STRONA GŁÓWNA
Lekcje z Mistrzem
W piątek 5 grudnia 2025 roku, podczas zajęć wychowania fizycznego szkołę odwiedził gość specjalny Maciej Wyderka – polski biegacz średniodystansowy, olimpijczyk z Paryża 2024 oraz mistrz Uniwersjady, który poprowadził „Lekcję z Mistrzem” w ramach ogólnopolskiego programu „ Mały Mistrz”. Spotkanie zostało podzielone na dwie części.
Mamy to! Defibrylator zewnętrzny dla Karbia!
Z radością informujemy społeczność szkoły, że dzięki naszej wspólnej akcji - szkoły i Rady Rodziców - udało się zebrać potrzebną kwotę na defibrylator zewnętrzny, z którego w sytuacji zagrożenia życia bedą mogli korzystać mieszkańcy Karbia.
Dziękujemy Pani Przewodniczacej Justynie Klasie za ogrom pracy jaki razem z Radą Rodziców w to włożyła Defibrylator zostanie zainstalowany na zewnątrz szkoły, aby cała społeczność Karbia mogła z niego w razie konieczności skorzystać (oby nie, ale nigdy nie wiadomo).
Indywidualne Konta Rozwojowe (IKR) Junior – Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego
Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że trwa rekrutacja do projektu Indywidualne Konta Rozwojowe (IKR) Junior. Ta inicjatywa finansowana ze środków europejskich ma na celu wsparcie dzieci i młodzież z rodzin o niskich dochodach oraz tych z pieczy zastępczej. Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (klasy 4-8) oraz szkół ponadpodstawowych.
„Edukacja z wojskiem”
W środę 26.11.2025 uczniowie klas 6 – 7 wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Wojska Polskiego. W ramach projektu edukacyjno – obronnego pn. „Edukacja z wojskiem”, uczniowie poznali zasady bezpieczeństwa, alarmowania i ewakuacji, cyberbezpieczeństwa i zagrożenia informacyjnego. Przypomniane i przeprowadzone zostały praktyczne zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Kolejne zadanie w ramach projektu „Odkrywamy Polskę z Polinką”
W listopadzie uczniowie klas 1–3 zrealizowali kolejne zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Odkrywamy Polskę z Polinką”. Listopadowe wyzwanie odbywało się pod hasłem „Historia i wolność”. Dzieci mogły wybrać jedno z dwóch zadań: napisanie wiersza o Polsce lub wykonanie lapbooka o wybranym bohaterze narodowym.
Zajęcia pokazowe z Edukids w naszej szkole
W ostatnim tygodniu listopada najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach pokazowych zorganizowanych przez firmę Edukids. Podczas warsztatów dzieci, pracując w parach, budowały z klocków LEGO własne pojazdy. Celem zajęć było rozwijanie kreatywności, logicznego myślenia, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz umiejętności współpracy. Uczniowie poradzili sobie znakomicie – wykazali się dużą pomysłowością, zaangażowaniem i potrafili doskonale współpracować ze sobą. Efektem ich wspólnej pracy były jeżdżące pojazdy, które dostarczyły dzieciom wiele satysfakcji i radości. Zajęcia okazały się nie tylko wartościowe edukacyjnie, ale również pełne uśmiechu i dobrej zabawy.
Mobilne Planetarium "Orbitek" w naszej szkole
W czwartek 27 listopada za sprawą ORBITKA –MOBILNEGO PLANETARIUM uczniowie naszej szkoły sięgnęli gwiazd.
Było kosmicznie!
Uczniowie odbyli niezapomnianą podróż w najdalsze zakątki kosmosu. Mobilne Planetarium Orbitek to niezastąpione narzędzie dydaktyczne dla młodszych i starszych, dzięki któremu w fascynujący sposób można zrozumieć zjawiska astronomiczne, które zazwyczaj obserwuje się z ziemi lub ogląda przez teleskopy.
Sukces najmłodszych uczniów naszej szkoły w IV edycji Miejskiego Konkursu Plastycznego „Tolerancja i Przyjaźń”
Z prawdziwą dumą informujemy, że najmłodsi uczniowie naszej szkoły osiągnęli świetne wyniki w IV edycji Miejskiego Konkursu Plastycznego „Tolerancja i Przyjaźń”. Dzieci wykazały się nie tylko ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością, ale także pięknym zrozumieniem, czym jest tolerancja i przyjaźń – wartości, które stały się inspiracją do ich prac plastycznych.
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Dnia 25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Jest to święto, które celebruje pluszową zabawkę jako symbol dzieciństwa i przyjaciela, któremu powierza się troski i marzenia. Święto zostało ustanowione w 2002 roku, by uczcić setną rocznicę powstania pierwszej pluszowej maskotki.
Wyniki konkursu "Szkolny Mistrz Ortografii”
W listopadzie w naszej szkole został przeprowadzony coroczny konkurs „Szkolny Mistrz Ortografii”. Przedstawiciele poszczególnych klas pisali dyktando. Wygrali najlepsi. Poniżej podajemy listę laureatów.
Poziom klas IV - Amelia Białkowska klasa IVb
Poziom klas V - Jakub Dziubek- Domogała klasa Va
Dzień Życzliwości i Pozdrowień
21 listopada w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To wyjątkowy czas, który przypomina nam, jak ważne są dobre słowa, uśmiech i wzajemna pomoc. Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali listy życzliwych słów, haseł, pozdrowień i myśli. Potem wspólnie przygotowywali Drzewko Życzliwości, a na jego listkach wypisane były same miłe rzeczy.
Międzynarodowy Dzień Tolerancji
Międzynarodowy Dzień Tolerancji obchodzony jest co roku 16 listopada. Wybór daty nie jest przypadkowy – 16 listopada 1995 roku, tuż przed końcem Międzynarodowego Roku Tolerancji, państwa członkowskie UNESCO przyjęły Deklarację na Temat Zasad Tolerancji.
To święto szacunku, akceptacji i uznania różnorodności. W naszej szkole również przeznaczyliśmy ten dzień na zaakcentowanie tolerancji. W każdej klasie wychowawcy wraz z uczniami rozmawiali o tolerancji, przygotowywali wspólnie prace plastyczne oraz wiersze ilustrujące szeroko rozumianą tolerancję. Uczniowie dowiedzieli się jak rozwijać postawy wyrozumiałości w stosunku do ludzi innej narodowości, pochodzenia, poglądów czy wartości. Uczyli się akceptacji i szacunku dla osób niepełnosprawnych, a także otwartości wobec różnic kulturowych.
Przedstawienie profilaktyczne "Znakopolis"
We wtorek 18 listopada uczniowie i uczennice klasy Ia i Ib byli w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark na przedstawieniu teatralnym „Znakopolis”. W roli aktorów wystąpili uczniowie klas policyjnych z Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących przy ulicy Webera w Bytomiu.
Młodzież przedstawiła sztukę w ramach działań "Bezpieczna droga do szkoły". Założeniem przedstawienia było przekazanie najmłodszym w sposób zabawny zasad bezpiecznego zachowania podczas drogi do szkoły i powrotu do domu. Przed spektaklem pani policjantka wraz z maskotką śląskiej Policji „Sznupkiem” wprowadzała dzieci w bajkowy świat przedstawienia. Po jego zakończeniu przypomniała uczniom reguły, którymi powinni się kierować, aby bezpiecznie poruszać się po drodze. Maluchom bardzo podobała się sztuka i nagrodziły artystów gromkimi brawami.
Obiady w grudniu 2025
Koszt obiadów w grudniu to 135 zł (15 dni żywieniowych x 9zł).
Płatności należy dokonać do 25 listopada 2025 r., w tym dniu pieniądze powinny już być na indywidualnych kontach uczniów, dlatego prosimy o wcześniejsze opłacenie obiadów.
Wpłaty po tym terminie będą zwracane na konto, a dziecko nie będzie umieszczone na liście obiadowej.
Wyniki konkursu "Rozpoznaj nauczyciela z dzieciństwa "
Konkurs "Rozpoznaj nauczyciela z dzieciństwa " zorganizowany z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Uczniowie Alex Malosczyk, Vanessa Skrobarczyk, Milena Zgrzywa oraz Maja Strzelczyk z klasy 5a rozpoznali największą ilość nauczycieli i zdobyli nagrody rzeczowe. Gratulujemy:)!
Rozstrzygnięcie konkursu z okazji Dnia Dyni
I miejsce Edyta Adamiec klasa 1b
II miejsce Zuzanna Kuleszewicz klasa 4b oraz Kaja Gucma klasa 6a
III miejsce Hanna Karolak klasa 1b
Wyróżnienia: Aleks Majder 5a, Amelia Żak 2b oraz Laura Piekarska 3aGratulujemy!
Akcja Małego Wolontariatu „Pełna miska dla zwierząt ze schroniska”
Uczniowie klas młodszych po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca! W ramach akcji Małego Wolontariatu „Pełna miska dla zwierząt ze schroniska” z ogromnym zaangażowaniem przynosili karmę, podkłady higieniczne, koce, miski, środki czystości oraz inne potrzebne rzeczy dla podopiecznych schroniska.
Ogłoszenie
Przypominamy, że dzień 10 listopada 2025r. tj. poniedziałek będzie dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, w szkole pełniony będzie przez świetlicę tylko dyżur opiekuńczy dla uczniów.
Informujemy również, że 10 listopada 2025r., będzie dniem wolnym od pracy dla pracowników niepedagogicznych szkoły, za dzień świąteczny przypadający w sobotę 01 listopada 2025r. w związku z tym szkoła będzie zamknięta (z wyjątkiem dyżuru świetlicy).
Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych