STRONA GŁÓWNA
Adwokaci Rozjaśniają Prawo
W piątek 17.11.2023 r. w ramach projektu @adwokacirozjaśniająprawo w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią mecenas Barbarą Kotulą z Kancelarii Adwokackiej Barbara Kotula, która wprowadziła naszych siódmoklasistów i ósmoklasistów w świat „prawa i zbrodni”. Tematem wiodącym były wszechobecne wśród młodzieży cyberstalking, fałszywe oskarżenia, podszywanie się pod kogoś oraz hejt.
Międzynarodowy Dzień Tolerancji
16 listopada 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Tolerancji.
Dzień ten stał się okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób – kolegów, koleżanek. Z okazji tego święta uczniowie oglądali prezentację o tolerancji oraz filmiki opisujące różne sytuacje dnia codziennego, gdzie pojawia się problem tolerancji przygotowały prace plastyczne – „Mój eliksir tolerancji”, w którym zawarte były zwroty dotyczące tolerancji.
Pomocna dłoń dla dzieci i młodzieży
Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym, które mają problemy w domu, w szkole, w tym w relacjach rówieśniczych, przy zapewnieniu anonimowości i pełnej dyskrecji, mogą skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.
W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.
Obiady w grudniu 2023
Wpłata do 25.11.2023 r. (wpłata zaksięgowana po tym terminie będzie zwracana na konto rodzica, a dziecko nie będzie wpisane na listę obiadową). Środki muszą być zaksięgowane do 25.11.2023 r., więc obiady należy opłacić wcześniej .
Koszt 15 dni x 9 zł = 135 zł
Narodowe Święto Niepodległości. #SzkołaDoHymnu
W piątek 10 listopada uczniowie szkoły upamiętnili odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Przygotowali uroczysty apel oraz tradycyjnie wzięli udział w VI edycji akcji #SzkołaDoHymnu i o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego".
10
Ogólnopolska Akcja Dzieci Uczą Rodziców. Biało - Czerwona Niepodległa
W dniu 10.11.2023 r. uczniowie klas 1a, 1b, 2a, 2b, 3b zrealizowali 3 lekcję w ramach Ogólnopolskiej Akcji Dzieci Uczą Rodziców.
Motywem przewodnim lekcji „Biało - Czerwona Niepodległa” były symbole narodowe.
Lekcja nawiązywała do święta 11 listopada. Podczas tej lekcji korzystając z multimedialnej prezentacji uczniowie rozmawiali o symbolach narodowych, ojcach polskiej niepodległości, szukali odpowiedzi „Kto to jest patriota”.
Śniadanie Daje Moc!
Podobnie jak w latach poprzednich również w tym roku uczniowie klas I-VIII 8 listopada wzięli udział w akcji „Śniadanie Daje Moc!”.
Celem tej akcji jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o zdrowym żywieniu oraz o tym jak ważne jest śniadanie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, a szczególnie dziecka w wieku szkolnym.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Akcja ŚDTM jest wielkim szkolnym wydarzeniem. Od poniedziałku zaczniemy przygotowania, podczas których uczniowie przypominają sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw na lekcjach. Potem już 17 listopada, następuje sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy” podczas egzaminów. Uczniowie staną się egzaminatorami i sprawdzą znajomość tabliczki mnożenia starszych kolegów oraz dorosłych.
Warsztaty dla ucznów z Ukrainy
8 listopada w ramach współpracy z Wojewódzką Biblioteką Pedagogiczną w Katowicach Filią w Bytomiu w bibliotece szkolnej zostały zorganizowane warsztaty dla uczniów z Ukrainy.
Pani Grażyna Dobrzelecka pracownik WBP przygotowała zadania, dzięki którym mogliśmy się poczuć jak w Escape Roomie.
8
Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania
Ósmego listopada obchodziliśmy w szkole Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Pod hasłem Śniadanie Daje Moc uczniowie klas 1-8 przygotowywali w klasach zdrowe śniadania, a w ramach edukacji prozdrowotnej pani psycholog szkolny przeprowadziła zajęcia ze zdrowego stylu życia. Było pysznie, miło i zdrowo.
Dzień Postaci z Bajek
6 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Postaci z Bajek. Uczniowie klas I – III przebrali się za postacie ze swoich ulubionych bajek. W tym dniu było w szkole kolorowo i wesoło.
Bardzo dziękujemy za urozmaicenie tego dnia.
1
Projekt #BohaterON w naszej szkole
W październiku nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w projekcje BohaterOn w Twojej Szkole.
Ten projekt to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON - włącz historię!
Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.
2 listopada 2023 r. - szkoła zamknięta
2 listopada 2023 r. r. - szkoła jest zamknięta
Dyrektor szkoły informuje, że: na podstawie art. 130 §2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy ustala się dzień 2 listopada 2023 r. dniem wolnym od pracy w Szkole Podstawowej nr 21 im. Józefa Lompy w Bytomiu w zamian za święto przypadające w sobotę 11 listopada 2023 r..
Szkoła Pormująca Zdrowie
W dniu 27 października 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 21 im. Józefa Lompy w Bytomiu odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie w ramach Śląskiej Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie.
Certyfikat wręczał Pan Tomasz Wojtasik p.o. Wojewódzkiego Koordynatora Sieci Szkół Promujących Zdrowie w obecności Pana Prezydenta Mariusza Wołosza, który wygłosił przemówienie nawiązujące do konieczności dbania o zdrowie oraz zdrowego stylu życia, w tym aktywności fizycznej, sportowej. Dyrektor szkoły odczytał również list Pani Senator Rzeczypospolitej Polskiej Haliny Biedy skierowany do całej społeczności szkolnej. Pani Senator w tym dniu była nieobecna z powodu odbierania zaświadczenia o otrzymaniu mandatu Senatora RP na kolejną kadencję, ale skierowała do społeczności szkolnej gratulacje i podziękowania za podjętą inicjatywę.
Przez ruch do zdrowia - wojewódzkie zmagania sportowe
Wojewódzkie zmagania edukacyjne świetlic szkolnych
26 października 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 21 im. Józefa Lompy w Bytomiu odbyła pierwsza edycja Wojewódzkich zmagań edukacyjnych świetlic szkolnych – „Przez ruch do zdrowia”, których organizatorem było Stowarzyszenie Przyjazna Ósemka i Szkoła Podstawowa nr 21 im. Józefa Lompy w Bytomiu. Impreza została wsparta finansowo przez Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu, a uroczystego otwarcia dokonał Prezydent Miasta Bytomia Mariusz Wołosz.
#SzkołaPamięta #SP21BytomPamięta
#SzkołaPamięta
Zgodnie z tradycją nasza placówka wzięła udział w corocznej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki #SzkołaPamięta. Uczniowie i nauczyciele podjęli szereg różnorodnych działań.
Uczniowie naszej szkoły udali się na miejscowy cmentarz, gdzie zajęli się uporządkowaniem zaniedbanych i opuszczonych grobów, złożyli kwiaty i zapalili znicze.
Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych