STRONA GŁÓWNA
Sukces naszej uczennicy.
Amelia Szafarczyk zajęła zaszczytne miejsce w gronie 25 zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu Internetowego "Co wiem o inflacji i stabilność systemu finansowego?! GRATULUJEMY!!!
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
Działamy!!!
Zaglądajcie do naszych relacji, które publikujemy co miesiąc.
OBIADY - opłata za luty 2023 r.
Opłata za obiady w lutym wynosi 180 zł (t.j 20 dni x 9 zł)
Wpłaty proszę wykonać do 25.01.2023. r.
Rekrutacja do klas 1 - ogłoszenie
W zakładce UCZNIOWIE I RODZICE pojawiły się dokumenty związane z rekrutacją do klasy 1 na rok szkolny 2023/2024.
Zabawa pierwszaków z kodowaniem
U naszych pierwszaków ciągle się coś dzieje. Od 1.12.2022 rozpoczęły „Zabawy z kodowaniem”. Tematyka zabaw z kodowaniem zaczerpnięta została z Akademii Uczymy Dzieci Programowania. Zabawy te rozwijają u naszych pierwszoklasistów z 1a, 1b kreatywność i samodzielne działanie oraz logiczne myślenie i są wstępem do programowania, co jak widzimy jest przydatne w życiu codziennym we współczesnym świecie. Zajęcia „Zabawa z kodowaniem” są realizowane w ramach normalnych edukacyjnych raz w tygodniu. Podczas tych zajęć wykorzystywane są niestandardowe metody i pomoce dydaktyczne są to maty do kodowania z kartami, kubeczki do kodowania, tablica interaktywna. Nasi milusińscy i kreatywni pierwszoklasiści w ramach zabaw z kodowaniem zrealizowali tematy dotyczące symboli pogody, świata baśni, zimy i Bożego Narodzenia oraz kubeczkowo. Serdecznie zapraszamy do galerii. Bo takie zajęcia i takie kreatywne
Noworoczny Koncert Kolęd i Piosenek Świątecznych
W dniu 12 stycznia 2023 roku w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja Noworocznego Koncertu Kolęd i Piosenek Świątecznych.
Podczas koncertu zaprezentowali się laureaci Szkolnego Konkursu Kolęd i Piosenek Świątecznych oraz uczniowie, którzy od września 2022 roku uczą się języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej.
Nagroda dla szkoły od NASK
Nasza szkoła jako jedna z pierwszych 1000 szkół w Polsce zgłosiła projekt w konkursie "1000 pierwszych organizatorów CodeWeek (2022)". Łacznie w konkursie zgłoszono niemal 14 000 inicjatyw.
Otrzymaliśmy nagrodę konkursową: zestaw gier CodyRoby pomocnych w nauce kodowania.
Bardzo się z tego cieszymy.
Matematyka dodaje skrzydeł!
Już od tygodnia nowe matematyczne skrzydła ozdabiają ścianę na półpiętrze. Tam każdy uczeń Szkoły Podstawowej nr 21, który brał udział w zabawie może znaleźć swoje dłonie, odpowiednio ozdobione i zakodowane unikalnym kodem. Dłoni jest sporo, bo ponad 400. Znajdź swoją, no i oczywiście zrób „selfie” na pamiątkę. Ciekawe zdjęcia możesz wysłać na adres matematyka.sp.bytom@gmail.com
Piąta lekcja w ramach Ogólnopolskiego Programu "Akademia Bezpiecznego Puchatka"
W dniach 09.01.-10.01.2023 uczniowie klasy 1a i1b zrealizowali piątą lekcję w ramach Ogólnopolskiego Programu Akademia Bezpiecznego Puchatka. Podczas zajęć dzieci zobaczyły film edukacyjny z którego dowiedziały się jakie są podstawy bezpiecznych relacji z rówieśnikami, co to jest serdeczność i życzliwość i jak je stosować w życiu szkolnym, co to jest empatia i jak możemy pomagać innym, jak radzić sobie z własnymi trudnymi emocjami i do kogo zwrócić się o pomoc.
Noworczny Koncert Kolęd i Piosenek Świątecznych
Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów naszych uczniów na koncert.
Akcja Wolontariatu edukacji wczesnoszkolnej na rzecz dzieci z Papui – Nowej Gwinei
Nasi mali wolontariusze z klasy Ia -Wiktoria N., Lena P., Kinga Ł.; z klasy Ib – Amelka B., Wiktoria G., Zuzanna K., Emilka R., Julia Z.; klasy II A- Nina R.; IIb Szymon K., w piątek szóstego stycznia w ramach tegorocznego projektu akcji Kolędnicy Misyjni pragnęli przybliżyć dzieciom i dorosłym Papuę-Nową Gwineę, która jest drugim, co do wielkości państwem w Oceanii. Otoczone jest Oceanem Spokojnym, Morzem Koralowym i Morzem Nowogwinejskim. Nasi uczniowie pod kierunkiem siostry Mariety Pyrek przygotowali krótkie przedstawienie, które zilustrowało spotkanie trzech króli z Jezusem na ziemiach Papui- Nowej Gwinei. Był to kolejny sukces artystyczny naszych początkujących wolontariuszy- aktorów.
AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA. JESTEŚMY BEZPIECZNI W INTERNECIE
W dniach 02.01-03.01 uczniowie klas 1a i 1b zrealizowali temat 4 z profilaktycznego programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka. Dzieci wysłuchały listu Puchatka, w którym misiu wyjaśnił im jaka jest rola Internetu w świecie.
Internet to kopalnia wiedzy, gier i bajek. Dzięki niemu możemy komunikować się z graczami w całym świecie , z nauczycielami i innymi ludźmi. Ale nasze pierwszaki muszą pamiętać o bezpieczeństwie podczas korzystania z Internetu i o tym była dzisiejsza lekcja. Po wysłuchaniu listu dzieci obejrzały film – link do filmu
Opłata za obiady - przypomnienie!
Zgodnie z informacją z ogłoszenia w Librusie przypominamy:
Opłata za obiady w styczniu wynosi 99 zł.11 dni x 9 zł
Wpłaty proszę wykonać od 01.01.2023 do 05 01.2023.
UWAGA!!! Wcześniejsze wpłaty zostaną zwrócone na konto.
Miejski Konkurs Czytelniczy „Poczytaj ze mną Mamo!”
Szkoła Podstawowa nr 21 wraz ze Stowarzyszeniem Przyjazna Ósemka zorganizowali konkurs czytelniczy dla uczniów szkół bytomskich.
Na konkurs wpłynęły niezwykłe, piękne i kolorowe prace przygotowane przez dzieci oraz rodziców. Jury miało bardzo trudne zadanie ze względu na bardzo wysoki poziom prac. Doceniono pomysłowość, kreatywność oraz duży zasób wiadomości zawarty w pracach i przyznało następujące nagrody w trzech kategoriach.
Laureat konkursu „Ekologiczny stroik świąteczny”
Uczeń klasy 1b Aleksander Supiński zajął I miejsce w miejskim konkursie „Ekologiczny stroik świąteczny”. W konkursie wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych nr: 21, 51, 9, 54, 3, 28 i 33.
Konkurs zorganizowany był przez Wydział Inżynierii Środowiskowej Urzędu Miejskiego w Bytomiu . Celem konkursu było propagowanie tradycji związanych z tematyką Świąt Bożego Narodzenia , kształtowanie świadomości ekologicznej , zachęcanie dzieci do wykonywania prac jako kreatywnego sposobu spędzania wolnego czasu , rozwijanie wyobraźni twórczej dzieci.
Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych