STRONA GŁÓWNA
...
Gratulujemy!
Renata Soczówka
Katarzyna Babik-Miszkiewicz
Kolejna piękna akcja w naszej szkole
Kolejna porcja karmy, kocyków i misek powędrowała do Koty z Dworu, wspaniałych osób prywatnych, które każdego dnia z ogromnym sercem pomagają kotom wolnożyjącym, między innymi z Bytomia.
To właśnie oni dokarmiają, leczą, zapewniają tymczasową opiekę, a następnie szukają kochających i bezpiecznych domów dla swoich podopiecznych. Dzięki takim ludziom wiele kotów dostaje szansę na nowe, lepsze życie.
Przekazane dary zostały uzbierane podczas szkolnej zbiórki oraz zakupione ze środków zebranych na bazarku organizowanym w naszej szkole. Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w akcję i okazały swoje wielkie serce dla zwierząt. ❤️🐾
Kociaki i pracę wolontariuszy możecie podglądać pod tym linkiem na Facebooku:
Wyniki konkursu czytelniczego dla klas III
Gratulujemy!!!
Polscy wynalazcy i odkrywcy z Polinką - kwietniowe zadanie Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Poznaję Polskę z Polinką”
W miesiącu kwietniu uczniowie klas 1–3 zrealizowali zadanie nr 8 pt. „Polscy wynalazcy i odkrywcy” w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Odkrywamy Polskę z Polinką”.
Podczas zajęć najmłodsi uczniowie poznali sylwetki wybitnych Polaków, którzy na trwałe zapisali się w historii nauki. Bohaterami naszych działań byli Mikołaj Kopernik – wybitny astronom, który „wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”, oraz Maria Skłodowska-Curie – niezwykła kobieta, znana z odkrycia radu i polonu, pierwiastków o ogromnym znaczeniu dla ludzkości.
Obchody Dnia Ziemi w klasach 1–3
22 kwietnia to dzień, który powinien pobudzić do refleksji każdego mieszkańca naszej planety. To święto naszego wspólnego domu – Ziemi. Każdego dnia korzystamy z jej zasobów, czerpiemy siłę ze źródła, jakim jest przyroda i zachwycamy się bogactwem, które nas otacza. Mimo to wciąż przyczyniamy się do jej zanieczyszczenia i degradacji. Chcemy to zmieniać.
Akcja informacyjno-edukacyjna dla dzieci - Wirusoochrona #lekcjahigieny
Uczniowie klas I-III jak co roku brali udział w kampanii organizowanej przez Wojewódzką Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Katowicach – Wirusoochrona. W ramach akcji prowadzone zostały lekcje związane z profilaktyką chorób wirusowych przenoszonych drogą kropelkową. Głównym jej celem było zwiększenie świadomości i wiedzy na temat postaw prozdrowotnych wśród dzieci w wieku szkolnym i ich rodziców. Na lekcjach wykorzystano krzyżówki, kolorowanki, wykreślanki, gry edukacyjne. Przedstawiane zostały prezentacje: „Nauka higieny rąk” oraz „Profilaktyka chorób zakaźnych”. Przeprowadzono również doświadczenie Niebezpieczny uścisk dłoni – czyli jak roznosimy zarazki.
Udział uczniów klas 1a, 1b i 3b w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Pocztowa Przygoda”
W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie i uczennice klas 1a, 1b oraz 3b uczestniczyli w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Pocztowa Przygoda”, który w ciekawy sposób łączy historię z nowoczesnością, przybliżając dzieciom świat poczty i korespondencji.
W ramach programu 23 kwietnia w auli naszej szkoły odbyła się wyjątkowa lekcja pocztowa, podczas której uczniowie poznali specyfikę pracy listonosza oraz ekwipunek, który towarzyszy mu każdego dnia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały opowieści pani listonosz o jej codziennych obowiązkach i wyzwaniach związanych z tym zawodem.
Międzyklasowy konkurs z okazji Dnia Ziemi „Z Przyrodą na TY”
W dniu 22 kwietnia, z okazji Dnia Ziemi, w ramach obchodzonego w naszej szkole od poniedziałku do piątku Tygodnia Ziemi, odbył się międzyklasowy konkurs dla uczniów klas 1–3 „Z Przyrodą na TY”. Konkurs prowadziła p Jolanta Gala z pomocą p. Katarzyny Burg.
Konkurs składał się z trzech części: rozwiązywania zagadek, pytań sprawdzających wiedzę przyrodniczą oraz rozwiązania krzyżówki. Poszczególne klasy 1a, 1b, 2a, 2b, 3a i 3b reprezentowały trzyosobowe drużyny. Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani, wykazali się dużym zasobem wiedzy oraz świetną współpracą. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze i dostarczył uczestnikom wielu emocji.
Szkolna akcja charytatywna dla zwierząt
Z radością informujemy, że pierwsze dary zebrane w ramach szkolnej akcji charytatywnej dla zwierząt zostały już przekazane do Fundacji „Psiakowo pod Lasem”.
Zbiórka została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski i obejmowała różnorodne dary dla zwierząt, takie jak karma, koce, środki czystości, zabawki oraz inne niezbędne artykuły. Dodatkowo przeprowadzono charytatywny bazarek, podczas którego sprzedawano m.in. ciasta, babeczki, galaretki oraz używane zabawki. Cały dochód z bazarku został przeznaczony na wsparcie zwierząt.
Dzień Piżamy
W piątek, 17 kwietnia, obchodziliśmy wyjątkowy i pełen luzu Dzień Piżamy. Była to doskonała okazja, aby na chwilę oderwać się od codziennej rutyny i wprowadzić do naszej przestrzeni trochę swobody oraz dobrego humoru.
Tego dnia wiele osób przyszło w piżamach, szlafrokach, kapciach i innych wygodnych, domowych strojach. Nie zabrakło kreatywnych pomysłów oraz pozytywnej energii.
Dzień Piżamy był nie tylko świetną zabawą, ale także okazją do integracji i wspólnego spędzenia czasu w mniej formalnej atmosferze. Mamy nadzieję, że pozostawił po sobie wiele miłych wspomnień.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział! Samorząd Uczniowski.
XXX Zajączkowy Turniej Koszykówki 3x3
Dnia 17 kwietnia 2026 w naszej szkole odbył się Turniej Koszykówki 3x3 dziewcząt i chłopców klas V. Turniej został dofinansowany z dotacji gminy Bytom. W turnieju wzięły udział następujące szkoły:
- Szkoła Podstawowa nr 9 z Bytomia
- Szkoła Podstawowa nr 21 z Bytomia
- Szkoła Podstawowa nr 6 z Bytomia
Pani Wiosna założyła swoje buciki
Z radością informujemy o sukcesie uczennic klasy 1b w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Buciki Pani Wiosny”, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 16 im. Marii Konopnickiej w Bytomiu.
Finał konkursu odbył się 14 kwietnia w auli szkoły organizującej wydarzenie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 1b – Edytka Adamiec oraz Hanna Karolak.
Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego
Z przyjemnością informujemy o rozstrzygnięciu konkursu plastycznego zorganizowanego w ramach programu profilaktyczno-społecznego „Weź nie hejtuj – Śląska Szkoła z Dobrym Klimatem. Siła empatii”.
Celem konkursu było promowanie empatii, szacunku oraz pozytywnych relacji – zarówno w środowisku szkolnym, jak i w przestrzeni internetowej.
Po obradach jury wyłoniono zwycięzców:
I miejsce – Edyta Adamiec, klasa 1b
II miejsce – Alicja Sieja, klasa 3a
III miejsce – Wiktoria Górska, klasa 4b
Zwiastuny wiosny z Polinką – marcowe zadanie międzynarodowego projektu „Poznaję Polskę z Polinką”
W marcu uczniowie klas 1–3 naszej szkoły zrealizowali siódme zadanie w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Poznaję Polskę z Polinką”. W liście skierowanym do dzieci mała podróżniczka Polinka poprosiła, aby uczniowie odnaleźli w swojej okolicy zwiastuny wiosny i przedstawili je w kreatywny sposób.
Konkurs „Aktywni z Kuratorem” ogłoszony przez Kuratora Oświaty w Katowicach
W ramach zadania „Na kłopoty – mediacje” przygotowano materiał graficzny o charakterze edukacyjnym promujący ideę mediacji szkolnych jako sposobu rozwiązywania konfliktów rówieśniczych. Opracowano komiks oraz elementy graficzne przedstawiające kolejne etapy mediacji: pojawienie się konfliktu, zgodę na mediację, rozmowę stron, wspólne poszukiwanie rozwiązania oraz osiągnięcie porozumienia. Materiał zawiera krótkie hasła, dialogi oraz ilustracje pokazujące, że rozmowa i wzajemne wysłuchanie pomagają rozwiązywać spory w sposób spokojny i konstruktywny. Przygotowana grafika w przystępny i atrakcyjny dla młodzieży sposób wyjaśnia, czym jest mediacja, jakie są jej etapy oraz jakie korzyści przynosi stosowanie jej w środowisku szkolnym. Materiał może być wykorzystywany podczas działań profilaktycznych, godzin wychowawczych oraz jako element promocji mediacji rówieśniczych wśród uczniów szkoły.
"Wiosna, ach to ty"
W naszej szkole radośnie powitaliśmy wiosnę. Tego dnia wszyscy uczniowie przyszli ubrani w kolorowe stroje i zabawne peruki, które dodawały całemu wydarzeniu wyjątkowego klimatu. Na korytarzach było pełno śmiechu i pozytywnej energii. Wspólnie świętowaliśmy nadejście cieplejszych dni i budzącej się do życia przyrody. To był dzień pełen radości, który na długo zapadnie nam w pamięci.
Dzień Świętego Patryka w naszej szkole
17 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka- irlandzkie święto pełne radości, koloru zielonego i dobrej zabawy. Tego dnia korytarze wypełniły się uczniami ubranymi na zielono, nie zabrakło także dekoracji nawiązujących do tego święta. Podczas lekcji uczniowie poznawali historię i tradycje związane z tym świętem. Nauczyciele angliści przygotowali także gry językowe, quizy. Każdy mógł zrobić zdjęcie w fotobudce z Leprikonem a także skorzystać ze słodkiej oferty w kawiarence.
Obiady w kwietniu
Koszt obiadów w kwietniu to 153 zł (17 dni żywieniowe x 9zł).
Płatności należy dokonać do 25 marca 2026 r., w tym dniu pieniądze powinny już być na indywidualnych kontach uczniów, dlatego prosimy o wcześniejsze opłacenie obiadów.
Wpłaty po tym terminie będą zwracane na konto, a dziecko nie będzie umieszczone na liście obiadowej.
Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych