STRONA GŁÓWNA

          • Podaruj znicz na kresy

            Trwa listopadowy czas poświęcony tym, którzy odeszli i spoczywają na cmentarzach w wielu miejscach świata. Są to nasi bliscy, przyjaciele jak również walczący o wolność Polski. W tym roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w akcji "Podaruj znicz na kresy". Zebraliśmy ich naprawdę dużo. Wszystkim zainteresowanym serdecznie dziękujemy za współpracę.

        • Ogólnopolska Akcja Edukacyjna "Dzieci Uczą Rodziców"
          • Ogólnopolska Akcja Edukacyjna "Dzieci Uczą Rodziców"

            W październiku klasa 2a i 3b zrealizowały druga lekcję zatytułowaną „ Magiczny Las” w ramach Ogólnopolskiej Akcje Edukacyjnej Dzieci Uczą Rodziców. Na tej lekcji uczennice i uczniowie z klasy 2a, 3b dowiedziały się czym jest las, jakie warstwy lasu możemy w nim wyróżnić. Uczniowie z przedstawionej na lekcji prezentacji dowiedzieli się jakie zwierzęta, rośliny i drzewa można spotkać w lesie .Dzieci dowiedziały się również co to jest rezerwat i jak należy się w nim zachowywać. Na koniec zajęć wykonały różne zadania na kartach pracy.

        • 8.11 Ogólnopolski Dzień Zdrowego Śniadania
          • 8.11 Ogólnopolski Dzień Zdrowego Śniadania

            Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Zdrowego Śniadania - "Śniadanie daje moc” w naszej szkole w klasach od 1-8 odbyły się zajęcia związane ze spożywaniem zdrowych posiłków. Dzień ten rozpoczął się w klasach od przedstawienia uczniom prezentacji przygotowanej przez p. Katarzynę Burg „ 8 listopada europejski dzień zdrowego śniadania i gotowania”. Prezentacja ta pokazała jak ważne dla naszego organizmu jest śniadanie, z czego powinno składać się zdrowe śniadanie. Nauczyciele rozmawiali z uczniami z czego oni dziś będą robili śniadania. Uczniowie przynieśli potrzebne produkty. Robili kanapki, sałatki warzywne i owocowe oraz klasa 3b sandwiche. Wspólne śniadanie było dla uczniów świetną zabawą.

          • I edycja Olimpiady sportowej bytomskich świetlic szkolnych

            28 października 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 21 im. Józefa Lompy w Bytomiu odbyła się I edycja Olimpiady sportowej bytomskich świetlic szkolnych. Uroczystego otwarcia Olimpiady dokonał pan Adam Fras – zastępca prezydenta Miasta Bytomia. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Przyjazna Ósemka oraz Szkoła Podstawowa nr 21 im. Józefa Lompy w Bytomiu. Wydarzenie organizowane było we współpracy z Wydziałem Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Bytomiu, który wsparł działanie finansowo w ramach realizacji zadania publicznego - Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej w 2021 roku.

          • EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

            W naszej szkole odbył się w dniach 18 – 25 października. Wszystkie klasy bawiły się na lekcjach informatyki. Na szczególne wyróżnienie zasługuje 3 uczniów. Franciszek Rzeszutek z kl. III A, który dla swoich kolegów przygotował samodzielnie ćwiczenie w Scratchu. Uczył klasę jak się tworzy skrypty. Jan Rzeszutek i Paweł Sowa z kl. VII A nagrali filmik na temat kodu binarnego. Dziękuję uczniom za zaangażowanie Iwona Rulik

        • Projekt "Pamięć 81"
          • Projekt "Pamięć 81"

            W ramach realizacji kolejnego zadania projektu Pamięć 81  uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 w Bytomiu uczestniczyli w projekcji filmu pt.: "Nie zabierajcie Mamy". Wydarzenie miało miejsce 25  października 2021 roku. W pokazie, który zorganizowano w auli szkoły wzięli udział uczniowie VII i VIII klas. Film opowiada historię kobiet, działaczek "Solidarności", które aresztowano w czasie trwania stanu wojennego w Polsce i pokazuje mechanizmy działania totalitarnej władzy.

          • Bytomska Akademia Bezpieczeństwa

            W dniu 26.10.2021 uczniowie klasy 3a i 3b uczestniczyli w ramach projektu Bytomska Akademia Bezpieczeństwa w zajęciach z zakresu bezpieczeństwa. Warsztaty te odbyły się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Bytomiu. Policjanci po przedstawieniu uczniom filmów instruktażowych utrwalili z dziećmi wiadomości na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, przypomnieli uczniom do czego służą odblaski i dlaczego należy nosić kaski podczas jazdy na rowerze, przetestowali dzieci z umiejętności rozpoznawania znaków drogowych . Strażacy natomiast opowiedzieli dzieciom jak należy się ewakuować podczas pożaru, na czym polega ich praca, zaprezentowali dzieciom sprzęt strażacki i przeprowadzili z dziećmi praktyczne warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na zakończenie zajęć dzieci wybrały się do Galerii Starych samochodów, gdzie oglądały samochody z minionych epok.

          • SP21 Pamięta!

            Już po raz trzeci bierzemy udział w akcji „Szkoła pamięta”. Jej celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

        • Pasowanie na ucznia
          • Pasowanie na ucznia

            W dniu 21 października 2021 r. w naszej szkole odbyło się Pasowanie na ucznia klas I a i I b. W auli naszej szkoły uczniowie klas III i klas I wspólnie z wychowawcami przygotowali część artystyczną, po której Pan Dyrektor mgr Krzysztof Kawka dokonał pasowania uczniów klas I. Uczniowie otrzymali medale imienne z logo szkoły oraz pamiątkowe dyplomy. Następnie klasy pierwsze udały się do swoich sal na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

          • Dni otwarte dojo w Hali OSiR Bytom

            W nowo wyremontowanej Hali OSiR przy ulicy Strzelców Bytomskich 131 powstało profesjonalne dojo bytomskiego klubu karate MUKS Ippon. Dojo, czyli po japońsku początek drogi, a w skrócie sala treningowa, będzie w pełni wyposażonym miejscem nauki i doskonalenia się przede wszystkim w karate, ale Klub planuje również wachlarz innych zajęć – m.in. treningów motorycznych czy zajęć typu fitness dla kobiet z elementami samoobrony. Klub MUKS Bytom działa od ponad 25 lat i należy do czołówki polskich klubów karate tradycyjnego – co roku zawodnicy Klubu przywożą medale z mistrzostw świata, Europy oraz Polski.

          • Tydzień Dyni i Ziemniaka

            TYDZIEŃ DBANIA O RELACJE

            Samorząd Uczniowski organizuje w dniach 25 - 29. 10.2021 - Tydzień Dyni i Ziemniaka. Zapraszamy do wspólnej nauki i zabawy wszystkich od 7 do 107 i więcej lat. Liczy się chęć, pomysł i uśmiech. Wszystko to daje sukces w konkursach związanych z dynią i ziemniakiem.

            Zapraszamy do udziału - Samorząd Uczniowski.

          • LIST DO TATY

            W dniu 20 października 2021 r. uczniowie obecnych klas 5 i 6 zostali zaproszeni wraz z nauczycielkami przygotowującymi do konkursu Paniami Renatą Soczówką oraz Alicją Sobocińską-Świerdzą do biura Pani Senator Haliny Biedy na uroczystość wręczenia dyplomów i podziękowań w związku z rozstrzygnięciem 6. edycji konkursu „List do Taty”. Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP we współpracy z Fundacją Cyryla i Metodego – Inicjatywa Tato.Net organizuje ten wspaniały w swojej idei konkurs. Podstawowym celem konkursu, organizowanego co dwa lata od 2011 r., jest propagowanie odpowiedzialnego ojcostwa. Jest on adresowany do uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych, których zadaniem jest napisanie pracy na temat: kim jest i co dla mnie znaczy mój tata, która może mieć formę listu do ojca. W uroczystości uczestniczyli uczniowie: Michał Wołowski z kl. 5B, Kinga Kaczerew

        • Ogólnopolska Akcjia "Dzieci Uczą Rodziców"
          • Ogólnopolska Akcjia "Dzieci Uczą Rodziców"

            We wrześniu wychowawczynie klasy 2a, 3b w ramach 3 edycji Ogólnopolskiej Akcji "Dzieci Uczą Rodziców", przeprowadziły pierwszą lekcję „ Bezpieczny Uczeń". Podczas tej lekcji dzieci zdobyły i utrwaliły zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zasady przechodzenia na przejściu dla pieszych, poznały najważniejsze znaki drogowe, a także zasady zachowania podczas zabawy na placu zabaw oraz zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Celem lekcji było poszerzenie i utrwalenie wiedzy z obszaru bezpieczeństwa dzieci w zakresie bezpieczeństwa w drodze do szkoły, w szkole i podczas zabaw. Przypomniano dzieciom również, jak ważne jest noszenie odblasków.

          • Informacja

            14 i 15 października 2021 roku są dniami bez zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W te dni nie ma lekcji. Uczniowie wracają do szkoły 18 października 2021 roku - poniedziałek.

      • {#1508} 1
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Niedziela 28.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 21 im. Józefa Lompy
      • 32/ 280-29-30 (od godz. 7:00 do 15:00)
      • ul. Worpie 14-16
        41-906 Bytom
        Poland
      • NIP 626- 26-26-732
    • Logowanie