STRONA GŁÓWNA
Narodowy Dzień Matematyki
Przez kilka dni w marcu świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Matematyki, który od 2019 roku obchodzony jest 14 marca. Uczniowie klas czwartych poprzez kodowanie utrwalali działania na liczbach naturalnych, rysowali krajobraz z figur geometrycznych oraz tworzyli mozaiki. W klasach starszych wybieraliśmy Mistrza Działań Pisemnych, Mistrza Ułamków Zwykłych i Mistrza Ułamków Dziesiętnych. Najlepsi okazali się
Obchody Dnia Świętego Patryka w naszej szkole
Tradycją naszej szkoły stały się obchody Dnia Świętego Patryka. Dzień ten jest świętem narodowym i religijnym Zielonej Wyspy- obchodzone jest w rocznicę śmierci Świętego Patryka przypadającą na 17 marca 461 roku. Z tej okazji cała szkoła została udekorowana symbolami koniczyny, flagami, wykonaliśmy piękną gazetkę. Całość obchodów uświetniła Zielona Kawiarenka z degustacją ciasteczek, trójkolorowych galaretek, zielonego ciasta i innych zielonych słodyczy. Uczniowie wykonywali sobie zdjęcia w fotobudce z Leprikonami. Cała społeczność szkolna ubrała się w kolorze zielonym. Zieleń, a zwłaszcza koniczyna – shamrock, stanowi bowiem symbol Irlandii, jej wspaniałego krajobrazu, ale także emblemat wspomnianego święta. Nauczyciele języka angielskiego podczas lekcji opowiadali o tradycjach tego święta. Wszyscy bawili się świetnie.
Międzyszkolny Turniej Rummikub
W dniu 14 marca uczniowie naszej szkoły: Kacper Niklas, Aleksander Wyszkowski, Tomasz Gajda oraz Jakub Czerniecki brali udział w Międzyszkolnym Turnieju Rummikub w Chorzowie. W ostatecznej klasyfikacji najwyżej uplasował się KACPER NIKLAS.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!
Sukces naszego ucznia w Olimpiadzie
Uczeń klasy 8b Aleksander Wyszkowski awansował do etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej. Drugi etap (wojewódzki) odbędzie się 25 marca 2025 r. o godz. 10:00.
Trzymamy kciuki!
Wielki sukces naszego ucznia
Uczeń klasy 8b Aleksander Wyszkowski zdobył II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Oratorskim w Języku Angielskim. Zmagania konkursowe odbywały się 13.03 w Katowicach.
W tym samym konkursie swoje umiejętności oratorskie pokazał Norbert Rakoczy z klasy 8a.
Serdecznie gratulujemy.
Międzynarodowy Dzień Liczby PI
Od wielu lat 14 marca w różnych krajach odbywają się uroczyste obchody ,,Międzynarodowego Dnia Liczby Pi”. Liczba Pi to stała matematyczna, która pojawia się w wielu dziedzinach matematyki i fizyki. Ludzie zetknęli się z nią już w starożytności zauważając, że stosunek obwodu koła do jego średnicy jest wartością stałą. Babilończycy przyjmowali, że jest on równy w przybliżeniu 3.
Dbamy o naszą planetę – segregacja śmieci i ponowne wykorzystanie przedmiotów - Ogólnopolska Akcja Edukacyjna „Dzieci Uczą Rodziców”
W zeszłym tygodniu uczniowie klas 1-3 w ramach VI edycji Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej „Dzieci Uczą Rodziców” zrealizowali lekcję szóstą, której temat brzmiał: „Dbamy o naszą planetę – segregacja śmieci i ponowne wykorzystanie przedmiotów”.
Celem tej lekcji było uświadomienie dzieciom znaczenia dbania o środowisko poprzez segregację śmieci, oszczędzanie zasobów oraz ponowne wykorzystanie przedmiotów.
Przedstawienie teatralne „Królowa Śniegu”
Uczniowie klas I a i III b w środę 12 marca wybrali się do Bytomskiego Centrum Kultury na przedstawienie „Królowa Śniegu’’.
Adaptacja klasycznej bajki H.Ch. Andersena przygotowana przez aktorów Teatru Nowoczesnego z Krakowa wprowadziła naszych najmłodszych uczniów w baśniowy świat księżniczek, rozbójników i zwierząt przemawiających ludzkim głosem. Spektakl, który obejrzeli uczniowie, to wzruszająca, ale i zabawna historia o nieustającej walce dobra ze złem, o sile przyjaźni, wierności i poświęcenia. Piękne stroje, zabawne teksty, wspaniałe piosenki, efekty świetlne i dźwiękowe oraz kunszt aktorski nagrodzone zostały gromkimi brawami licznie zgromadzonych widzów. Dla wszystkich uczniów było to kolejne do zapamiętania wydarzenie.
Dzień Kobiet
W poniedziałek, 10 marca, Samorząd Uczniowski przygotował apel z okazji Dnia Kobiet. Na szkolnej scenie, swoje talenty aktorskie zaprezentowali chłopcy klas: 7 A, 7 B, 8 A, 8 B. W trakcie apelu ogłoszono wyniki konkursu na "Damę Szkoły". W klasach 1 - 3, wybrana została Hanna z klasy 3 B, w klasach 4 - 8 - Oliwia z klasy 8 B. Wszystkie dziewczyny poczęstowane zostały słodkościami, ufundowanymi przez Radę Rodziców.
OBIADY W MARCU 2025!
Koszt obiadów w marcu to 189 zł (21 dni żywieniowych x 9zł).
Wpłaty należy dokonać do 25 lutego 2025 r. na indywidualne konto ucznia.
Wszystkie wpłaty zaksięgowane po tym terminie będą zwracane na konto rodzica, a dziecko nie będzie wpisane na listę obiadową.
Mały Wolontariat i Kółko Misyjne w Warszawie
We worek 18.02.2025 nasze wolontariuszki pod opieką pani Katarzyny Burg i siostry Leonii wybrały się wczesnym rankiem pociągiem do Warszawy z ważną misją. Dziewczynki odwiedziły siedzibę Papieskiego Dzieła Misyjnego, następnie zwiedzały Warszawę. Rozpoczęły od spaceru po Starym Mieście, odwiedziły Zamek Królewski, gdzie siostra Leonia opowiadała o życiu króla i jego dworu oraz, o życiu zwykłych mieszkańców Warszawy. Spacerując po Starym mieście zobaczyły również Kolumnę Zygmunta i Pałac Prezydencki.
Kolejny raz bierzemy udział w akcji "Wyślij pączka do Afryki"
Tłusty Czwartek dopiero 27.02. ale my mieliśmy przedsmak tego święta już 13.02. Przez naszą szkołę przetoczyły się słodkie pączki, było ich 326.
Od, kilku lat bierzemy udział w akcji "Wyślij pączka do Afryki” i wierzymy, że od tych pączków rosną serca, a nie brzuszki.
W tym roku hasłem akcji było „PODARUJ DZIECIOM CIEPŁY POSIŁEK”.
Sukces naszych uczniów
Szkolny Klub Europejski w składzie Amelia Czuhan, Łucja Golonka, Wojciech Czerniak oraz Wojciech Gzela, Anna Barteczko i Igor Schneider zajęli I miejsce w IX Regionalnym Konkursie „Książki zekranizowane- znane i lubiane”.
Drużyna w składzie Nadia Gawęda, Julia Kosmalska, Nadia Banaś w tym samym konkursie zdobyły wyróżnienie.
Dzień Kota w świetlicy szkolnej
17 lutego obchodzimy Dzień Kota. Z tej okazji Świetlica szkolna zaprosiła uczniów klas młodszych do udziału w Konkursie fotograficznym.
I miejsce zajęła Katarzyna Wróbel z klasy 3b.
Wyróżnienia trafiły do: Hanny Balawender i Zuzanny Kuleszewicz z klasy 3b, Filipa Guć z klasy 1b oraz Mateusza Jaroch z klasy 1a.
Wyniki Miejskiego konkursu plastycznego „Zimowy pejzaż”
Laureaci konkursu:
I miejsce Magdalena Papier ze Szkoły Podstawowej nr 6
II miejsce Daria Gerasymowa ze Szkoły Podstawowej nr 4
III miejsce Lena Kwiatkowska ze Szkoły Podstawowej nr 3
Wyróżnienia otrzymują:
Natan Nowakowski ze Szkoły Podstawowej nr 6
Zuzanna Kuleszewicz ze Szkoły Podstawowej nr 21
Wyniki V edycji konkursu "Sfotografuj matematykę - Matematyka inaczej”
Od 15 grudnia do 31 stycznia, szukaliśmy matematyki ZIMĄ i próbowaliśmy ją sfotografować.
Konkurs po raz kolejny zachęcał uczniów do obserwowania otaczającego świata i szukania matematyki w różnych aspektach życia. Napłynęło wiele prac, pokazaliście, że potraficie zobaczyć matematyczne niuanse w dziwnych miejscach, nawet w porach roku.
DBI 2025 - Hack Defense
W ramach Dni Bezpiecznego Internetu nauczyciel informatyki Pan Zbigniew Reich proponuje udział w bezpłatnym konkursie, szczegóły poniżej i w regulaminie.
Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2025, wydawnictwo IT Start oraz spółka RADICATE organizują konkurs dla młodzieży szkół średnich i uczniów klasy VII i VIII szkoły podstawowej.
Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych