STRONA GŁÓWNA
Podsumowanie udziału w Ogólnopolskim Projekcie edukacyjnym „Alfabet logopedyczny”
W roku szkolnym 2024/2025 grupa uczniów klas 1a, 1b, 2a, 2b, 3a, 3b, 4a , uczęszczających na zajęcia logopedyczne wzięła udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Alfabet Logopedyczny”. Głównym celem projektu było zadbanie o właściwą stymulację rozwoju mowy oraz wdrażanie profilaktyki logopedycznej. Koordynatorem przedsięwzięcia w naszej szkole była pani Katarzyna Burg, a zadania z projektu realizowała wraz z nią pani Beata Bulińska.
Twórczo i patriotycznie – podsumowanie realizacji Ogólnopolskiego Projektu „Mój dom, moje miasto, moja ojczyzna”
Projekt „Mój dom, moje miasto, moja ojczyzna” był realizowany w klasach 1a, 2a, 2b, 3a, 3b w roku szkolnym 2024/2025. Głównym założeniem było rozwijanie wiedzy uczniów o ich najbliższym otoczeniu poprzez interdyscyplinarne działania edukacyjne.
Projekt był realizowany w ramach zajęć plastycznych i edukacji społecznej. Głównym celem przedsięwzięcia było kształtowanie wśród dzieci poczucia przynależności do swojego domu, miejscowości i kraju, a także promowanie postaw patriotycznych, budzenie zainteresowania historią regionu oraz rozwijanie kreatywności i umiejętności artystycznych. Działania podejmowane przez uczniów były ściśle związane z ich najbliższym otoczeniem. Dzieci chętnie angażowały się w różnorodne aktywności, które pozwalały im lepiej poznać swoją „małą ojczyznę”.
Podsumowanie II edycji Ogólnopolskiego Projektu „Klasa w terenie”
W roku szkolnym 2024/2025 uczniowie Klas 1a, 1b, 2a, 2b, 3b wzięli udział w II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Klasa w terenie”.
Głównym celem projektu było promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu oraz zachęcenie nauczycieli i uczniów do opuszczenia sal lekcyjnych. Zrealizowano szereg lekcji terenowych, które pozwoliły uczniom uczyć się poprzez bezpośrednie doświadczenie. Zajęcia prowadzone były w różnych przestrzeniach przyrodniczych i miejskich, co umożliwiło uczestnikom poznanie otaczającego ich świata w sposób angażujący różne zmysły. Edukacja terenowa okazała się niezwykle atrakcyjną i efektywną formą nauczania. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, chętnie współpracowali i wykazywali duże zainteresowanie ich tematami. Lekcje na świeżym powietrzu były nie tylko pouczające, ale także dostarczyły wielu pozytywnych emocji, co sprawiło, że na długo pozos
Dzień Pustej Klasy 2025 #dzienpustejklasy2025
Dzień Pustej Klasy 2025 świętowany był cały tydzień. Uczniowie klasy 1 A i 3 B byli w Zbrosławicach, w stadninie koni. Były tam również gry i zabawy na otwartej przestrzeni w otoczeniu pól i łąk. Klasa 1 B była w Muzeum Chleba. Poznawali tak tradycje związane z wypiekiem chleba, poznawali zawód piekarza. Uczniowie klas 7 i 8 byli w Warszawie. W kolejnych dniach zorganizowane były:- wyjście na przedstawianie, zajęcia terenowe w ZOO, wyjścia do kina, na zawody sportowe, wyjścia do CPU oraz wycieczka do Palmiarni w Gliwicach, na której atrakcją była podróż pociągiem. Było wiele możliwości, z których wszyscy chętnie skorzystali. Była zabawa, nauka i uśmiechy.
Ogólnopolska Akcja „Dzieci uczą rodziców”
W tym roku mija dokładnie 1000 lat od koronacji Bolesława Chrobrego na pierwszego króla Polski – wydarzenia, które na zawsze zapisało się na kartach naszej historii.
Z tej wyjątkowej okazji uczniowie klasy 1a, 2a, 2b, 3a, 3b wzięli udział w kolejnej i zarazem ostatniej lekcji w ramach ogólnopolskiej akcji „Dzieci uczą rodziców”, podczas której dowiedzieli się, że król był odważnym i mądrym władcą, który dbał o rozwój kraju i chrześcijaństwa.
Wizyta przedszkolaków w bibliotece szkolnej
12 czerwca dzieci z Przedszkola nr 39, odwiedziły naszą szkolną bibliotekę. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem, a dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.
Podczas spotkania maluchy obejrzały bajkę „Franklin i książka z biblioteki” oraz różnego typu książeczki. Ważną częścią spotkania była rozmowa o czym można przeczytać w książkach. W trakcie pobytu dzieci dowiedziały się również jak należy zachować się w bibliotece.
Wyniki V edycji konkursu "Sfotografuj matematykę. Matematyka inaczej”
Od 15 do 30 maja, szukaliśmy matematyki wiosną i próbowaliśmy ją sfotografować.
Konkurs po raz kolejny zachęcał uczniów do obserwowania otaczającego świata i szukania matematyki w różnych aspektach życia. Napłynęło wiele prac, pokazaliście, że potraficie zobaczyć matematyczne niuanse w dziwnych miejscach, nawet w porach roku.
Po Pikniku Rodzinnym 2025
Szanowni Nauczyciele i Rado Rodziców
Serdecznie dziękuję za czwarty już Piknik Rodzinny.
Wasze zaangażowanie, ciężka praca i poświęcenie są motorem napędowym do dalszej pracy dla szkoły i całego środowiska szkolnego. Szczególne podziękowania kieruję do zarządu Rady Rodziców.
Dziękuję z całego serca wszystkim rodzicom, którzy wspomogli szkołę i Radę Rodziców w organizacji tego wydarzenia, za przekazane dary, fanty, ciasta i inne produkty i rzeczy, aby Piknik się udał.
Już są! Już czekają! Oskary Edukacji!
Już niedługo dowiemy się, kto otrzyma jednego z 12 Oskarów Edukacji w naszej szkole.
Statuetki przyznajemy w kategoriach:
Primus Inter Pares 2025 (Absolwent Roku 2025)
Societati Consulens 2025 (Społecznik Roku 2025)
Corpore Firmissimus 2025 (Sportowiec Roku 2025)
Artifex Optimus 2025 (Artysta Roku 2025).
Praca Małego Wolontariatu
Festyn Rodzinny w Rudach Raciborskich na stałe zagościł w planie pracy Małego Wolontariatu.
8 czerwca nasze wolontariuszki z klasy 3b z siostrą Leonią, panią Katarzyną Burg oraz swoimi rodzicami wybrały się do Rud Raciborskich, aby obsługiwać stoiska ze stacjami zadaniowymi na Festynie Rodzinnym.
Pasowanie na czytelnika
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników naszej biblioteki szkolnej. Aby tradycji stało się za dość 29.05 uczniowie klasy Ia i Ib również zostali przyjęci w poczet czytelników naszej biblioteki. Przed złożeniem uroczystego ślubowania, obejrzeli teatrzyk Kamishibai i dowiedzieli się jakie są zasady wypożyczania i poszanowania książek. Na zakończenie wszyscy zostali pasowani na czytelników i złożyli przyrzeczenie, które brzmiała następująco:
Zebranie rodziców klas 1 w roku szkolnym 2025/2026
Zebranie z rodzicami uczniów przyszłorocznych klas pierwszych (z naboru na rok szkolny 2025/2026) odbędzie się w piątek 6 czerwca 2025 r. o godz. 15:30 na Auli.
Prosimy rodziców o przyniesienie aktualnego (nie starszego niż 3 miesiące) zdjęcia legitymacyjnego, celem wyrobienia legitymacji.
Serdecznie zapraszamy.
Międzynarodowy sukces naszej uczennicy!
Jury XV Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Przyroda w Kolorach 2025 - KWIATY. INSPIRACJE” przyznało naszej uczennicy Alicji Kędzi z klasy 8a wyróżnienie.
Link do strony organizatora konkurs: Przyroda w kolorach 2025
Serdecznie gratulujemy!
Alicjo jesteśmy z Ciebie dumni!
Sukces naszych uczennic!
Sukcesy naszych uczennic w konkursie fotograficznym "Na tropie wiosny" o zasięgu regionalnym/ wojewódzkim:
I miejsce Kseniia Ponomarova z klasy 8a
II miejsce Marta Kasperek z klasy 8b.
Marto i Kseniio jesteśmy z was dumni!
Serdecznie Gratulujemy!
Relacja - kliknij!
Sukcesy sportowe naszych uczniów!
Nasze uczennice zajęły 1 miesjce w Szkolnych Mistrzostwach Województwa Śląskiego - Zawodach Rejonowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Dziewcząt i jednocześnie 1 miejsce w Szkolnych Mistrzostwach Województwa Śląskiego - Półfinale Wojewódzkim Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Dziewcząt.
III Wojewódzki Turniej Szachowy o Puchar Ósemki
23.05.25r w naszej szkole odbył się III Wojewódzki Turniej Szachowy o Puchar Ósemki. Organizatorem była nasza szkoła, Stowarzyszenie Przyjazna Ósemka oraz UKS Karb. W zawodach wzięło udział 80 szachistów z 12 zespołów województwa Śląskiego z Piekar Śąskich,Gliwic, Radzionkowa, Bytomia. Turniej roz
Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych