STRONA GŁÓWNA
Kolejny sukces.
Gratulacje dla Nadii za zajęcie zaszczytnego miejsca w gronie 25 zwycięzców Ogólnoplskiego Konkursu Internetowego "Bezpieczny konsument".
Powtórka z polskiego przed egzaminem klas 8 - zachęcamy!
Szanowni Państwo,
Koło Naukowe Metodyki Polonistycznej UJ, działające przy Katedrze Polonistycznej Edukacji Nauczycielskiej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, serdecznie zaprasza wszystkich uczniów klas ósmych na nocne powtórki do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, które odbędą się w dniach: 08-10.05.2024 w godzinach 20:00-22:00.
Wyniki IV edycji Miejskiego Konkursu „Najoryginalniejsza pisanka i palma wielkanocna”
Miło nam poinformować, że Miejski Konkurs Plastyczno- Techniczny „Najoryginalniejsza pisanka i palma wielkanocna” został rozstrzygnięty.
W konkursie wzięło udział 9 bytomskich szkół. Napłynęły 74 prace. Cieszy fakt, że tradycje wykonywania pisanek i palm wielkanocnych są nadal żywe.
Podsumowanie konkursu było dla nas radością. Jury stanęło przed nie lada wyzwaniem. Wszystkie prace były pomysłowe, piękne i starannie wykonane. Po burzliwych naradach Jury nagrodziło prace następujących osób.
Sukces naszych uczniów
22 marca uczniowie klasy VII b Marta Kasperek i Michał Wołowski zajęli III miejsce w Miejskim Konkursie Czytelniczym "Pod Egidą Antyku". Gratulujemy!
Mistrzostwa Bytomia Igrzyska Dzieci w Grach i Zabawach
W dniu 13.03.2024 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Mistrzostwach Bytomia Igrzyskach Dzieci w Grach i Zabawach.
Po zaciętej walce nasi uczniowie zdobyli 4 miejsce zdobywając taką samą ilość punktów jak drużyna na 3 miejscu, jednak o ostatecznej pozycji zdecydowały małe i duże punkty.
Niewiele zabrakło do podium.
II Wojewódzki Turniej Szachowy
W dniu 21.03.2024 r. Stowarzyszenie Przyjazna Ósemka w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 21 im. Józefa Lompy w Bytomiu zorganizowało II Wojewódzki Turniej Szachowy o Puchar Ósemki. W uroczystości otwarcia zawodów wział udział Sekretarz Miasta Bytom Pan Mirosław Luks.
Do zawodów zgłosiło się 80 zawodników, ale ostatecznie wystartowało 71.
Mistrzostwa Bytomia Igrzyska Dzieci w Siatkówce Dziewcząt
W dniu 14.03.2024 r. dziewczynki z naszej szkoły brały udział w Mistrzostwach Bytomia Igrzyskach Dzieci w Siatkówce Dziewcząt. Po zaciętej walce drużyna zajęła pierwsze miejsce w Bytomiu.
Skład:
Amelia Czuhan,
Zofia Kieruzal,
Nadia Banaś,
Julia Bombelka,
Lena Milczarek,
Kinga Schutz,
Łucja Golonka,
Lekcja muzealna
We wtorek 12 marca 2024 r. roku klasa IIa wraz z wychowawcą pojechała do Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. Uczniowie obejrzeli wystawę przyrodniczą.
Zwiedzanie było połączone z lekcją muzealną zatytułowaną „Tropiciele przyrody”.
Podczas tych zajęć uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy dotyczących życia zwierząt i ptaków zamieszkujących polskie lasy, pola i łąki.
Wiosna małego wolontariatu
„Nie sposób przecenić radości i szczęścia, jakie daje wolontariat.”
Albert Einstein (fizyk, laureat nagrody Nobla)
Gdy w kalendarzu zagości wiosna i zbliżają się Święta Wielkanocne to znak do pracy dla członków Małego Szkolnego Koła Wolontariatu. W tym roku nasi najmłodsi wolontariusze przygotowywałli dla seniorów wielkanocne zajączki.
Wyniki konkursu z liczbą PI
I MIEJSCE
Dominik Zwolański kl. 4a
PIerogi z serem toPIonym, PIeczarkami i papryczką PIri PIri z posypką z PIstacji, PIetruszki i PIeprzu
II MIEJSCE
Nadia Moskwa kl. 7a
PIękne babeczki PIaskowe PIeczone w PIekarniku z przepPIsu dziadka PIotra PIeszczą podniebienie, jemy je w PIątek PIerwszy raz.
Dzień Świętego Patryka
Dnia 15 marca 2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka - patrona Irlandii pod hasłem "Be Irish for a day”.
Z tej okazji odbyły się liczne atrakcje. Na lekcjach języka angielskiego rozmawialiśmy o tym święcie, jego patronie i tradycjach. Wszyscy tego dnia ubrani byliśmy na zielono, często z koniczynkami naklejonymi lub wpiętymi w odzież wierzchnią, a chętni uczniowie wzięli udział w konkursie na przebranie irlandzkie - St. Patrick’s Fashion Dress Up.
I Mistrzostwa Bytomia w Rummikuba
W dniu 13 marca 2024 r. odbyły się I Mistrzostwa Bytomia w Rummikuba. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 7b: Kacper Niklas, Tomasz Gajda oraz Jakub Czarnecki, który zdobył 4 miejsce. Gratulujemy!!!
Konkurs edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych pt. "Ekonomiczny Test Dżeka".
Zapraszamy do udziału. Szczegóły konkursu: www.przedsiebiorczydzek.pl/test
Miejskie warsztaty rękodzielnicze pt. "Nie dzieli, a łączy - Rękoczyn!"
"Nie dzieli, a łączy - Rękoczyn!" to cykl darmowych warsztatów dla mieszkańców Bytomia - uczniów szkół podstawowych i ich opiekunów.
W imieniu Stowarzyszenia Przyjazna Ósemka zapraszamy na pierwsze spotkanie podczas, którego
będzie można przygotować własnoręcznie stroik wielkanocny.
Na warsztat obowiązują zapisy, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.
Obiady w kwietniu 2024r.
Wpłata do 25.03.2024 r. (wpłata zaksięgowana po tym terminie będzie zwracana na konto rodzica, a dziecko nie będzie wpisane na listę obiadową). Środki muszą być zaksięgowane do 25.03.2024 r., więc obiady należy opłacić wcześniej .
Koszt 18 dni x 9 zł = 162 zł
"Szkoła dostępna dla wszystkich" - ogólnopolski program dla uczniów, nauczycieli i rodziców.
Nasza szkoła uczestniczy w programie "Szkoła dostępna dla wszystkich".
Jest to program ogólnopolski UNICEF-u.
W ramach programu można uzyskać pomoc i wsparcie - z pomocy mogą skorzytać uczniowie, nauczyciele i rodzice/opiekunowie.
Warto skorzystać.
1
Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych