STRONA GŁÓWNA
Pokaz iluzji w naszej szkole
15 lutego odwiedził naszą szkołę Benny Khermayer, iluzjonista chorwackiego pochodzenia. Uczniowie mogli zobaczyć, że to co niemożliwe stało się możliwe, mieli okazję oglądać świat pełen zagadek i niewytłumaczalnych zdarzeń. Pokaz wzbudził szczery zachwyt u dzieci i młodzieży a naszego niezwykłego Gościa nagrodzono gromkimi brawami.
Wyniki konkursu świetlicowego "Moje ferie w obiektywie"
Ferie już za nami, lecz nadal wspominamy czas wolny...
Przedstawiamy wyniki konkursu świetlicowgo "Moje ferie w obiektywie"
I miejsce Alan Syguda kl. 2a
II miejsce Alicja Sieja kl. 1a
III miejsce Hanna Balawender kl. 2b
Wyróżnienie Łucja Golonka kl. 6a
Gratulujemy i dziękujemy za tak liczny udział.
Wystawa pokonkursowa
Zapraszamy na wystawę prac nagrrodzonych w II edycji Miejskiego Konkursu Czytelniczego "Rodzinne Czytanie. Poczytaj ze mną Mamo", zorganizowanego w ramach realizacji NPRCz 2.0, który odbył się pod patronatem Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Katowicach filia w Bytomiu.
Wystawa znajduje się w Miejskiej Biliotece Publicznej w Bytomiu plac Jana III Sobieskiego 3, na I pietrze, obok wypożyczalni beletrystycznej.
Sukcesy uczniów 21-ki!
Z radością i dumą informujemy i chwalimy się sukcesami naszych uczennic w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Malowane znaki” dla dzieci ze szkół podstawowych.
Konkurs został ogłoszony w ramach przedmiotu geografia przez dyrektora szkoły i nauczyciela geografii Pana Krzysztofa Kawkę. Na konkurs zgłoszonych zostało z naszej szkoły kilkadziesiąt prac, w których uczniowie wykazali się umiejętnością kaligrafii chińskich znaków, kilka z nich zostało docenionych przez Jury składające się z pracowników Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych, Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu, Ośrodka "Instytut Konfucjusza w Krakowie" należącego do Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Spotkanie w Bytomskim Centrum Wsparcia
W piątek 16 lutego nasi mali wolontariusze z klasy 2b, 2a pod opieką p. Katarzyny Burg i siostry Mariety Pyrek ponownie odwiedzili Bytomskie Centrum Wsparcia.
Wolontariusze przygotowali przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka i laurki dla pensjonariuszy.
Po występie dzieci zadawały babciom i dziadkom zagadki przygotowane przez siebie.
29.01.2024 r. - szkoła zamknięta
Przypominamy, że w dniu 29 stycznia 2024 roku szkoła jest zamknięta.
Wycieczka klas 5a i 6a
Dnia 26 stycznia klasy 5a i 6a uczestniczyły w wycieczce pełnej przygód i niespodzianek w Zimowej Szkole Magii w podziemiach Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu.
W czasie zwiedzania odwiedziliśmy podziemny zakazany las, próbowaliśmy dostać się do magicznego skarbca Carbo Banku, odkrywaliśmy swojego zwierzęcego patrona oraz mieliśmy okazję przejechać się podziemną kolejką. Dodatkowo podczas warsztatów wykonywaliśmy własne świece żelowe .
"Ile waży św. Mikołaj?" - podziękowanie
Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim - dużym i małym - za zbiórkę monet, w ramach ogólnopolskiej charytatywnej akcji "Ile waży św. Mikołaj?"
Jesteśmy wdzięczni za zaangażowanie.
Zebraliśmy ok. 50 kg monet w kwocie 519,25zł.
25.01.2024 r. pieniądze zostały wysłane do organizatora akcji Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo, która od blisko 30 lat prowadzi działania na rzecz wychowania oraz edukacji dzieci i młodzieży.
Bezpieczny Internauta
W piątek 26.01.2024 r. uczniowie klasy 1a, 1b, 2a, 2b, 3b zrealizowali 5 lekcję „Bezpieczny Internauta” w ramach 5 edycji Ogólnopolskiej Akcji Dzieci Uczą Rodziców. Tym razem w prezentacji pojawił się film, w którym Podkomisarz Damian Korczyński udziela cennych porad dzieciom na temat bezpieczeństwa w sieci.
Bezpieczne Ferie 2024
Wszystkim naszym uczniom po wytężonej pracy w I półroczu roku szkolnego 2023/2024 życzymy bezpiecznych ferii.
Wyniki Miejskiego konkursu plastycznego „Zimowy pejzaż”
Do miejskiego konkursu wpłynęło 116 prac. Konkurs, który odbywa się od czterech lat, pokazuje kreatywność oraz wyobraźnię uczestników. W tej edycji, również mieliśmy okazję podziwiać twórcze podejście do tematu, wykorzystanie różnorodnej techniki oraz staranność.
Dziękujemy wszystkim uczniom za piękne prace, a nauczycielom za zaangażowanie.
Akcja Pączek dla Afryki
Ten tydzień w naszej szkole jest bardzo intensywny. W poniedziałek Dzień Babci i Dziadka, we wtorek Koncert Kolęd i Piosenek Świątecznych, w środę „Indiańska Wioska” - bal karnawałowy klas 1-4, a dzisiaj zabawa karnawałowa dla klas 5-8 i słodka „Akcja Pączek dla Afryki’’, nie można pominąć piątku w tym dniu odbędą się różne wyjścia klasowe.
Noworoczny Koncert Kolęd i Piosenek Świątecznych- zapraszamy na fotorelację
W dniu 23 stycznia 2024 r. odbyła się 2 edycja Noworocznego Koncertu Kolęd i Piosenek Świątecznych przygotowanego przez koordynatorki Panią mgr Sylwię Bieniek oraz mgr Klaudię Ścigałę.
Jak co roku nasi uczniowie wykorzystując swój talent zaprezentowali szereg kolęd i piosenek świątecznych. Podczas uroczystości gościliśmy Radnego Rady Miejskiej w Bytomiu Pana Krzysztofa Gajowiaka, siostrę Marietę Pyrek - dyrektorkę Katolickiego Przedszkola Niepublicznego "Ochronka w Karbiu, przedstawiciel Mniejszości Niemieckiej w Bytomiu Pan Markus Tylikowski, zarząd Rady Rodziców w naszej szkole - Panie Justynę Klasę - przewodniczącą, Panią Agnieszkę Solak - zastępcę przewodniczącej, Panią Annę Kieruzal - skarbnika, Panią Ewelinę Bogaczyk - sekretarza oraz innych członków Rady Rodziców - rodziców naszych uczniów.
Bezpieczne ferie
24 stycznia 2024 r. w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2024”, naszą szkołę odwiedzili policjanci z komendy w Bytomiu-Karbiu i ich nieodłączny towarzysz Sznupek.
Głównym tematem spotkania z uczniami klas 1-3 było bezpieczeństwo podczas całego zimowego okresu. Omówiono nie tylko zasady, których należy przestrzegać podczas wyjazdów w góry, ale także zainicjowano rozmowę o zagrożeniach związanych z zabawami na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Spotkanie było także świetną okazją do zwrócenia uwagi na dbanie o bezpieczeństwo w domu i na podwórku oraz do powtórzenia sposobów postępowania w razie zagrożenia.
Bal karnawałowy klas 1-4
"Dzisiaj w szkole wielkie tańce, nadszedł czas na przebierańce.
Tu kowboje i Indianie, wróżki, księżniczki, policjanci wszyscy w stroje są przebrani…"
Tegoroczny bal karnawałowy odbył się pod hasłem „W indiańskiej wiosce”. Animatorkami prowadzącymi bal były panie z grupy animatorskiej Antoniusz&Deska. Do zabawy, dzieci przygotowywały się znacznie wcześniej – z zapałem wykonały różnorodne elementy strojów indiańskich, brały udział w konkursie na "Łapacz snów".
XII Międzyświetlicowy Turniej Gry w Warcaby
W dniu 23 stycznia 2024 r. nasi uczniowie wzięli udział w XII Międzyświetlicowym Turnieju Gry w Warcaby zorganizowanym przez świetlicę szkolną w Szkole Podstawowej nr 16 w Bytomiu.
Sala gimnastyczna - nasza duma!
Z radością i dumą prezentujemy naszą odnowioną salę gimnastyczną. Uczniowie będą mogli korzystać z dużej sali gimnastycznej, na której odnowiono parkiet, odświeżono sufity, ściany, dokonano wyregulowania i uszczelnienia okien.
W takich warunkach aż chce się ćwiczyć! Do aktywności fizycznej naszych uczniów przykładamy jako szkoła ogromną wagę, dlatego cieszymy się, że lekcje wychowania fizycznego odbywać się będą w nowej odsłonie sali gimnastycznej.
Obiady w lutym 2024
Wpłata do 25.01.2024 r. (wpłata zaksięgowana po tym terminie będzie zwracana na konto rodzica, a dziecko nie będzie wpisane na listę obiadową). Środki muszą być zaksięgowane do 25.01.2024 r., więc obiady należy opłacić wcześniej .
Koszt 14 dni x 9 zł = 126 zł
Rekrutacja do klasy 1-szej w roku szkolnym 2024/2025
Szanowni Rodzice i Opiekunowie
Na naszej stronie internetowej w zakładce UCZNIOWIE I RODZICE ---> REKRUTACJA DO KLASY I - ZAPISY DO KLASY PIERWSZEJ pojawiły się dokumenty dotyczące rekrutacji do klasy I w roku szkolnym 2024/2025.
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z nimi i zapisania dzieci do naszej szkoły. Z chęcią odpowiemy na każde pytanie.
Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych