STRONA GŁÓWNA
IV edycja Ogólnopolskiej Akcji Dzieci Uczą Rodziców
W tym tygodniu uczniowie klasy 1a, 1b, 2b, 3a, 3b zrealizowali kolejną lekcję w ramach IV edycji Ogólnopolskiej Akcji Dzieci Uczą Rodziców. Temat tej lekcji: Poznaj swojego sąsiada. Podczas zajęć dzieci poznały kraj sąsiadujący z Polską – Czechy Prezentacja, którą dzieci zobaczyły pokazała im różnicie podobieństwa Polski i Czech. Dzieci dowiedziały się o podobieństwach i różnicach Polski i Czech . Zapoznały się z systemem edukacyjnym Czech, który jest inny od naszego. Poznały najpopularniejszy w Czechach sport , dowiedziały się o największych atrakcjach turystycznych Czech. Z dużym zaangażowaniem wykonywały zadania po obejrzeniu prezentacji. Zapraszamy na fotorelację i prezentację z lekcji.
Dzień Dziecka Dniem bez Plecaka
Z okazji Dnia Dziecka odbył się u nas w szkole Dzień bez Plecaka. Uczniowie wykorzystali swoją wyobraźnię i przynieśli do szkoły swoje podręczniki i przybory na różne sposoby. Pomysłów było bardzo dużoooooo!
SU
14
Klasy VI na warsztatach w Muzeum Górnośląskim
Uczniowie klasy 6a, 6b udali się do Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, gdzie uczestniczyli w ciekawych lekcjach muzealnych pn. Antropologia stroju i Leśne Biuro Śledcze. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak zmieniała się moda i ubrania na przestrzeni minionych lat. Ochotnicy mogli założyć stroje noszone przez dawnych mieszkańców Bytomia i okolicznych miejscowości.
Druga lekcja muzealna dotyczyła zajęć w Leśnym Biurze Śledczym. Uczniowie zamienili się w dociekliwych detektywów, którzy rozwiązywali przyrodnicze zagadki.
Wycieczka do Wrocławia w ramach przedsięwzięcia pod nazwą "Poznaj Polskę"
W dniu 30 maja klasy 7a, 8a, i 8c wybrały się na wycieczkę do Wrocławia. Wycieczkę rozpoczęli od spaceru po Starym Mieście i szukaniu krasnali. Poznali legendy związane z historią Wrocławia. Następnie udali się do Hali Stulecia, gdzie poznali przeznaczenie, historię oraz metody jej powstawania, a także zwiedzili wystawę multimedialną. Ostatnim miejscem było Zoo i Afrykarium.
Zaproszenie do konkursu "Książka jest jak ogród"
Samorząd Uczniowski wspiera akcję czytania i zaprasza do ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Książka jest jak ogród".
Zasady:
- praca format A4
- technika dowolna
- formularz zgłoszeniowy podpisany przez opiekuna
- przesłanie skanu pracy
- termin do 12 czerwca
Dokładne informacje pod linkiem:
https://calapolskaczytadzieciom.pl/xxii-otcd/konkurs-plastyczny-ksiazka-jest-jak-ogrod/
"Poznaj Polskę" w SP21
Nasza szkoła bierze udział w rządowym przedsięwzięciu pod nazwą "Poznaj Polskę" w ramach, którego uzsykaliśmy dofinansowanie w kwocie 5000,00 zł do wycieczki jednodniowej do Wrocławia.
Własnie dzisiaj klasy 8a, 8c i 7a udały się na wycieczkę do Wrocławia.
Więcej informacji o realizacji przedsięwzięcia na terenie Gminy Bytom po kliknięciu w link
Wyniki Międzyszkolnego Konkursu "Adventure Of My Life"
I miejsce ZUZANNA ANTONIUK SP4
II miejsce MACIEJ SOKOŁOWSKI SP26
II miejsce ZOFIA KOZICKA SP4
III miejsce ZUZANNA SUROWIEC SP51
III miejsce PAWEŁ ŚLĄZAK SP32
Wyróżnienie WOJCIECH SZCZEPANIK SP4
Wyróżnienie SZYMON KOSZ
GRATULUJEMY!!!
Udało się....
2.06.2023 o godzinie 17.00 na naszym Pikniku Rodzinnym w SP 21 w Bytomiu wystąpi trzykrotny Mistrz Polski, Mistrz Europy, Chin i Dalekiego Wschodu oraz Wicemistrz Pucharu Świata w sztuce flair Krzysztof Drabik.
Zapraszamy na SHOW
Zobaczycie, co potrafi nasz Mistrz.
Jego pokazy są innowacyjne, eleganckie, pełne dynamiki i profesjonalizmu. Cechuje go pomysłowość, elastyczność i pracowitość.
Wyniki III edycji konkursu "Sfotografuj matematykę - Matematyka inaczej”
Konkurs zachęcał uczniów do obserwowania otaczającego świata i szukania matematyki w różnych aspektach życia. Konkurs składa się z dwóch części, w pierwszym semestrze szukaliśmy matematyki na swojej ulicy, w teraz poszukiwania dotyczyły matematyki w naszej dzielnicy. Prac wysłaliście mnóstwo, oprócz zdjęć nagraliście też dwa filmy. W przygotowanej prezentacji możemy podziwiać piękno, naszego najbliższego sercu Karbia…
Dzień Pustej Klasy - 16 czerwca 2023r.
"O Dniu Pustej Klasy
Ten dzień mógłby mieć różne nazwy: Dzień Inspirujących Spacerów, Dzień Odkrywania Lasu, Dzień Odpoczynku na Łące, Dzień Parkowych Zabaw – wszystko zależy od tego, jaki pomysł na jego spędzenie znajdą nauczyciele i ich uczniowie. Nosi jednak inną nazwę: to Dzień Pustej Klasy. Obchodzimy go rokrocznie (zawsze w trzeci piątek czerwca) i jest wyjątkowym, międzynarodowym świętem edukacji na świeżym powietrzu.
WYNIKI KONKURSU KOMPUTEROWEGO dla klas I - III "Mały informatyk"
Konkurs odbył się 15 i 18 maja z podziałem na 3 kategorie.
W kategorii klas I "Wiosna w parku" - praca w edytorze grafiki Paint
I miejsce Emilia Stefańska kl. 1a
II miejsce Maja Wolniak kl. 1b
III miejsce Wiktoria Niedźwiedzka kl. 1a
W kategorii klas II "Podwórko moich marzeń" - praca w edytorze grafiki Paint
Wycieczka do WIOSEK ŚWIATA W Parku Edukacji Globalnej
W piątek 19.05.2023 uczniowie klasy 1b oraz wolontariusze z klasy 1a, 2a, 3b pod opieką p. Katarzyny Burg i siostry Marietty Pyrek byli w parku edukacji globalnej czyli w „Wioskach świata”.
Na początku dzieciaki przeniosły się do Afryki, gdzie na własne oczy zobaczyły ghańską wioskę, dotykały słonia, poznały życie dzieci Afrykańskich i problemy z jakimi muszą się zmagać każdego dnia.
Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych