STRONA GŁÓWNA
Projekt edukacyjny „Odkrywamy Polskę z Polinką"
Rozpoczął się nowy rok szkolny 2025/2026 i nasi uczniowie z klas 1-3 podjęli nowe wyzwania szkolne. Jednym z nich jest udział klas 1a, 1b, 2a, 2b, 3a, 3b w projekcie edukacyjnym „Odkrywamy Polskę z Polinką
Bohaterką projektu jest Polinka – mała podróżniczka, która w listach zaprasza dzieci do wspólnych wypraw po Polsce. Co miesiąc uczniowie otrzymują od niej nowe wyzwania – zadania plastyczne, literackie, muzyczne czy teatralne. Dzięki temu dzieci nie tylko zdobywają wiedzę o naszym kraju, ale także rozwijają kreatywność, współpracę i poczucie odpowiedzialności za wspólne działania.
Próbna ewakuacja szkoły
Dzisiaj tj. 23.09.2025 r. odbyła się o godz. 9:00 próbna ewakuacja uczniów i pracowników szkoły.
W tym roku o terminie i godzinie próbnej ewakuacji decyzję podjął Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Bytomiu.
Próbna ewakuacja odbyła się w obecności przedstawiciela tego wydziału.
Ewakuacja przebiegła bez problemów i w dobrym czasie.
Akcja "Sprzątanie świata" - Polska 2025
Nasi uczniowie wraz z opiekunami, kolejny raz, zaangażowali się w akcję "Sprzątanie świata". Na nich zawsze można liczyć.
9
Zajęcia terenowe w Planetarium Śląskim.
Uczniowie klas 7 - 8 uczestniczyli w zajęciach terenowych w Planetarium Śląskim. Wzięli oni udział w warsztatach edukacyjnych "Woda w przyrodzie" oraz zwiedzili wystawę edukacujną " Astronomia". Był to nowy pomysł na poznanie ciekawych treści przyrodniczych.
5
Obiady - październik 2025
Koszt obiadów w październiku to 189 zł (21 dni żywieniowych x 9zł).
Płatności należy dokonać do 25 września 2025 r., w tym dniu pieniądze powinny już być na indywidualnych kontach uczniów, dlatego prosimy o wcześniejsze opłacenie obiadów.
Wpłaty po tym terminie będą zwracane na konto, a dziecko nie będzie umieszczone na liście obiadowej.
Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej nr 21 im. Józefa Lompy.
1.09.2025 w naszej szkole odbyła się jedna z najpiękniejszych uroczystości „Pasowanie na ucznia”. To właśnie tego dnia, pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności Szkoły Podstawowej nr 21im. Józefa Lompy. Było uroczyście, radośnie i wzruszająco.
Wyjątkowego charakteru całemu wydarzeniu nadał program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy 4b pod opieką pani K. Burg. Starsi koledzy i koleżanki wspaniale zaprezentowali się na scenie – były piosenki, wiersze, które sprawiły, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów i ich rodzin.
Zebranie rodziców we wrześniu
Serdecznie zapraszamy rodziców na pierwsze zebranie w roku szkolnym 2025/2026.
Data: 10.09.2025 r. (środa)
Klasy 1-3 godz. 16:30 w salach lekcyjnych z wychowawcami
Klasy 4-8 godz. 16:30 na Auli spotkanie z pedagogami i psychologiem, w tym w sprawie edukacji zdrowotnej, doradztwa zawodowego oraz egzaminów klas 8, następnie spotkanie z wychowacami w salach lekcyjnych.
Obiady - wrzesień 2025 r.
We wrześniu koszt obiadów wynosi 153 zł (17 obiadów x 9 zł).
Platności należy dokonać do 5 września 2025 r., w tym dniu pieniądze powinny już być na koncie szkoły, dlatego prosimy o wcześniejsze opłacenie obiadów.
Wpłaty po tym terminie będą zwracane rodzicom na konto, a dziecko nie będzie umieszczone na liście obiadowej.
1 września 2025 r. - rozpoczęcie roku szkolnego
Rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026
- klasy 2-8 godz. 9:00 Aula, potem spotkanie z wychowawcami klas,
- klasy 1 godz. 10:00 Aula, w tym pasowanie na ucznia klasy 1, uczniowie mogą przyjść z tytami (rogami obfitości), potem spotkanie z wychowawczyniami.
Zachęcamy pracujących rodziców do zapisania dziecka/ dzieci na świetlicę oraz na obiady. Deklaracje dostępne są cały czas w sekretariacie szkoły, na stronie internetowej szkoły i od 1 września u kierowniczki świetlicy.
EDUTALK PODCAST – rozmowy o edukacji (i nie tylko)! Nowy projekt Kuratorium Oświaty w Katowicach
Informujemy o kolejnym odcinku nowego projektu Śląskiej Kurator Oświaty – „EDUTALK PODCAST – rozmowy o edukacji (i nie tylko)!”.
To cykl inspirujących rozmów, w których poruszane są aktualne tematy związane z oświatą, wychowaniem, rozwojem uczniów i nauczycieli, a także wyzwania, przed którymi stoi współczesna szkoła.
Odbiór zaświadczeń z egzaminów ósmoklasisty
Od 4 lipca 2025 r. od godz. 11:00 w sekretariacie można odbierać zaświadczenia z wynikami egzaminów ósmoklasisty.
Warto też przeczytać list, z którym się zgadzamy:
List Wielkopolskiego Kuratora Oświaty na ogłoszenie wyników egzaminów
„Nie wszystko, co się liczy, da się policzyć. I nie wszystko, co da się policzyć, naprawdę się liczy.”Albert Einstein.
Organizacja zakończenia roku szkolnego 2024/2025
Organizacja zakończenia roku szkolnego 2024/2025
zakończenie klas 1-4 w dniu 27.06 godz. 8:30
zakończenie klas 5-8 w dniu 27.06 godz. 9:30
Apel Samorządu Uczniowskiego.
W dniu 18.06.2025 odbył się apel Samorządu Uczniowskiego. W trakcie apelu nastąpiło uroczyste przekazanie Pocztu Sztandarowego a następnie zaprzysiężenie nowego Pocztu Sztandarowego. Ustępujący uczniowie, uczniowie klas 8, przekazali Sztandar uczniom klas 6. Ogłoszone zostały wyniki Współzawodnictwa Klas. Zmagania wygrały klasy: 3 B - wychowawca p. mgr Katarzyna Burg oraz 7 A - wychowawca p. mgr Małgorzata Wilk. Tradycyjnie klasy otrzymały Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły oraz nagrodę pieniężną ufundowaną przez Radę Rodziców SP 21. Wręczono również nagrody z konkursów szkolnych, regionalnych i krajowych. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.
Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych