STRONA GŁÓWNA
Relacja z IV edycji Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek podczas noworocznego koncertu
W styczniowy, poniedziałkowy wieczór w naszej szkole odbyła się IV edycja Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Wydarzenie przebiegało w wyjątkowej, świątecznej atmosferze i zgromadziło liczne grono uczniów, rodziców oraz zaproszonych gości.
Koncert poprowadziła pani Katarzyna Burg, natomiast nad oprawą muzyczną czuwała pani Klaudia Ścigała. W jury konkursowym zasiadały: pani Sylwia Bieniek, pani Klaudia Ścigała oraz przedstawicielka Rady Rodziców – pani Ewelina Bogaczyk. Wśród zaproszonych gości obecni byli także przedstawiciele Rady Rodziców: przewodnicząca pani Justyna Klasa, zastępca pani Agnieszka Solak oraz skarbnik pan Daniel Kępa.
Dzień Dziwaka
16.01 stycznia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziwaka. W tym dniu cała szkoła zamieniła się w dziwaczne królestwo, a korytarze zostały przejęte przez dzieci w dziwnych strojach, fryzurach i makijażach.
3
Magiczne chwile z teatrem iluzji
W poniedziałek 19 stycznia uczniowie klas I–III uczestniczyli w niezwykłym widowisku Teatru Iluzji Magic Circus Show, które odbyło się w sali kinowej w Bytomiu. Publiczność miała okazję podziwiać barwne, pełne energii i humoru przedstawienie, w którym wystąpili znakomici artyści cyrkowi. Widowisko wzbogaciły efekty specjalne i wizualne, a także pokazy magii i iluzji. Całość toczyła się w rytmie znanych piosenek z filmowych bajek. Teatr Iluzji Magic Circus Show okazał się wydarzeniem, które dostarczyło niezapomnianych emocji i fantastycznej zabawy dla wszystkich uczniów!
Obiady w lutym
Koszt obiadów w lutym to 90 zł (10 dni żywieniowych x 9zł).
Płatności należy dokonać do 25 stycznia 2026 r., w tym dniu pieniądze powinny już być na indywidualnych kontach uczniów, dlatego prosimy o wcześniejsze opłacenie obiadów.
Wpłaty po tym terminie będą zwracane na konto, a dziecko nie będzie umieszczone na liście obiadowej.
Przekaż 1,5 % dla Stowarzyszenia Przyjazna Ósemka KRS 0000434504
Przekaż 1,5 % z podatku dla Stowarzyszenia Przyjazna Ósemka KRS 0000434504
Drodzy Rodzice, Opiekunowie, Nauczyciele, Pracownicy, Przyjaciele i Sympatycy naszej szkoły od wielu lat współpracujemy ze Stowarzyszeniem Przyjazna Ósemka działającym przy naszej szkole.
Z tej współpracy rodzi się wiele projektów, działań kierowanych do naszych uczniów.
III edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy „Dobre maniery nie tylko na święta”
We wtorek, 16 grudnia 2025 roku, odbyła się III edycja Szkolnego konkursu wiedzy „Dobre maniery nie tylko na święta”. W konkursie wzięły udział dwuosobowe reprezentacje klas 1-3. Ich zadaniem było wykazanie się wiedzą teoretyczną oraz praktyczną dotyczącą zasad savoir-vivre. Uczniowie mierzyli się z pytaniami otwartymi i zamkniętymi oraz zdaniami typu prawda czy fałsz. Ostatnim konkursowym wyzwaniem była część praktyczna, w której uczniowie musieli prawidłowo ułożyć sztućce oraz talerze przy dwudaniowym posiłku, zaprezentować ułożenie sztućców w przerwie posiłku i po jego zakończeniu, poczęstować się owocami i chlebem, a także posłodzić herbatę. Wszystkie drużyny bardzo dobrze przygotowały się do konkursu.
Decyzją jury:
I miejsce zdobyła drużyna z klasy 1a w składzie: Anastazja Mazur i Olaf Łabuda
II miejsce zajęła klasa 3a - Pola Szczepańska i Milena Szmit
III miejsce zdobyła klas
Realizacja zadania grudniowego „Polskie tradycje” w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Poznaję Polskę z Polinką”
W grudniu uczniowie klas młodszych naszej szkoły realizowali kolejne zadanie z Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Odkrywamy Polskę z Polinką”, którego tematem były „Polskie tradycje”.
Dzieci z zaangażowaniem opowiadały o zwyczajach pielęgnowanych w ich domach w czasie świąt Bożego Narodzenia. W ramach działań plastycznych uczniowie wykonali piękne kartki świąteczne oraz prace przedstawiające rodzinne tradycje, ulubione potrawy wigilijne, wymarzone prezenty i najpiękniejsze ozdoby choinkowe.
Jasełka 2025
Jasełka Bożonarodzeniowe 2025
Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka bożonarodzeniowe przygotowywane przez uczniów pod opieką p. Katarzyny Burg oraz s. Mariety Pyrek. Nie inaczej było w tym roku. Dnia 18 grudnia 2025 roku w pięknie udekorowanej auli uczniowie klas 1b, 2b, 3a, 3b, 4a i 4b zaprezentowali wyjątkowe przedstawienie jasełkowe.
Kolędowanie misyjne naszych uczniów w Warszawie
Mały Wolontariat i Koło Misyjne z wizytą w Warszawie
W piątek 19 grudnia 2025 r. członkowie Koła Misyjnego, prowadzonego przez siostrę Leonię, oraz Małego Wolontariatu, którego opiekunką jest pani Katarzyna Burg, przeżyli wyjątkowy dzień pełen wzruszeń i niezapomnianych spotkań.
Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta u abp. Adriana Galbasa SAC, pasterza Archidiecezji Warszawskiej. Nasi mali wolontariusze zaprezentowali tam swoje Jasełka misyjne, które spotkały się z bardzo serdecznym przyjęciem. Po występie arcybiskup zaprosił dzieci na słodki poczęstunek. Podczas rozmowy chętnie wspominał swoje rodzinne miasto Bytom, a szczególnie dzielnicę Karb, w której się urodził, co sprawiło uczestnikom wiele radości.
Podsumowanie Programu Mały Mistrz w Bytomiu
12 grudnia nasi uczniowie z klasy 1b, 2a, 2b pod opieką p. Agnieszki Celty, p. Katarzyny Burg oraz p. Jessicy Wrońskiej udali się do Szkoły Podstawowej nr 45 w Bytomiu na zmagania sportowe podsumowujące realizację Programu Mały Mistrz .
W świątecznej atmosferze nasi uczniowie próbowali swoich sił na blisko 20 stanowiskach. Mogli skakać, rzucać, biegać, łapać, czyli wykonywać różnorodne czynności, które kształtują ciało i pobudzają umysł. Każdy uczestnik mógł skorzystać z propozycji, które są mu znane, albo spróbować czegoś nowego i zdobyć nowe umiejętności.
Wyniki konkursu "Misie też czytają"
Gratuluję!
Dziękuję za udział
Katarzyna Babik-Miszkiewicz
Magia świąt w naszej szkole
10 grudnia 2025 roku, jak co roku, w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny. Jest to wspólna inicjatywa i pomysł Dyrektora szkoły oraz Rady Rodziców.
Uczniowie, rodzice oraz wychowawcy klas przygotowali stoiska bogato zaopatrzone w świąteczne ozdoby wykonane własnoręcznie przez uczniów i ich rodziny. Można było kupić m.in. piękne stroiki na świąteczny stół, bogato i ręcznie zdobione bombki choinkowe, indywidualnie projektowane kartki świąteczne oraz wiele innych wyjątkowych rękodzielniczych dekoracji.
Wyniki konkursu plastycznego "Ozdoba i stroik świąteczny"
Do świąt Bożego Narodzenia coraz bliżej, my dzielimy się już dzisiaj wynikami i fotorelacją prac konkursowych na ozdobę lub stroik.
I miejsce Fabian Kral kl.1a
II miejsce Oskar Lenert kl. 3a
III miejsce Franciszek Krzywonos kl. 1b oraz Dominik Zwolański kl. 6a
Wyróżnienia: Kaja Gucma kl. 6a, Michał Duda kl. 6b oraz Samuel Kellner kl. 1b.
Mikołajki w szkole
8 grudnia obchodziliśmy w szkole Mikołajki, nie zabrakło Mikołaja, słodkości, czerwonych czapek, świątecznych sweterków i kolorowych opasek.
6
Wyniki konkursu „A letter to Santa Claus”
W naszej szkole odbył się konkurs językowo-plastyczny „A letter to Santa Claus”. Przedmiotem konkursu było napisanie listu do Mikołaja w języku angielskim lub niemieckim i ozdobienie go.
A oto wyniki:
I miejsce Grzegorz Mazurkiewicz kl. 5b
II miejsce Kaja Gucma kl. 6a i Julia Fojt kl. 5b
III miejsce Hanna Balawender kl. 4b
Sukces naszej uczennicy
HANNA KAROLAK uczennica klasy Ib zdobyła I miejsce w Konkursie na Kartkę dla Króla Karola III organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 w Bytomiu.
Serdecznie gratulujemy!!!
Wizyta klasy Ib w „Bajce Pana Kleksa” – Mikołajki 2025
8 grudnia 2025 r. uczniowie klasy 1b odwiedzili Bajkę Pana Kleksa – interaktywne centrum kultury, nauki i zabawy inspirowane twórczością Jana Brzechwy. To wyjątkowe miejsce, które łączy edukację z rozrywką dzięki licznym tematycznym strefom, takim jak Kuchnia Pana Kleksa, Kraina Szpaka Mateusza czy Królestwo Bajdocji.
Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych