Wyszkowski, który uczęszczał do klasy 8b, został nagrodzony za znakomite wyniki w nauce oraz wysokie miejsca w konkursach miejskich i ogólnopolskich.
Światowy Dzień Uśmiechu w naszej szkole.
„Każdy uśmiech czyni świat piękniejszym.” (Anthony J. D’Angelo)
2
Warsztaty z robotyki i drukarki 3D
W poniedziałek 29.09.2025 w naszej szkole gościły trenerki z Akademii Bystrzaków.
Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w wyjątkowych warsztatach. Były to zajęcia z robotyki podczas których dzieci miały okazję poznać świat nowoczesnych technologii, budować proste konstrukcje i obserwować, jak z pomocą programowania ożywają ich własne projekty.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2025/2026
W dniu dzisiejszym odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2025/2026. W wyborach wzięło udział 256 uczniów naszej szkoły. Po podliczeniu głosów w Zarządzie Samorządu Uczniowskiego znaleźli się:
1.Dawid Ziółkowski
2.Łucja Golonka
3.Julia Bombelka
Gratulujemy i życzymy powodzenia w reprezentowaniu uczniów i godnego dbania o ich potrzeby.
Aleksandra Szcześniak, Sandra Kotlorz
III edycjia ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Klasa w terenie”
W nowym roku szkolnym 2025/2026 klasy I-III biorą udział w III edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Klasa w terenie”, którego głównym celem jest promowanie nauki na świeżym powietrzu.
Projekt zachęca do opuszczania szkolnych ławek i odkrywania otaczającego świata, angażując różne zmysły i sprawiając, że nauka staje się radosną przygodą.
Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych