STRONA GŁÓWNA
Konkurs The Big Challenge
2 kwietnia 36 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie The Big Challenge w edycji ogólnopolskiej. W Polsce wzięły w nim udział 954 szkoły i ponad 20 000 uczniów.
Możemy po raz kolejny być z Was dumni, z Waszej wiedzy i wyników.
Najlepsze wyniki osiągnęli, Szymon Kosmalski z klasy 4a, który zajął 5 miejsce w regionie oraz Jakub Czerniecki z klasy 8b zajął 6 miejsce w regionie. Uczestnicy otrzymali dyplomy, plakaty, notatniki, kalendarze i wiele innych gadżetów.
XV Zlot Samorządów Uczniowskich
19 maja 2025 r. w Szkole Podstawowej nr 33 w Katowicach odbył się XV Zlot Samorządóww Uczniowskich Szkół Podstawowych Województwa Śląskiego. Tematem zlotu była matematyka: "Matematyka królową nauk...jak ją polubić? - czyli kreatywność kluczem do sukcesu w nauczaniu matematyki i języków obcych". Nasz Samorząd Uczniowski reprezentowały uczennice klasy 7 A: Łucja, Amelia i Maja oraz opiekun SU Pani Dorota Poloczek. Uczennice wziłeyudział w sesji naukowej oraz w warsztatch, w których temetym przewodnim była matematyka.
Gratulacje dla Nadii.
Nadia Moskwa z klasy 8 A znalazła się w gronie 25 zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu Internetowego programu "Ekonomia na co dzień." Serdecznie gratulujemy.
Dzień Europy w naszej szkole
Dnia 9 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Europy, jest to dzień w którym wszystkie kraje europejskie świętują pokój i jedność. Został on ustanowiony w rocznicę podpisania deklaracji Schumana- twórcy UE. Szkolny Klub Europejski przygotował inscenizację pt. „Europejska Unia Leśna”, w którym przedstawiona została historia Unii Europejskiej. Uczniowie dowiedzieli się także, że Polska już po raz drugi przewodzi Radzie Unii Europejskiej. Z tej okazji okna na korytarzu szkolnym zamieniły się w mozaikę z plakatami na temat krajów UE, które przygotowały wszystkie klasy.
W klasach 1-3 realizujemy zajęcia doradztwa zawodowego w ramach edukacji społecznej
Dnia 22 maja uczniowie klasy 3b wzięli udział w zajęciach przygotowanych pod opieką pani mgr Marty Gołąbek przez uczniów z ZST z kierunku technik geodeta i technik mechatronik.
Uczniowie z kierunku technik geodeta zaprezentowali sprzęt geodezyjny np.niwelatory, a także drony, natomiast uczniowie kierunku mechatronik zaprezentowali samochody spalinowe i elektryczne oraz drukarkę 3D.
Sukcesy naszych uczniów w Olimpiadzie Językowej
Uczniowie klasy 8b zajęli wysokie miejsca w Bytomskiej Olimpiadzie Językowej w kategorii jezyk niemiecki. Aleksander Wyszkowski zajął miejsce 1, a Jakub Czerniecki miejsce 3.
Aleksandrze i Jakubie jesteśmy z Was dumni.
Gratulujemy sukcesu!
Mały Wolontariat
Działalność Małego Wolontariatu we współpracy z Szkolnym Kołem Misyjnym nadal trwa. Nasze małe wolontariuszki 11 maja 2025 zorganizowały podwórkową sprzedaż maskotek i zabawek. Zarobione pieniążki wpłaciły 22 maja 2025 razem z siostrą Marietą na rzecz dzieci ulicy w Etiopii oraz projektów Papieskich Dzieł Misyjnych
Ogromny sukces ucznia klasy 8B
Uczeń klasy 8b Jakub Czerniecki zdobył 3 miejsce w finale 1 Śląskiej Olimpiady Języka Angielskiego Silesian English Language Competition 2025, która odbywała się w Zabrzu.
Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wręczenia nagród:
https://www.facebook.com/miedzynarodoweliceumogolnoksztalcacewzabrzuhttps://www.facebook.com/miedzynarodoweliceumogolnoksztalcacewzabrzu
Sukces wokalny naszych uczennic w VIII Regionalnym Konkursie Piosenki Religijnej
W poniedziałek 12.05.2025 r. Katarzyna Wróbel uczennica klasy 3b oraz Wiktoria Piętos uczennica klasy 8a uczestniczyły w VIII Regionalnym Konkursie Piosenki Religijnej.
Wyśpiewały tam:
Katarzyna Wróbel 2 miejsce w kategorii solistów klas 1-3, a Wiktoria Piętos 2 miejsce w kategorii solistów klas 7-8.
Wycieczka klas III
We wtorek 20 maja uczniowie klasy IIIa i IIIb pojechali z siostrą Leonią, księdzem Konradem Krzyżem oraz wychowawczynią klasy IIIa Alicją Sobocińską-Świerdzą do Rud Raciborskich. Była to wycieczka –pielgrzymka po I Komunii Świętej, dzieci w swoich pięknych, białych albach uczestniczyły w Mszy Świętej (odprawił ją ksiądz proboszcz Konrad Krzyż). Następnie zwiedziły zabytkowy kościół i spacerowały po wirydarzu (chętni wrzucali monety do małej fontanny), ogrodzie ziół i uważnie słuchały księdza –przewodnika. Uczniowie zwiedzili też kompleks pocysterski, gdzie znajdowały się gotyckie zabytki sztuki sakralnej. Po zjedzeniu lodów i zakupie pamiątek wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły. W tym dniu nawet pogoda nam sprzyjała.
Międzynarodowy konkurs plastyczny "Przyroda w kolorach 2025"
Jury w składzie Pani Dorota Poloczek oraz Pan Krzysztof Kawka - dyrektor szkoły wybrali 5 prac na konkurs międzynarodowy odbywajacy się w Krakowie.
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy oddali swoje prace do konkursu, jury miało twardy orzech do zgryznienia, które z nich wybrać. Wszystkie prace nam się podobały.
Obiady w czerwcu 2025 r.
Koszt obiadów w czerwcu to 153 zł (17 dni żywieniowych x 9zł).
Wpłaty należy dokonać do 25 maja na indywidualne konto ucznia.
Wszystkie wpłaty zaksięgowane po tym terminie będą zwracane na konto rodzica, a dziecko nie będzie wpisane na listę obiadową.
V edycja konkursu "Sfotografuj matematykę. Matematyka inaczej”
Konkurs "Sfotografuj matematykę. Matematyka inaczej” zachęca uczniów do obserwowania otaczającego świata i szukania matematyki w różnych aspektach życia. Konkurs składa się z dwóch części.
Część I to „Matematyka zimą”, część II to „Matematyka wiosną”.
Część II
Od 20 do 30 maja, szukamy „WIOSENNEJ” matematyki - próbujemy ją sfotografować albo nagrać.
"Pokój to skarb - 80 lat po zakończeniu II wojny światowej" - Akcja “Dzieci Uczą Rodziców”
W tym tygodniu uczniowie klas 1a, 2a, 2b, 3a, 3b zrealizowali kolejną lekcję w ramach „VI edycji Ogólnopolskiej Akcji Dzieci Uczą Rodziców”.
Na początku dzieci oglądały prezentację na temat wojny i pokoju, która w prosty, obrazowy i emocjonalnie bezpieczny sposób wprowadziła je w temat wojny i pokoju, z naciskiem na radość życia w wolności i zgodzie. Jednocześnie wysłuchały najważniejszych informacji i dowiedziały się, że 8 maja obchodzono 80 rocznicę zakończenia II wojny światowej. Chwilkę później przystąpiły do pracy indywidualnej i wykonywały tematyczne karty pracy związane z pojęciem pokoju. Następnie wysłuchały przejmującego utworu Zozi "Czy wojna jest dla dziewczyn?" oraz rozmawiały na temat jego treści. Na zakończenie przypomnieliśmy sobie, że w życiu bardzo ważne są takie wartości, jak: miłość, przyjaźń, wsparcie i empatia. Te właśnie cechy ujawniły się w Polakach podczas wojny
Kolejny ogólnopolski sukces Wiktorii!
Uczennica klasy 8A Wiktoria Piętos, swoje uzdolnienia wokalne pokazała już nie jeden raz.
Tym razem odniosła sukces w 3. Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki „Śpiewać Każdy Może" w którym zajęła III miejsce!
Gratulujemy Wiktorii.
Sukces naszych uczennic w "Regionalnym Festiwalu Piosenki Patriotycznej’
W dniu 7.05.2025 uczennice Katarzyna Wróbel z klasy 3b i Alicja Kędzia z klasy 8a brały udział „Regionalnym Festiwalu Piosenki Patriotycznej’’, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Monte Cassino i wyśpiewały 2 miejsca. Wręczenie nagród, dyplomów odbędzie się 21 maja podczas miejskich obchodów rocznicy Bitwy o Monte Cassino.
Wokalny, ogólnopolski sukces naszej uczennicy
Uczennica klas 8a Wiktoria Piętos zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Plebiscycie Wokalnym.
Gratulujemy naszej wokalnie uzdolnionej uczennicy.
Ogólnopolski sukces naszych uczennic!
Uczennica klasy 2a Laura Piekarska zajęła 2 miejsce w kategorii uczniów klas 1-2 w Ogólnopolskim konkursie plastycznym "Bestiariusz chiński" ogłoszonym przez Instytut Konfucjusza Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, natomiast Oliwia Cichoń uczennica klasy 8b zajęła miejsce I w kategorii uczniów klas 6-8.
Połamania piór i powodzenia ósmoklasiści!
Egzaminy klas 8
13.05 (wtorek) - język polski
14.05 (środa) - matematyka
15.05 (czwartek) - język angielski
Pamiętaj!
Wyśpij się! Nie siedź dzień wcześniej do późna przez telewizorem, komputerem lub laptopem czy smartfonem! To źle działa na mózg!
Wyjdź w poniedziałek na spacer, dotleń się, odstresuj się!
Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych