STRONA GŁÓWNA
Kiermasz Świąteczny
Nawiązując do tradycji samodzielnego wykonywania ozdób świątecznych, co roku w naszej szkole organizowany jest Kiermasz Świąteczny – w tym roku odbył się 20 grudnia.
Na specjalnie przygotowanych stoiskach, swoje miejsce znalazły niepowtarzalne bożonarodzeniowe dekoracje. Nasi goście mogli też kupić pyszne ciasta, krokiety z kapustą i grzbami oraz górlaskie oscypki. Spragnieni mogli skorzystać z bogatej oferty napoi, w tym kawa, herbata, napoje świąteczne.
V edycja akcji "Dzieci uczą rodziców" – lekcja 4 "Świąteczna opowieść"
Grudzień to wyjątkowy okres w roku. Podczas czwartej lekcji w ramach V edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" uczniowie klasy 1a, 1b, 2a, 2b, 3b odkrywały czym jest "magia świąt Bożego Narodzenia". Celem lekcji zatytułowanej „ŚWIĄTECZNA OPOWIEŚĆ” było wprowadzenie dzieci w klimat świąt, pokazanie kilku tradycji związanych ze świętami, a także ukazanie, że Boże Narodzenie to przede wszystkim drugi człowiek, szacunek do niego i pamięć o nim. Po obejrzeniu przygotowanej przez organizatora prezentacji multimedialnej związanej z tematem lekcji, uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań w kartach pracy, które potem zabrali do domu, by pokazać rodzicom i zachęcić do wspólnych rozmów o tym, co robili podczas szkolnych zajęć związanych ze zbliżającymi się świętami.
Ogłaszamy Miejski konkurs plastyczny „Zimowy pejzaż”
Serdecznie zapraszamy uczniów klas 1- 4 z bytomskich szkół podstawowych do udziału w kolejnej edycji Miejskiego konkursu plastycznego „Zimowy pejzaż”. Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do działań i pasji twórczych, inspirowanie do doskonalenia umiejętności artystycznych, umożliwienie prezentacji własnych prac, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej. Warunki uczestnictwa w konkursie oraz terminy znajdują się w załączniku.
I edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy „Dobre maniery nie tylko na święta”
We wtorek, 19 grudnia 2023 roku, w naszej szkole odbyła się I edycja Szkolnego konkursu wiedzy „Dobre maniery nie tylko na święta”. Konkurs skierowany był do uczniów klas 1-3. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na zasady dobrego wychowania we wzajemnych relacjach, kształtowanie umiejętności odpowiedniego zachowania się i wspieranie rozwoju osobowości uczniów w zakresie kompetencji społecznych. Zadaniem dwuosobowych reprezentacji klas było wykazanie się wiedzą teoretyczną oraz praktyczną z zasad savoir-vivre. Uczniowie mierzyli się z pytaniami otwartymi, pytaniami wyboru oraz wskazywali czy twierdzenie jest prawdą czy fałszem. Ostatnim konkursowym wyzwaniem było wykonanie wylosowanego zadania praktycznego.
Co słychać u Małego Wolontariatu...
Mały Wolontariat w grudniu działa bardzo aktywnie. W środę 13.12.2023 r. małe wolontariuszki z klasy 2a i 2b pod opieką siostry Mariety Pyrek były na spotkaniu opłatkowym u naszych seniorów. Dzieci umiliły to spotkanie swoimi występami artystycznymi, wręczeniem drobnych upominków i wspólnym kolędowaniem.
Nauczanie poprzez działanie
Uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych na lekcjach matematyki uczyli się poprzez działanie. Kartki wykonane za pomocą matematycznego geometrycznego haftu są bardzo staranne. Dedykujemy je wraz z życzeniami...
Zdrowych i Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia
Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom i wszystkim uczniom.
Obiady w styczniu
Prosimy, aby w grudniu nie dokonywać wpłat za obiady za miesiąc styczeń.
Zgodnie z regulaminem stołówki wpłaty za styczeń będzie można wykonać w okresie od 01.01.2024r. do 05.01.2024r.
Wpłaty, które wpłyną w grudniu zostaną z powrotem zwrócone na Państwa konta.
Wkrótce zostanie przekazana informacja o wysokości opłaty za obiady.
Sukcesy naszych uczennic!
Z wielką radością informujemy o wynikach Regionalnego Konkursu Humanistycznego - "Per aspera ad astra".
Wyróżnienia otrzymały uczennice klasy 5a:
Alicja Szkopek – SP 21 Bytom, opiekun Renata Soczówka
Julia Kosmalska – SP 21 Bytom, opiekun Renata Soczówka
Na konkurs nadesłano prace literackie, w trzech kategoriach: opowiadanie, wypowiedź argumentacyjna oraz bajka zainspirowana łacińskim cytatem.
Wyniki konkursu na kalendarz adwentowy w języku angielskim- Advent Calendar
Uczniowie naszej szkoły wykonywali kalendarze adwentowe, a w ich okienkach znajdowały się wyrażenia lub słówka w języku angielskim związane ze świętami Bożego Narodzenia .
Konkurs przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania i nie spodziewaliśmy się takiej ilości pięknych i pomysłowych prac. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem Waszej pomysłowości i kreatywności. Każdy z Was zasługuje na zwycięstwo i dla nas wszyscy jesteście mistrzami. Bardzo serdecznie dziękujemy. Wszystkie prace można zobaczyć i podziwiać na parterze szkolnego korytarza.
Sukces naszych uczennic!
Niezmiernie nam miło poinformować, że w międzyszkolnym konkursie plastyczno-literackim „Mądry wybór, zdrowe życie” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 26 w Bytomiu uczennica klasy 2b Katarzyna Wróbel zdobyła nagrodę główną, natomiast Zuzanna Kuleszewicz i Emilia Rubach również z klasy 2b wyróżnienie. Opiekunem uczennicj jest Pani Katarzyna Burg.
Mikołajki w klasach młodszych
Od początku tego tygodnia rozpoczynamy przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Wykonanie ozdób i ubranie choinki to dopiero początek! 6 grudnia wprowadziliśmy do klasy trochę koloru. Każdy uczeń miał na sobie ubranie w kolorze czerwonym i obowiązkowo czapkę Mikołajkową.
Największą niespodzianką w tym dniu było wyjście do kina na film „Trole 3”. Dzieci przeniosły się do kolorowego, melodyjnego i optymistycznego świata Trolli, gdzie przygoda i muzyka idą w parze. Dowiedziały się, że rodzinne i braterskie więzi pomagają pokonać każdą przeszkodę.
Wyniki IV edycji konkursu "Sfotografuj matematykę - Matematyka inaczej”
Od 25 października do 25 listopada 2023r, szukaliśmy matematyki w NASZEJ SZKOLE- próbowaliśmy ją sfotografować.
Konkurs po raz kolejny zachęcał uczniów do obserwowania otaczającego świata i szukania matematyki w różnych aspektach życia. Napłynęło wiele prac, pokazaliście, że potraficie zobaczyć matematyczne niuanse w dziwnych miejscach.
Ruszyli "Projektanci edukacji". Możesz oddać swój głos!
Drodzy uczniowie, szanowni rodzice od dzisiaj można głosować na szkolne projekty skierowane do uczniów. Projekty zostały napisane w ramach ogólnopolskiego konkursu "Projektanci edukacji". Nauczyciele naszej szkoły kolejny już raz pokazują, że nasza szkoła należy do "Dobrze zaprojektowanych".
Możesz oddać 1 głos każdego dnia do 15.12 na projekt dla klas 4-8 i głos na projekt dla klas 1-3!
22 listopada - Dzień Kredki
Kredki to niezwykły przedmiot, dzięki któremu dzieci mogą wyrażać swoje przeżycia, uczucia, marzenia. Rysowanie to wspaniała przygoda i ważne doświadczenie dla każdego dziecka. Kolorowe kredki są obowiązkowym rekwizytem w piórniku. Dlatego właśnie kredki doczekały się swojego święta, które obchodzone jest 22 listopada.
Co słychać u Małego Wolontariatu...
W tym roku szkolnym nasz mały wolontariat nadal działa. Aktywnie uczestniczą w nim uczniowie i uczennice klas edukacji wczesnoszkolnej. W tym tygodniu zakończyliśmy akcję zbiórki darów dla schroniska. Zebrane dary zostaną dostarczone do schroniska w najbliższy piątek. Natomiast małe wolontariuszki będące również członkiniami Koła Misyjnego działającego przy parafii Dobrego Pasterza w Karbiu od paru tygodni przygotowują aniołki dla seniorów, którzy z niecierpliwością czekają na spotkanie z dziećmi.
Super Dzieci i Rodzice
W naszej szkole nie tylko uczniowie biorą udział w konkursach i nas reprezentują. Dzieci i ich rodzice mają różne zainteresowania, hobby i pasje. Uczennica klasy 2b Katarzyna Wróbel uwielbia śpiewać. Śpiew to także pasja jej mamy Anny i siostry Majki. W czwartek 23.11.2023 r. ta nasza rozśpiewana rodzinka wzięła udział w III Wojewódzkim Konkursie Rozśpiewanej Rodzinki i wyśpiewała III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia- podsumowanie
17 listopada, nastąpiło sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy” podczas egzaminów. Uczniowie stali się egzaminatorami i z hasłem „Dzieci sprawdzają, czy dorośli tabliczkę mnożenia znają?” sprawdzili znajomość tabliczki mnożenia wśród nauczycieli i innych pracowników szkoły. Dorośli zdali egzamin na piątkę z plusem. W piątek odbył się też Ogólnoszkolny Turniej Tabliczki Mnożenia. A oto zwycięzcy:
Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych