STRONA GŁÓWNA
Poznajemy tematykę OZE.
Uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w spotkaniach warsztatowych, których tematyką były odnawialne źródła energii – OZE. Prelegenci omawiali m.in.; zasadę działania pompy ciepłowniczej, zmiany w produkcji energii elektrycznej. Zajęcia organizowane były w ramach projektu „Zielony kwartał KWK Rozbark – Edukacja Zielona Transformacja”.
Majowe wyzwania z Polinką – nasi uczniowie odkrywają Polskę!
W maju uczniowie klas 1–3 z ogromnym zaangażowaniem realizowali kolejne zadania w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Odkrywamy Polskę z Polinką”. Tradycyjnie majowe aktywności koncentrowały się wokół tematyki patriotycznej, symboli narodowych oraz piękna polskiej przyrody.
Najmłodsi uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością podczas wykonywania prac związanych z symbolami narodowymi. Powstały piękne flagi, godła oraz różnorodne prace plastyczne inspirowane barwami ojczystymi oraz listy do Polski. Dzieci z dumą prezentowały swoje dzieła, pokazując, jak ważne są dla nich polskie tradycje i wartości.
Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego "Adventure of my life”
W naszej szkole odbyła się XIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego „Adventure of my life”. Zadaniem uczestników było przygotowanie prezentacji multimedialnej w języku angielskim. Konkurs skierowany był do uczniów klas VI-VIII. Uczestnicy wykazali się wysokim poziomem znajomości języka angielskiego.
Laureat konursu programu "Ekonomia na co dzień"
"Miło mi poinformować, że Państwa uczeń z klasy 6A, znalazł/-a się w gronie laureatów konkursu internetowego "Dobrostan cyfrowy - higiena korzystania z sieci" w programie Ekonomia na co dzień 2025/2026.
Serdecznie gratulujemy!
Pozdrawiam,
Izabela Teodorska
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości" - informacja od organizatora.
Zebranie rodziców uczniów przyszłorocznych klas 1
Zebranie z rodzicami uczniów przyszłorocznych klas pierwszych odbędzie się w piątek 12 czerwca 2026r. o godz.16.00 w Auli.
Serdecznie zapraszamy
Wycieczka do Mosznej
W dniu 28 maja uczniowie klas 5a, 5b oraz 6a uczestniczyli w wycieczce do Mosznej. Zwiedzili jeden z najpiękniejszych polskich zamków. Brali udział w warsztatach w Szkole Magii i Czarodziejstwa. Spacerowali po przepięknym parku oraz świetnie się bawili.
20
Niezwykła Podróż do Świata Marzeń. Uczniowie klasy 1b, 2a na spektaklu "Dziadek do Orzechów - Dwa Królestwa"
Wspólne wyjścia to zawsze wielka przygoda, a gdy celem jest teatr, emocje sięgają zenitu. 2 czerwca 2026 uczniowie klasy 1b, 2a wraz z wychowawczyniami mieli okazję zanurzyć się w magicznym świecie sztuki podczas wyjazdu do Centrum Kultury „Karolinka” w Radzionkowie na musical "Dziadek do Orzechów - Dwa Królestwa" w wykonaniu Teatru Muzycznego FORTE.
Podsumowanie III edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Klasa w terenie”
W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas 1a, 1b, 2a, 2b, 3a oraz 3b naszej szkoły uczestniczyli w III edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Klasa w terenie”. Projekt realizowany był od 1 września 2025 roku do 31 maja 2026 roku, a jego koordynatorem była pani Katarzyna Burg.
Głównym celem projektu było promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu oraz zachęcanie nauczycieli i uczniów do opuszczania sal lekcyjnych i spędzania czasu poza budynkiem szkoły. Edukacja terenowa pozwala na wszechstronny rozwój dzieci, angażuje różne zmysły, rozwija kreatywność, samodzielność oraz uczy poprzez bezpośrednie doświadczenie i obserwację otaczającego świata.
Lekcja edukacyjna o bezdomności zwierząt
26 maja w naszej szkole odbyła się wyjątkowa lekcja edukacyjna poświęcona problemowi bezdomności zwierząt. Spotkanie poprowadziła wolontariuszka Fundacji Chatul, która zajmuje się pomocą bezdomnym kotom. W ciekawy i bardzo przystępny sposób opowiedziała nam o działalności fundacji oraz codziennej opiece nad zwierzętami.
Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, jak funkcjonuje fundacja, na czym polega pomoc bezdomnym kotom oraz jak każdy z nas może wspierać takie działania. Nie zabrakło również wielu ciekawostek, historii z życia fundacji i praktycznych wskazówek dotyczących odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami.
Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i wesołej atmosferze. Była to nie tylko cenna lekcja pełna wiedzy, ale także okazja do rozmowy o empatii, odpowiedzialności i wrażliwości na los zwierząt.
Na koniec wręczyliśmy fundacji dary dla zwierząt uzbierane przez uczniów naszej szkoły oraz
Szkolny konkurs interdyscyplinarny „FIZCHEM SHOW – Nauka w Akcji”.
27 maja 2026 odbył się w naszej szkole, konkurs interdyscyplinarny „FIZCHEM SHOW – Nauka w Akcji”. Celem konkursy było rozwijanie zainteresowań naukami przyrodniczymi, popularyzacja fizyki i chemii poprzez doświadczenia, rozwijanie umiejętności prezentacji i pracy w zespole.
Konkurs skierowany był był do uczniów klas 4 -8. Zadaniem konkursowym było przygotowanie i zaprezentowanie doświadczenia fizycznego lub chemicznego. Liczyła się pomysłowość, kreatywność oraz autoprezentacja. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i pokazali m.in.; jak „wybucha wulkan”, jak wygląda „ciecz newtonowska” czy jak ubić białko bez ubijania?
Warsztaty stomatologiczne
22 maja uczniowie klas młodszych naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach stomatologicznych „Zębowa Przygoda”. Zajęcia zostały przeprowadzone przez dyplomowaną higienistkę stomatologiczną – panią Barbarę, która wspólnie ze swoim pomocnikiem, smokiem Bartkiem, przybliżyła dzieciom temat dbania o zdrowe zęby oraz pokazała, jak wygląda wizyta u dentysty.
Wyniki konkursów
W naszej szkole odbyły się dwa wyjątkowe konkursy związane z tematyką europejską.
Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoja wiedzę o Unii Europejskiej oraz wykazać się kreatywnością podczas dekorowania klas inspirowanych wybranymi krajami Europy.
Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej
Uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące historii, instytucji, państw członkowskich oraz symboli UE, wszyscy wykazali się dużą wiedzą i zaangażowaniem.
IV Wojewódzki Turniej Szachowy
15.05. 2026 odbył się w naszej szkole IV Wojewódzki Turniej Szachowy . Organizatorem było Stowarzyszenie Przyjazna Ósemka. Zawody zostały dofinansowane przez Gminę miasta Bytom. W turnieju udział wzięło 13 zespołów z 4 miast województwa Śląskiego:
ZSP 2 Piekary Śląskie
SP 19 Gliwice
SP 23 Gliwice
Dzień Harry'ego Pottera
15 maja w naszej szkole odbył się wyjątkowy „Dzień Harry’ego Pottera”, który przeniósł uczniów do magicznego świata Hogwartu. Tego dnia szkolne korytarze wypełniły się czarodziejami, uczniami czterech domów Hogwartu oraz bohaterami znanej serii książek i filmów.
Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, przygotowując niezwykłe stroje i magiczne akcesoria, nie zabrakło peleryn, różdżek, szalików domów Hogwartu oraz charakterystycznych okularów Harry’ego Pottera. Wspólna zabawa dostarczyła wszystkim wielu emocji, radości i niezapomnianych wrażeń.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i stworzenie wyjątkowej atmosfery pełnej magii!
W naszej szkole odbyła się „Lekcja Ciepła” - ekologiczno-edukacyjne zajęcia realizowane przez pracowników PEC Sp. z o.o. w Bytomiu
W czwartek 14 maja 2026 uczniowie klas młodszych uczestniczyli w wyjątkowych zajęciach edukacyjnych – „Lekcji Ciepła”. Jest to autorski program edukacyjny bytomskiego PEC-u, podczas którego dzieci uczą się o ekologii, odnawialnych źródłach energii oraz o tym, skąd bierze się ciepło w kaloryferach.
Egzaminy ósmoklasisty 11-13 maja 2026 r.
Szanowni Rodzice i petenci
W dniach 11-13 maja 2026 r. (od poniedziałku do środy) sekretariat czynny będzie od godz. 12:00. Jest to związane z przeprowadzaniem egzaminów ósmoklasisty, którym zapewniamy w ten sposób właściwe warunki.
Pozdrawiamy
Mały wolontariat i kółko misyjne w Krakowie
W poniedziałek 11 maja 2026 r., kiedy nasi starsi koledzy rozpoczynali egzaminy ósmoklasisty, uczniowie klas młodszych należący do Małego Wolontariatu i Kółka Misyjnego pod opieką siostry Mariety Pyrek oraz p. Katarzyny Burg wyruszyli pociągiem na wycieczkę do Krakowa.
Kraków przywitał nas piękną, słoneczną pogodą. Po wyjściu z pociągu skierowaliśmy się ulicą Floriańską w stronę Bramy Floriańskiej. Ta średniowieczna brama z basztą była niegdyś częścią murów obronnych miasta i strzegła wejścia do Krakowa od północnej strony.
Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych