STRONA GŁÓWNA
Niewidoczne historie - warsztaty dotyczące migracji i integracji
W dniach 13-14 listopada 2024 r. w klasach 7a i 6 a odbywały się warsztaty dotyczące zjawisk migracji, procesów integracyjnych i tożsamości. Warsztaty były prowadzone w oparciu o scenraiusze zajęc przygotowane przez Fundację Szkoła z Klasą. Zrealizowano scenariusze:
- Niewidoczne historie – historie migrantów i migrantek,
Dzień Zdrowego Śniadania
„Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia.
Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki,
lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.
To najlepszy start w nowy dzień.”
Tradycyjnie jak co roku 8 listopada, przeprowadzona została w naszej szkole akcja "Dzień Zdrowego Śniadania."
Wzięli w niej udział uczniowie z klas 1-8. Polegała ona na zorganizowaniu w klasie wspólnego, zdrowego śniadania. Akcję poprzedzała prezentacja i film edukacyjny, które miały na celu uświadomienie uczniom, jak duże znaczenie ma zdrowe odżywianie. Tego dnia w większości klas uczniowie tworzyli kolorowe kanapki z przyniesionych z domu produktów, które przygotowali im rodzice. Niektórzy uczniowie wykonali kolorowe sałatki. Podczas przygotowania posiłku zwracano szczególną uwagę na higienę, a podczas spożywania wspólnego śniadania ważnym elementem była kultura jedzenia. Uczniowie klasy 3b dodatkowo uł
VI edycja Ogólnopolskiej Akcji „Dzieci Uczą Rodziców’’
Uczniowie klas 1a, 2a, 2b, 3a, 3b, wraz ze swoimi wychowawczyniami biorą udział w VI edycji Ogólnopolskiej Akcji „Dzieci Uczą Rodziców’’.
W ramach tej akcji nasi najmłodsi uczniowie zrealizowali tematy dotyczące „80 Rocznicy Powstania Warszawskiego” i „Bezpiecznego Internetu”. Podczas tych zajęć dzieci obejrzały prezentacje i wykonywały zadania dotyczące tematyki danej lekcji. Za zrealizowane tematy uczniowie otrzymali certyfikaty uczestnictwa.
Narodowe Święto Niepodłegłości 2024
Już po raz kolejny nasi uczniowie i pracownicy szkoły, przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku akcja #Szkoładohymnu odbyła się w piątek 8 listopada.
W ten sposób włączyliśmy całą społeczność szkolną we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Konkurs „Bądź aktywnym kuratorem”
W ramach konkursu „Bądź aktywnym kuratorem” w którym bierze udział nasza szkoła, klasa IIIb w czwartek 31 października 2024 r. pod opieką pani Katarzyny Burg i pani Jessicy Wrońskiej wybrała się do Skarpy Bytom Rozbark.
W tym obiekcie sportowym obok ścianki wspinaczkowej dla dorosłych znajduje się specjalna ścianka wspinaczkowa dla dzieci „Gryfne Wspinanie” na której uczniowie bezpiecznie trenowali swoje umiejętności, bawiąc się przy tym doskonale.
Pierwsza pomoc - warsztaty dla uczniów
W dniach 29-30 października 2024 r. uczniowie klas 4-8 wzięli udział w warsztatach-szkoleniu z pierwszej pomocy. Szkolenie to prowadzili dla naszych uczniów ratownicy medyczni z firmy ZBM ZDROWIE z Bytomia.
Bardzo dziękujemy ratownikom za dwa dni fachowego szkolenia, dzięki Wam cała nasza szkoła została przeszkolona jak udzielać pierwszej pomocy.
„Weihnachten in Deutschland”
Zapraszamy szkoły podstawowe z terenu Bytomia do udziału w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego „Weihnachten in Deutschland”
Szczegóły w regulaminie poniżej:
Wyniki Miejskiego rodzinnego konkursu pt.„Rękodzieło łączy pokolenia!”
Konkurs pt. „Rękodzieło łączy pokolenia!” finansowany przez gminę Bytom w ramach realizacji zadania publicznego pn. Miejskie warsztaty rękodzielnicze pt. "Nie dzieli, a łączy - Rękoczyn!" organizowany był przez Stowarzyszenie Przyjazna Ósemka i Szkołę Podstawową nr 21 im. Józefa Lompy w Bytomiu.
Dziękujemy za zaangażowanie i liczny udział w konkursie, którego głównymi celami była integracja i aktywizacja lokalnej społeczności oraz rozwijanie twórczych talentów i wyobraźni już od najmłodszych lat.
Laureatów konkursu zapraszamy po odbiór nagród od wtorku 29 listopada w godzinach 7:00 - 15:00 do Szkoły Podstawowej nr 21 w Bytomiu.
Wycieczka do Częstochowy
We wtorek 22 października uczniowie klas:3a, 3b, 4a, 5a, 5b i 6a pod opieką siostry Mariety Pyrek oraz pań: Katarzyny Burg, Renaty Makowskiej i Alicji Sobocińskiej-Świerdzy byli na jednodniowej wycieczce w Częstochowie. Celem wycieczki było zwiedzanie miasta i klasztoru jasnogórskiego.
Pierwszym punktem wycieczki było przybliżenie historii klasztoru, omówienie aspektów związanych z architekturą oraz funkcją poszczególnych budynków znajdujących się w granicach obiektu. Następnie uczestnicy wycieczki zwiedzali Muzeum 600 lecia Jasnej Góry. Ekspozycja muzeum przedstawia m.in. historię zakonu Paulinów. Uczniowie wraz z opiekunkami uczestniczyli również we mszy świętej w Kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej.
Pierwsza pomoc w SP21
W dniach 16 i 23 października 2024 r. nauczyciele, dyrekcja oraz część pracowników działu administracji i obsługi brali udział w szkoleniu z pierwszej pomocy.
Szkolący nas ratownicy medyczni z firmy ZBM Zdrowie z Bytomia (link: ZBM Zdrowie) przeszkolili nas w zakresie, który obejmował tematykę: BLS, PBLS + AED, stany nagłe (porażenie prądem, napad epilepsji, oparzenia termiczne oraz chemiczne), część urazowa (złamania, zwichnięcia, skręcenia) opatrywanie ran i tamowanie krwotoków oraz zdarzenia symulowane polegające na udzielaniu pierwszej pomocy. Po zakończeniu symulacji zostały omówione wykonane czynności.
Obiady w listopadzie
Koszt obiadów w listopadzie to 171 zł (19 dni żywieniowych).
Wpłaty należy dokonać do 25 października na indywidualne konto ucznia. Wszystkie wpłaty zaksięgowane po tym terminie będą zwracane na konto rodzica, a dziecko nie będzie wpisane na listę obiadową.
Edukacja z wojskiem w SP21
W dniu 21.10.2024 r. w naszej szkole odbyły się zajecia w ramach programu "Edukacja z wojskiem".
Zasadniczym celem programu kierowanego przez Ministerstow Obrony Narodowej oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej do szkół jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych. To odpowiedź na współczesne potrzeby, wyzwania oraz zagrożenia związane z bezpieczeństwem.
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Mój dom, moje miasto, moja ojczyzna”
Klasa Ia (wychowawca mgr Beata Bulińska ), klasa IIa (wychowawca mgr Jolanta Gala), klasa III a (wychowawca mgr Alicja Sobocińska-Świerdza) oraz klasa III b (wychowawca mgr Katarzyna Burg) biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Mój dom, moje miasto, moja ojczyzna”.
W ramach tego projektu uczniowie klasy Ia na zajęciach edukacji społecznej zrealizowali zadania związane z jednym z tematów głównych projektu „Moja Ojczyzna”. Zadanie to dotyczyło symboli narodowych. Dzieci obejrzały prezentację o symbolach narodowych, a następnie je rysowały.
Dzień Edukacji Narodowej
We wtorek 15.10.2024 r. nasi artyści z klas: 1b, 2a, 2b, 3b, 8a pod opieką pań Katarzyny Burg i Klaudii Ścigały uczestniczyli w dzielnicowych obchodach Dnia Edukacji Narodowej.
Nasi uczniowie zaprezentowali swoje aktorskie i wokalne talenty. Z opinii zaproszonych gości wiemy, że nasz występ był hitem i na długo pozostanie w ich pamięci.
Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych