STRONA GŁÓWNA
Po Rodzinnym Pikniku Środowiskowym
Składam serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom, rodzicom, uczniom za udział w Rodzinnym Pikniku Środowiskowym organizowanym w tym roku również w związku z uczczeniem 770 rocznicy nadania praw miejskich miastu Bytom.
Dziękuję wszystkim gościom, rodzicom, sponsorom, którzy sponsorowali nagrody główne w naszym konkursie wiedzy o Polsce i Bytomiu.
V edycja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego - lekcja 9 pt. „Poznaj Swojego Sąsiada”
Uczniowie klasy 1a, 1b, 2a, 2b, 3b w ramach V edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego realizują lekcję 9 pt. „Poznaj Swojego Sąsiada”. Podczas zajęć dzieci poznają południowego sąsiada Polaków - Czechów. Dowiadują się wielu ciekawych rzeczy na temat tego państwa, między innymi o jego historii, atrakcjach, regionalnych, daniach i zabytkach.
Sukces naszej uczennicy!
Wiktoria Górska z klasy 2B zdobyła wyróżnienie w wojewódzkim konkursie fotograficznym "Z okna mojego domu", który był zorganizowany z okazji XXXI "Tygodnia Ziemi" w Zabrzu.
Serdecznie gratulujemy Wiktorii!
Podsumowanie III Edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z darami natury świat nie jest ponury”
Głównym celem projektu było kształtowanie postawy proekologicznej u uczniów klas I-III, którzy z dużym zaangażowaniem przez cały rok szkolny 2023/2024 brali udział w tym projekcie.
Uczniowie realizując projektowe zadania poszerzyli świadomość ekologiczną, bezpośrednio obcowali z przyrodą, uczyli się wykorzystywać dobra naturalne wykonując zadania typu „Zrób ludzika z patyka”, „Lodowe witraże”, "Gazetowe love”, „Pułapka na owady”, „Gałązkowe rzeźby", „Piękno z natury” i wiele innych zadań.
Ogłaszamy!
Po odbiór nagród zapraszamy od 13.06.2024 r. do biblioteki szkolnej.
Dzień Pustej Klasy
7 czerwca 2024
12
Olimpiada Wiedzy o Bytomiu - 770-lat Bytomia, wyniki
Oto wyniki I edycji Olimpiady Wiedzy o Bytomiu, któa odbyła się 6 czerwca 2024 r. w ramach obchodów 770-lecia nadania praw miejskich Bytomiowi w Szkole Podstawowej nr 21 im. Józefa Lompy w Bytomiu:
1. miejsce Edyta Jastrzębska, SP nr 45 w Bytomiu
1. miejsce Marta Tomaszewska, SP nr 45 w Bytomiu
2. miejsce Kacper Niklas, SP nr 21 w Bytomiu
Wyniki IV edycji konkursu "Sfotografuj matematykę -Matematyka na wycieczce”
Klasy I-IV
1 miejsce - Hanna Balawander kl. 2b
2 miejsce - Martyna Żak kl. 4a
3 miejsce - Bartosz Pranschke kl. 1b
Klasy V-VIII
1 miejsce - Nadia Moskwa kl. 7a
2 miejsce - Kinga Kaczerewska kl. 8a
3 miejsce - Michał Wołowski kl. 7b
Wszystkim uczestnikom dziękuję za liczny udział w konkursie, kolejne w nowym roku szkolnym. Nagrody do odbioru od poniedziałku - Elżbieta Malec nauczyciel matematyki.
II edycja akcji edukacyjnej pod hasłem „Bajeczni Adwokaci”
W poniedziałek 3.06.2024 uczniowie klas 1a, 1b, 2a, 2b, 3a, 3b wzięli udział w spotkaniu z panią adwokat Barbarą Kotulą w ramach II edycji akcji edukacyjnej pod hasłem „Bajeczni Adwokaci”, podczas którego Misia Adwokatka wprowadziła dzieci w tajniki prawniczego świata.
Akcja odbywa się pod patronatem Naczelnej Rady Adwokackiej i Fundacji Adwokatury. Pani adwokat Barbara Kotula na początku spotkania opowiedziała dzieciom o pracy adwokata. Opisała stroje adwokackie, pokazała kodeksy prawne.
Sprawozdanie z realizacji Kampanii Edukacyjnej „Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy”
W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do realizacji kampanii edukacyjnej „Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy”, której organizatorem jest Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach. Brali w niej udział najmłodsi uczniowie, czyli klasy I-III. Celem tej kampanii było propagowanie podstawowych zasad ochrony przed kleszczami, edukacja w zakresie prawidłowego usuwania kleszczy oraz zwiększenie świadomości społecznej w zakresie profilaktyki chorób przenoszonych przez kleszcze.
Podsumowanie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Klasa w terenie”
Uczniowie klas 1a, 1b, 2b, 3a, 3b z wychowawczyniami zakończyli realizację Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Klasa w terenie”. Głównym celem edukacyjnym tego projektu było promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu. Realizując zadania projektowe nasi najmłodsi uczniowie opuszczali budynek szkolny i spędzali czas na świeżym powietrzu.
Wyniki rodzinnego konkursu multimedialnego - 770 lat Bytomia
Wyniki Miejskiego Rodzinnego Konkursu Multimedialnego dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych pod tytułem „Skarby kultury, sztuki i architektury Bytomia” w ramach Bytomskiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży – 770 lecie Bytomia
Dezycja Jury w składzie:
mgr Dorota Poloczek - geograf, wiceprezes Stowarzyszenia Przyjazna Ósemka
Wyniki konkursu poetyckiego - 770 lat Bytomia
Wyniki Miejskiego Konkursu Poetyckiego dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych pod tytułem „Bytom wierszem malowany” w ramach Bytomskiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży – 770 lecie Bytomia
Decyzja Jury w składzie:
Pani mgr Renata Soczówka - polonistka, członek Stowarzyszenia Przyjazna Ósemka
Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskich Wyborach Książek
W ramach akcji Ogólnopolskie Wybory Książek kilkaset tysięcy uczniów z całej Polski wybierze swoje ulubione książki. I edycja akcji odbyła się w 2015 r. i wzięło w niej udział ponad 450 tys. uczniów.
Więcej informacji: www.wyboryksiazek.pl
Dzień Matki
Dzień Matki – to szczególne święto, które honoruje wszystkie Mamy, stanowi wyraz szacunku i miłości, a także podziękowania za trud włożony w opiekę i wychowanie.
W poniedziałek 27 maja w klasie 2b odbyła się wielka uroczystość z okazji Dnia Matki. Na zaproszenie dzieci przybyli do szkoły niezwykli goście – Mamusie, które z radością czekały na ten dzień.
Szczepienia - Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Edukacji Narodowej
Ministerstwo Zdrowia, działając wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej, na rzecz zwiększenia stanu zaszczepienia dzieci i młodzieży przeciw chorobom zakaźnym w ramach Programu Szczepień Ochronnych, zwraca się z prośbą o upowszechnienie listu do rodziców i opiekunów dzieci w wieku przedszkolnym, uczennic i uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.
Rozstrzygnięcie konkursu świetlicowego
Miło nam ogłosić, że w Świetlicowym Konkursie plastyczno-technicznym na budowlę „Człowieczek Lego z kartonu” za najbardziej kreatywne i najstaranniej wykonane prace I miejsce zajął uczeń klasy 1b Bartosz Pranschke, natomiast II miejsce zajął uczeń klasy 2b Dominik Nosiadek.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
Miejski Konkurs "Ekokosmetyk - zrób to sam" - zaproszenienie
Stowarzyszenie Przyjazna Ósemka zaprasza uczniów wraz z opiekunami do udziału w Miejskim Konkursie "Ekokosmetyk - zrób to sam". Konkurs trwa do listopada 2024. Współorganizator Szkoła Podstawowa nr 21 im. Józefa Lompyw w Bytomiu. Szczegóły konkursu w regulaminie.
Wyniki Międzyszkolnego Konkursu z języka angielskiego „Adventure of my life”
I miejsce Franciszek Ciupa SP 27 Bytom
I miejsce Zofia Kieruzal SP 21 Bytom
II miejsce Paweł Ślązak SP 32 Bytom
II miejsce Amelia Czuchan SP 21 Bytom
III miejsce Artur Sałata SP 28 Zabrze
III miejsce Anna Barteczko SP 21 Bytom
Wyróżnienie Artur Pielasa SP 28 Zabrze
Serdecznie gratulujemy!!!
Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych