STRONA GŁÓWNA
STOP WSZAWICY!
Choroba, którą trzeba leczyć i której nie należy się wstydzić! Wszawica jest chorobą pasożytniczą, wywołaną przez wesz głowową. Przez wielu, choroba ta traktowana jest jeszcze stereotypowo, jako coś wstydliwego. Należy jednak pamiętać, że wszawica nie zawsze wynika z zaniedbań higieny czy długości włosów.Wesz ludzka, może się pojawić na każdej głowie i w każdym wieku. Problem wszawicy częściej dotyka dzieci, przebywających w dużych skupiskach: w szkołach, przedszkolach na koloniach. Dzieci nie zachowują dystansu, podczas zabawy stykają się głowami, śpią razem, pożyczają sobie szczotki czy gumki do włosów, zakładają nie swoje czapki.
#"Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj" - kampania i konkurs.
Samorząd Uczniowski, kolejny raz, włącza się w akcję Szkoły Odpowiedzialnej Cyfrowo.
ZAPROJEKTUJ I WYKONAJ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ w ogólnopolskim konkursie indywidualnym: https://idaswieta.com/konkurs/.
Sukces naszych sportowców!
Zajęliśmy 3 miejsce w Wojewódzkim Finale Szkolnej Ligi Rugby TAG - kategoria szkoły podstawowe kl.VI. Gratulujemy!!!
Bezpieczeństwo w sieci - Europe Code Week
Dyrektor szkoły ogłasza szkolny konkurs „Bezpieczeństwo w sieci”
1. Temat konkursu: Bezpieczeństwo w sieci
2. Cel konkursu: zwrócenie uwagi uczniów na zagrożenia płynące z korzystania z Internetu oraz wyrobienie nawyków radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa płynącego z sieci
3. Adresaci: uczniowie klas 4-8
Mały Wolontariat i Dzień Seniora
14 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Seniora. Święto ma na celu docenić ogromną rolę seniorów w społeczeństwie, zwiększyć integrację międzypokoleniową. O tym ważnym dniu pamiętali członkowie Małego Szkolnego Wolontariatu uczniowie klas1-3 i razem z siostrą Marietą Pyrek i wychowawczynią Katarzyną Burg opiekunem Małego Szkolnego Wolontariatu przygotowali przedstawienie „ Legenda o koniu, gęsiach i Świętym Marcinie” autorstwa siostry Mariety. 16 listopada mali wolontariusze wystawili swoje przedstawienie w auli Ochronki w Bytomiu Karbiu. Seniorom bardzo podobał się występ małych aktorów. Podziękowali im słodkościami i poprosili o dalszy ciąg przedstawień.
"Sprzątamy dla Polski"
Uczniowie naszej szkoły zawsze chętnie angażują się w akcje i programy zwiazane z ekologią i ochroną naszego środowiska.
Pierwszoklasiści na spektaklu „ Znakopolis”
15 listopada uczniowie klasy 1a obejrzeli w Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark spektakl profilaktyczny „Znakopolis”. Spektakl został przygotowany przez policjantów Komendy Miejskiej w Bytomiu, a w rolę aktorów wcielili się uczniowie klas policyjnych bytomskiej szkoły przy ulicy Webera. Przed spektaklem dzieci przywitał Sznupek i Pani Policjantka, która przypomniała małym widzom o bezpieczeństwie. Przedstawienie w zabawny sposób pokazało najmłodszym reguły zachowania podczas drogi do szkoły i powrotu do domu. Naszym pierwszoklasistom towarzyszyła świetlicowa maskotka Lama, która od września towarzyszy uczniom klas 1-3 w różnych wyjściach. Po przedstawieniu pierwszaki zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z aktorami i Sznupkiem.
Otrzymaliśmy od MEiN dyplom!
Dziękujemy uczniom i nauczycielom za udział w tej szlachetnej akcji.
Dzień Zdrowego Śniadania
8 listopada obchodzimy Europejski Dzień Zdrowego Odżywiania i Gotowania. Nasi najmłodsi uczniowie i ci trochę starsi doskonale znają zasady zdrowego odżywiania. Wiedzą, że właściwy dobór produktów i urozmaicone posiłki mają ogromny wpływ na ich codzienne funkcjonowanie. Wspólne klasowe śniadanie, to doskonały moment, by zadbać o prawidłowe nawyki żywieniowe – zaczynając każdy dzień od pełnowartościowego posiłku. Wspólne przygotowanie, a później wspólne zjedzenie śniadania to sposób na to, by pozytywnie rozpocząć dzień i zintegrować grupę.
Klasa 5a nasze wielkie - małe sukcesy
Miło nam pochwalić się sukcesami, które motywują nas do dalszej wytężonej pracy. Zajęliśmy I miejsce we współzawodnictwie klas za rok szkolny 2021/2022, za co otrzymaliśmy piękny puchar oraz pieniążki, które przeznaczyliśmy na wspólną pizzę. Cały rok staraliśmy się brać udział jak najliczniej we wszystkich szkolnych przedsięwzięciach i udało się.
Narodowe Święto Niepodległości
10 listopada społeczność naszej szkoły wspólnie świętowała kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele mieli okazję wysłuchać koncertu pieśni patriotycznych, wysłuchać recytacji pięknych wierszy oraz obejrzeć film przedstawiający najważniejsze wydarzenia z historii naszej Ojczyzny.
Z wizytą w Muzeum. "Górnośląski Park Etnograficzny” w Chorzowie
Uczniowie naszej szkoły, klasy 6a i b oraz 5b i 4a, mieli okazję uczestniczyć w wycieczce do niezwykłego Muzeum. Eksponaty muzealne to zabytkowe budowle związane z historią i tradycją naszego regionu. Ta wyjątkowa przestrzeń ekspozycyjna prezentuje architekturę drewnianą XIX-wiecznej wsi i znajduje się na świeżym powietrzu.
Wycieczka na Stadion Śląski
W dniu 9 listopada klasy 4a i 5a pojechały na wycieczkę do Chorzowa, gdzie zwiedzały Narodowy Stadion Lekkoatletyczny - Stadion Śląski.
Uczniowie poznali 66-letnia historię stadionu, najważniejsze wydarzenia sportowe i kulturalne które się tam odbyły.
Zwiedzając Stadion uczniowie odwiedzili:
- płytę główną i trybuny stadionu,
Sieć współpracy i samokształcenia bytomskich świetlic szkolnych
9 listopada 2022 r. odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie Sieci współpracy i samokształcenia bytomskich świetlic szkolnych. Podczas zebrania, w którym uczestniczyli wychowawcy i kierownicy z ośmiu bytomskich szkół podstawowych, odbyło się szkolenie pt. "Nauczanie z pasją - jak swoimi zaiteresowaniami zarazić uczniów" prowadzone przez panią Grażynę Małyską.
Nauczyciel Roku 2022 - oddaj głos na Panią Beatę Bulińską
Nauczyciel Roku 2022 - oddaj głos na Panią Beatę Bulińską
Szanowni Państwo rodzice i uczniowie zgłosili naszą nauczycielkę Panią Beatę Bulińską w plebiscycie Dziennika Zachodniego na najlepszego nauczyciela roku 2022. Serdecznie dziękujemy i prosimy o głosy dla naszej nauczycielki. Głosy można oddawać do 22 listopada 2022 r. do godz. 22:00
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
7 listopada świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Uczniowie swoimi strojami zamienili szkołę w bajkową krainę. Klasy młodsze w bibliotece wysłuchały pięknych baśni czytanych przez uczennice z kółka bibliotecznego i szkolnego wolontaratu.
18
Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych