STRONA GŁÓWNA
Wyniki konkursu „Sfotografuj matematykę - matematyka inaczej” cz.1
Część 1 II Edycji Konkursu „Sfotografuj matematykę - matematyka inaczej” trwała od 1 października do 20 listopada 2021, szukaliśmy matematyki w literaturze- nie tylko polskiej, ale też w literaturze angielsko lub niemieckojęzycznej, próbowaliśmy ją sfotografować albo nagrać.
Uczniowie nie zawiedli, nadesłali sporo prac, chociaż temat nie był łatwy.
Spotkanie inauguracyjne
26 listopada 2021 roku w piątek w naszej szkole miało miejsce bardzo ważne wydarzenie. Odbyło się inauguracyjne spotkanie sieci współpracy i samokształcenia wychowawców bytomskich świetlic szkolnych. Uroczystego otwarcia sieci dokonała pani dr Barbara Freier-Pniok - Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Gościliśmy również kierowników i wychowawców świetlic z dwunastu bytomskich szkół podstawowych.
Powiatowy konkurs wiedzy o lekturach III edycja
24 listopada 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 21 im. Józefa Lompy w Bytomiu odbyła się III edycja Powiatowego konkursu wiedzy o lekturach pn. Magiczny świat w twardej okładce. W uroczystości rozstrzygnięcia konkursu i wręczenia nagród uczestniczyli pan Adam Fras – zastępca prezydenta Miasta Bytomia oraz pani Grażyna Dobrzelecka - kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Józefa Lompy Filia w Bytomiu. Konkurs zorganizowano w ramach realizacji zadania publicznego współfinansowanego przez Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu.
Szkoła do hymnu - 2021
W dniu 10.11. 2021 r. o godz. 11.11 nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu". W tym dniu odbyła się również uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W związku z uczestnictwem w akcji "Szkoła do hymnu" otrzymaliśmy od Ministra Edukacji i Nauki dyplom wraz z podziękowaniami.
Przedstawienie w Bytomskim Centrum Kultury
W dniu 22.11.2021 klasa 2a i 3b były w Bytomskim Centrum Kultury na przedstawieniu w wykonaniu aktorów z Teatru Cieszyńskiego, pt. „Opowieść Wigilijna” Ch. Dickensa, jednego z najwybitniejszych pisarzy XIX wieku, który był doskonałym obserwatorem życia społeczeństwa i obyczajów tamtych czasów. Spektakl ten doskonale wprowadził uczniów w świąteczny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Był on pełen magii i wzruszeń.
Objawy koronawirusa - gdzie zrobić test dziecku lub osobie dorosłej
Sprawdź, czy masz objawy COVID-19
ZAPISY NA TEST NA KORONAWIRUSA DLA DZIECKA I DOROSŁEGO ON-LINE
ZAPISY NA TEST NA KORONAWIRUSA
Osoby zakażone koronawirusem zwykle mają:
- wysoką gorączkę,
- kaszel,
- duszności,
- utratę węchu lub smaku.
Rzadziej pojawiają się takie objawy, jak bóle mięśni i głowy, biegunka, wysypka.
Powiatowy konkurs wiedzy o lekturach
24 listopada 2021 r. w godzinach 9.00 - 11.30 odbędzie się III edycja Powiatowego konkursu wiedzy o lekturach. Zgłoszone szkoły zapraszamy na godzinę 8.45.
Program_Powiatowy_konkurs_wiedzy_o_lekturach.pdf
Warsztaty sportowe
W dniu 05.11.2021r. w naszej szkole odbyły się warsztaty sportowe, które wygraliśmy w konkursie zorganizowanym przez fundację Pho3nix Kids. Warsztaty składały się z części inspiracyjnej oraz części praktycznej. Zabawa była przednia. Mogliśmy sprawdzić nasze umiejętności na czterech specjalnie przygotowanych stacjach (skoczność, szybkość, wytrzymałość, siła) i zapisać wyniki na otrzymanej akredytacji. Odwiedził nas też gość specjalny – Dominika Kossakowska – olimpijka i reprezentantka Polski w pływaniu, od której dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o treningach, karierze sportowca i rywalizacji podczas zawodów.
Aniołkowe granie
Nasz mały wolontariat dołącza do akcji charytatywnej dzieci dzieciom, czyli do projektu „Aniołkowe granie”.
Instrukcja instalacji zooma - do lekcji w formie zdalnej
1. Instrukcja_instalacji_zooma_na_strone_szkoly.doc
2. Instrukcja_instalacji_zooma_na_strone_szkoly.pdf
Instrukcje dostępne są również w zakładce O SZKOLE -> ZDALNE NAUCZANIE
Narodowe Święto Niepodległości
16W naszej szkole ten ważny dla wszystkich Polaków dzień został uhonorowany poprzez odśpiewanie hymnu w ramach akcji „Szkoła do hymnu”. Klasy młodsze w swoich salach wykonywały wiele zadań patriotycznych i zdobywały dyplomy „Młodego Patrioty”, a klasy starsze uczestniczyły w uroczystej akademii.
Lekcja w ramach Ogólnopolskiej Akcji Dzieci Uczą Rodziców
W dniach 9-10.11 uczniowie klasy 2a i 3b realizowali kolejną lekcję w ramach Ogólnopolskiej Akcji Dzieci Uczą Rodziców. Temat tej lekcji brzmiał: „Niepodległa Polska”. Na tej lekcji dzieci utrwaliły symbole narodowe, przypomniały sobie „Katechizm polskiego dziecka”. Dowiedziały się również kim byli ojcowie polskiej niepodległości oraz czym jest patriotyzm. Po zapoznaniu się z kolorową i bardzo ciekawą prezentacją uczniowie wykonywali zadania. Była to wykreślanka z hasłem i różne kolorowanki. Efekty pracy i zaangażowanie uczniów widać na zdjęciach.
Ogłaszamy konkurs "A letter to Santa Claus!- List do Świętego Mikołaja"
Konkurs skierowany jest do uczniów klas 4-8 naszej szkoły. Zadaniem uczniów będzie napisanie listu w języku angielskim. List będzie oceniany w dwóch kategoriach wiekowych klasy 4-5 oraz 6-8. Powinien składać się z minimum 8-10 zdań oraz zawierać wiadomości o autorze, swojej rodzinie oraz opis prezentu o którym marzy. List należy napisać samodzielnie. Jeśli w liście zostaną użyte zbyt skomplikowane struktury , słownictwo lub zostanie on przetłumaczony za pomocą słownika internetowego lub przepisany z Internetu, zostanie on zdyskwalifikowany. List można urozmaicić rysunkami, ozdobami itp., co podniesie jego walory artystyczne. Listy należy dostarczyć do nauczycieli języka angielskiego do dnia 6.12.2021. Autorzy najciekawszych listów zostaną nagrodzeni ocenami z języka angielskiego oraz dyplomami i drobnymi upominkami.
Projekt "Dobrze, że jesteś"
Szanowni Państwo, bardzo serdecznie zapraszamy Was na trzecie z kolei spotkanie dla rodziców realizowane w projekcie pt. Dobrze, że jesteś. Tutaj łapcie link a szczegóły na obrazku. pamiętajcie proszę, że bardzo często takie przeglądarki jak Mozilla czy Firefox stwarzają trudności we współpracy z ClickMeeting. W takich sytuacji logujcie się z innych przeglądarek internetowych.
Zachęcamy do udziału w świątecznym konkursie plastycznym
Drodzy uczniowie i drodzy rodzice.Rozpoczął się listopad, a wraz z nim odliczanie do zbliżających się coraz większymi krokami świąt. Właśnie z tej okazji, już po raz drugi, otrzymaliśmy zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu. Tegorocznym tematem przewodnim konkursu są wianki i stroiki świąteczne. Każdy z uczestników może dostarczyć maksymalnie dwie prace wykonane dowolną techniką. Organizatorzy przewidzieli dwie kategorie wiekowe - uczestnicy pełnoletni oraz niepełnoletni - dlatego do udziału zachęcamy uczniów wraz z rodzicami. Prace należy złożyć w świetlicy szkolnej do 1 grudnia 2021 wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym.
Lekcja muzealna
09.11 klasa VIIb uczestniczyła w lekcji muzealnej w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu, pt. "Prababcia modna". Uczniowie poznali stroje śląskie, rozbarskie codzienne i świąteczne. Potem mieli okazję je przymierzyć.
Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych