STRONA GŁÓWNA
KONKURS WIEDZY EKOLOGICZNO- PRZYRODNICZEJ DLA KLAS I-III
W dniach 6 i 7 maja 2021roku odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy ekologiczno- przyrodniczej „Z przyrodą na Ty”. Przedstawiciele klas odpowiadali na pytania w 3 kategoriach: I – zagadki; II- wiedza ekologiczno- przyrodnicza; II- krzyżówka z hasłem. Zdobywali punkty w postaci zielonych listków.
Szkoła dla Rodziców - pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Serdecznie zapraszamy rodziców na najbliższe spotkanie "Szkoły Dla Rodziców", które odbędzie się 12 maja 2021 o godzinie 16.00 na platformie Microsoft Teams.
Temat spotkania to „Jak rozmawiać z nastolatkiem o rozwodzie?" Spotkanie poprowadzą psycholodzy Poradni Agnieszka Petka i Małgorzata Jędryczka.
Nabór elektroniczny do szkoły średniej - jak to zrobić?
Firma VULCAN zaprasza na wydarzenie na żywo, na którym zaprezentuje działanie systemu naboru elektronicznego do szkół ponadpodstawowych. Podczas prezentacji zostanie przedstawiony tegoroczny harmonogram naboru, proces wyboru placówek, podpisywanie elektroniczne wniosku oraz inne czynności działania systemu. Wydarzenie odbędzie się 13 maja 2021 r. o godzinie 17:00
...
Nasza szkoła uczestniczy w Programie Tydzień Bibliotek 2021 pod hasłem “Znajdziesz mnie w bibliotece”
Dzień Unii Europejskiej w naszej szkole
9 maja przypada Dzień Europy, także w naszej szkole podejmujemy szereg działań związanych z tym świętem. Nauczyciele przeprowadzą lekcje wychowawcze o danej tematyce z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych, gier i zabaw dydaktycznych z pomocą aplikacji Genially.
Zapraszamy uczniów klas 1-3 do wzięcia udziału w konkursie pt.” Przebierz Syriusza”, czyli maskotkę Unii Europejskiej. Należy wykonać pracę przedstawiającą Syriusza w stroju charakterystycznym dla Polski. Pracę należy wykonać dowolna techniką płaska lub przestrzenną i dostarczyć wychowawcom do 11.05.
Program "Dobre łącza"
Nasza szkoła została przyjęta do 1,5 rocznego programu opartego na metodzie psychoedukacji poprzez film pod nazwą "Dobre łącza". Jesteśmy jedną ze 100 szkół w Polsce, która zakwalifikowała się do projektu.
Nasze działania będą opierać się na wzmacnianiu bezpieczeństwa dzieci w Internecie poprzez rozwijanie ich kompetencji społeczno-emocjonalnych (SEL) takich jak: samoświadomość, samokontrola, świadomość społeczna, umiejętność nawiązywania relacji i odpowiedzialne podejmowanie decyzji.
Projekt prowadzony jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej dzięki wsparciu Google.org Impact Challenge: Bezpieczeństwo w sieci. Koordynatorem szkolnym programu jest pani Anna Arndt.
Spotkanie uczniów klas 8 z prezydentem Bytomia Mariuszem Wołoszem
Szanowni Państwo, 17 maja rusza rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w województwie śląskim. Zapraszamy uczniów klas ósmych do wzięcia udziału w spotkaniu online z prezydentem miasta Bytomia, Mariuszem Wołoszem, podczas którego Pan prezydent zaprezentuje ofertę szkół ponadpodstawowych w Bytomiu.Spotkanie odbędzie się 7 maja o 10.00 na kanale YouTube Miasta Bytom https://www.youtube.com/user/BiuroPromocjiBytomia
Podczas spotkania z uczniami klas ósmych, prezydent przybliży bogatą ofertę edukacyjną naszego miasta i zachęci uczniów do tego, by związali swą dalszą ścieżkę kształcenia z Bytomiem. Będzie to także okazja do odpowiedzi na pytania dotyczące samego procesu rekrutacji.
Umożliwiamy uczniom klas 8 udział w spotkaniu od 3 lekcji - wychowawcy zbiorą informację o uczestnictwie uczniów w spotkaniu. Link do wydarzenia został również umieszczony w terminarzu oraz ogłoszeniu w e-dziennik
Sukces naszej uczennicy
Nadia Ossig z klasy IIa zajęła I miejsce w konkursie plastycznym "Osoby z Autyzmem, niepełnosprawnością są wśród nas- zróbmy im miejsce", zorganizowanym przez ZSS nr 3 w ramach "Niebieskiego Tygodnia".
Tydzień Geografii - wyniki konkursu „Stroje z różnych stron świata”
Miło nam poinformować, że po długich i trudnych obradach jury w składzie:
dyrektor szkoły - Krzysztof Kawka
wicedyrektor szkoły - Marzena Wołosz
kierownik świetlicy - Anna Arndt
wychowawca świetlicy - Jessica Wrońska
wyłoniło 11 uczniów, których strój oraz prezentacja uzyskały największą liczbę punktów.
TYDZIEŃ GEOGRAFII I DZIEŃ GEOGRAFA
Indonezja- kraj tysiąca wysp
Serdecznie zapraszam wszystkich w piątek 23 kwietnia o godz 15.00 na prelekcję podróżniczą pt. „Indonezja- kraj tysiąca wysp".
W programie między innymi dowiecie się, jak zorganizować wyprawę w świat, odwiedzimy najciekawsze miejsca na wyspie Jawie , Flores, Lombok i Bali, Rezerwat Przyrody Komodo, parę słów o spotkaniu ze smokiem indonezyjskim i wyprawie w dżunglę, czy małpy potrafią pływać, jak mieszkają i żyją Indonezyjczycy , poznacie jedne z najpiękniejszych plaż na świecie……………
Tydzień geografii 2021 - wyniki konkursu krzyżówkowego
Drodzy uczniowie. Bardzo cieszymy się, że wzieliście udział w konkursie, w którym należało rozwiązać krzyżówkę. W krzyżówce pojawiło się 30 państw z całego świata i Waszym zadaniem było wpisac prawidłową stolicę. Brawo zdaliście egzamin!
O odbiorze dyplomów poinformujemy w przyszłym tygodniu przez e-dziennik, a nagrodą są oczywiście oceny z geografii lub przyrody.
Tydzień Geografii - wyniki konkursu
Jury konkursu: "Podróże małe i duże" na najlepszą prezentację z miejsca spędzonych wakacji lub propozycji, gdzie można spędzić wakacje przedstawia wyniki:
I miejsce Marta Kasperek kl. IVB
II miejsce Michał Wołowski kl. IVB
III miejsce Natalia Owczarek kl. VIIIB
wyróżnienie Paulina Karolak kl. IVA
TYDZIEŃ GEOGRAFII W SP21
Film przygotowała Pani Dorota Poloczek - nauczycielka geografii w SP21
Tydzień Geografii, Dzień Geografa harmonogram cz.1, 2, 3 oraz klasy 1-3
Drodzy uczniowie i rodzice uczniów publikujemy 1, 2 oraz 3 część harmonogramu imprez związanych z Tygodniem Geografii i Dniem Geografa dla klas 4-8 oraz dla klas 1-3 Zachęcamy uczniów klas 4-8 do udziału w konkursach szkolnych, prelekcjach, projekcjach. Rodziców zachęcamy do udziału w Nocy Geografii w dniu 23 kwietnia 2021 r. - uczniom polecamy wykład o Bytomiu.
Filmy edukacyjne dla rodziców "Rozwój dziecka" polecamy!
Szanowni Rodzice i opiekunowie naszych uczniów. Polecamy cykl bezpłatnych filmów pomagających Wam spojrzeć na dziecko i jego świat zupełnie inaczej.
Poniżej link do filmu o "rozwoju dziecka"
Poniżej link do strony z większą ilością filmów dla rodziców i opiekunów dzieci
KONKURS PLASTYCZNY
Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu z okazji setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema pod hasłem "Zabrze za 100 lat".
Prace konkursowe można składać w świetlicy szkolnej przy ul. Racławickiej do 31 maja wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym. Więcej informacji w regulaminie.
Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych