STRONA GŁÓWNA
Zaświadczenia E8
Odbieranie zaświadczeń w formie papierowej z wynikami egzaminów odbędzie się od 3 lipca 2026 r. w sekretariacie, od godziny 10:00.
Uczniowie, którzy nie kończą szkoły nie otrzymują tych zaświadczeń!
Rodzic może odebrać zaświadczenie po okazaniu dowodu osobistego.
Zakończenie roku szkolnego 2025/2026
26 czerwca 2026 r. (piątek)
1. zakończenie klas 1-6 w dniu 26.06 godz. 9:00, Aula, potem z wychowawcami w salach
2. zakończenie klas 7-8 w dniu 26.06 godz. 11:00, Aula, potem z wychowawcami w salach
Takie oto statuetki ufundowane przez Radę Rodziców zostaną wręczone:
Absolwentowi roku szkolnego 2025/2026 - Primus Inter Pares
Ogłoszenie wyników współzawodnictwa o Puchar Dyrektora Szkoły 2025/2026
Z przyjemnością informujemy, że najlepsze wyniki we współzawodnictwie o Puchar Dyrektora Szkoły w II semestrze osiągnęły:
Klasa 3a – 179 punktów
Klasa 5b – 137 punktów
Serdecznie gratulujemy uczniom osiągniętych wyników, zaangażowania oraz aktywnego udziału we współzawodnictwie szkolnym.
Gratulacje składają Dyrektor Szkoły oraz Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.
Podsumowanie udziału klas 1–3 w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Odkrywamy Polskę z Polinką”
W roku szkolnym uczniowie klas 1–3 z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Odkrywamy Polskę z Polinką”. Celem projektu było rozwijanie zainteresowania ojczyzną, poznawanie jej historii, tradycji, kultury oraz najciekawszych miejsc i regionów.
Podczas realizacji kolejnych zadań projektowych dzieci wykazały się ogromną kreatywnością, pomysłowością i aktywnością. Uczniowie wykonywali prace plastyczne, uczestniczyli w zajęciach tematycznych, rozwiązywali zagadki oraz podejmowali różnorodne działania związane z poznawaniem naszego kraju. Każde zadanie było okazją do zdobywania nowych wiadomości oraz rozwijania umiejętności współpracy i samodzielnego działania.
Wycieczka klas 1b i 2a do Wioski Indiańskiej w Karchowicach
15 czerwca 2026 roku uczniowie klas 1b i 2a uczestniczyli w wycieczce do Wioski Indiańskiej w Karchowicach. Wioska położona jest na malowniczej polanie, która stworzyła doskonałe warunki do nauki i zabawy na świeżym powietrzu.
Po przybyciu na miejsce dzieci miały malowane twarze i otrzymały indiańskie imiona, dzięki czemu mogły poczuć się jak prawdziwi mieszkańcy indiańskiej osady. Podczas zwiedzania uczniowie poznali niezwykłą kulturę Indian oraz ich zwyczaje. Dowiedzieli się, jak ważną rolę odgrywały konie w życiu Indian, a także poznali historię rdzennych mieszkańców Ameryki.
Piknik Rodzinny
12 czerwca w naszej szkole odbył się V Jubileuszowy Piknik Rodzinny. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło uczniów, rodziców, nauczycieli, absolwentów oraz przyjaciół szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas również włodarze miasta – Prezydent Miasta Mariusz Wołosz, Zastępca Prezydenta Michał Bieda oraz pani Halina Bieda Senator Rzeczypospolitej Polskiej.
Warsztaty o Odnawialnych Źródłach Energii
W dniu 16.06.2026 r. w klasach 1b oraz 2a odbyły się warsztaty edukacyjne poświęcone tematyce Odnawialnych Źródeł Energii (OZE), realizowane w ramach projektu „Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii na terenie Gminy Bytom”.
Podczas zajęć omówiono wpływ tradycyjnych źródeł ogrzewania oraz produkcji energii elektrycznej na środowisko naturalne. Uczniowie poznali również zasady efektywnego wykorzystania odnawialnych źródeł energii, takich jak energia słoneczna, wiatrowa czy wodna. Celem warsztatów było podniesienie świadomości ekologicznej oraz kształtowanie postaw prośrodowiskowych wśród najmłodszych mieszkańców Bytomia.
Oko w oko z dinozaurami
Dnia 27 maja 2026 roku klasy 4a i 4b udały się na wycieczkę do JuraParku w Krasiejowie, który postawił sobie za cel popularyzację wiedzy z zakresu paleontologii i robi to w sposób ciekawy, przyjazny, profesjonalny i przede wszystkim niepowtarzalny.
Głównym celem wycieczki było poznanie prehistorycznego świata dinozaurów. Zwiedzanie parku rozpoczęliśmy od niezwykłej atrakcji, jaką jest tunel czasu. Wszystkie dzieci zasiadły w pociągu, który zabrał nas w niezwykłą, interaktywną podróż poprzez dzieje naszej planety. Przyglądaliśmy się narodzinom Ziemi, powstaniu atmosfery i pierwszym formom życia. Po pełnej wrażeń podróży w Tunelu Czasu udaliśmy się na spacer ścieżką edukacyjną, która mierzy sobie 1500 metrów. Wzdłuż ścieżki można zobaczyć 250 modeli dinozaurów naturalnej wielkości oraz rekonstrukcje 70 gatunków prehistorycznych stworzeń. Następnym etapem wycieczki był pawilon pa
Realizacja ostatniego zadania w Międzynarodowym Projekcie „Poznaję Polskę z Polinką”
W ramach realizacji ostatniego zadania Międzynarodowego Projektu „Poznaję Polskę z Polinką” uczniowie wykonali pocztówkę z wakacji. Celem zadania było rozwijanie kreatywności, doskonalenie umiejętności plastycznych oraz zachęcanie do poznawania ciekawych miejsc w Polsce.
Podczas zajęć uczniowie projektowali własne pocztówki, przedstawiając na nich wybrane miejsca, które chcieliby odwiedzić lub które już poznali podczas wakacyjnych podróży. Prace zostały wykonane różnymi technikami plastycznymi i zawierały elementy charakterystyczne dla wybranych regionów naszego kraju. Na odwrocie pocztówek uczniowie zamieszczali krótkie pozdrowienia wakacyjne.
Mały Wolontariat na Festynie Rodzinnym w Rudach
W niedzielę, 14 czerwca, w swoim dniu wolnym uczennice klas 1b,4b i 3a, działające w Małym Wolontariacie, aktywnie włączyły się w organizację Festynu Rodzinnego podczas pielgrzymki rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach Raciborskich.
Od strony artystycznej wydarzenie uświetniły nasze roztańczone i rozśpiewane uczennice z klas 1b, 4b, 3a. Na scenie w Rudach Raciborskich kilkakrotnie występowała również Kasia Wróbel z klasy 4b, prezentując swoje umiejętności wokalne i taneczne oraz Amelia Pentrys z klasy 3a.
Dzień Pustej Klasy
Dzień Pustej Klasy to święto edukacji w naturze, obchodzone co roku w czerwcu. Tego dnia dzieci i młodzież wraz ze swoimi nauczycielami porzucają naukę w szkolnych ławkach na rzecz aktywności i zdobywania wiedzy na świeżym powietrzu.
Klasa 1b w ramach obchodów Dnia Pustej Klasy opuściła mury szkoły i wybrała się na spacer na ogródki działkowe. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach wykonywania wakacyjnych toreb, a następnie spędzili czas aktywnie, korzystając z pięknej pogody i ruchu na świeżym powietrzu. Uwieńczeniem tego wyjątkowego dnia były lody zakupione za pieniądze zdobyte w konkursie na najlepszą klasę.
Ogólnopolski konkurs języka angielskiego „The Big Challenge”
Uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny wieli udział w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego „The Big Challenge”, osiągając bardzo dobre wyniki. Dzięki swojej wiedzy, zaangażowaniu i systematycznej pracy z powodzeniem reprezentowali szkołę, zdobywając wysokie miejsca oraz cenne doświadczenie.
Dyskoteka szkolna pełna gwiazd
3 czerwca w naszej szkole odbyła się dyskoteka szkolna. Tegorocznym motywem przewodnim były przebrania za celebrytów, aktorów oraz osoby ze świata show-biznesu. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, wcielając się w znane postacie i prezentując pomysłowe stroje.
Mimo niesprzyjającej pogody na wydarzenie przybyło wielu entuzjastów tańca i dobrej zabawy. Na parkiecie nie brakowało energii, uśmiechów oraz świetnej atmosfery. Wspólna zabawa przy muzyce dostarczyła uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń.
Szczególne podziękowania kierujemy do naszego DJ-a Szyny – absolwenta naszej szkoły, który zadbał o oprawę muzyczną całego wydarzenia. Dzięki jego zaangażowaniu i doskonałemu doborowi utworów parkiet przez cały wieczór tętnił życiem, a uczestnicy mogli bawić się przy swoich ulubionych przebojach.
Projekt eTwinning „My City Your City”
W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w międzynarodowym projekcie eTwinning „My City Your City” realizowanym we współpracy ze szkołami z różnych krajów Europy między innymi: Grecji, Włoch, Hiszpanii, Ibizy, Portugalii, Rumunii, Turcji, Serbii, Chorwacji, Czech i wielu innych.
Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych