• Ogłaszamy szkolny konkurs informatyczny "Mały programista"

• REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO

„MAŁY PROGAMISTA”

dla klas I – III

1. Konkurs jest organizowany w Szkole Podstawowej nr 21
            2. Cele konkursu:
            • Umiejętność prawidłowego posługiwania się programem komputerowym
            • Doskonalenie umiejetności korzystania z opcji w programie
            • Pogłębianie wiedzy z zakresu technologii informacyjnej
            • Kształcenie umiejętności tworzenia programu
            1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas I – III i polega na rozwiazywaniu zadań ze znajomosci edytora grafiki i programu Baltie3.
            2. Zgłiszenia do konkursu przyjmowane są do 10 maja 2023 r.
            3. Konkurs odbędzie się 15 maja - 2 godzina lekcyjna klasy III, 3 godzina lekcyjna klasy II. 18 maja klasy I na 2 godzinie lekcyjnej.
            4. Konkurs przeprowadzony zostanie w pracowni komputerowej.
            5. Wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronie szkoły.
            6. Wręczenie dyplomów i nagród w dniu zakończenia roku szkolnego.

Szczegółowych informacji udziela nauczyciel informatyki.

• Pasowanie na czytelnika

• 28.04 odbyło się  PASOWANIE NA CZYTELNIKA. Uczniowie klas I zostali oficjalne przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej i rozpoczęli niesamowitą czytelniczą przygodę z książką. Uroczystość uświetniła wizyta  Pani Wiolety Bożek z Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej z niesamowitym  teatrzykiem KAMISHIBAI.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali zakładki do książek oraz Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek”, przypominającej o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania.

• Mały Wolontariat

• W niedzielę 7.05.2023 nasze wolontariuszki członkinie Małego Wolontariatu uczennice klas 1a, 1b, 2a: Katarzyna, Zuzanna, Wiktoria, Amelia, Maja, Wiktoria, Julia, Nina, Laura, Lena zostały włączone w szeregi członków „Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci Dzieciom”. Uroczystość odbyła się w kościele Dobrego Pasterza w Bytomiu Karbiu, prowadziła ją siostra Monika sekretarz krajowy PDMD, dzieci do tej uroczystości przygotowała siostra Marieta i opiekun Małego Wolontariatu p. Katarzyna Burg. Nasze wolontariuszki mają w sobie dużo empatii i miłości dla drugiego człowieka, a zwłaszcza dla drugiego dziecka, są bardzo wrażliwe na ciężkie życie ich afrykańskich kolegów i koleżanek. Wiele razy brały już udział w akcjach na rzecz dzieci z Afryki. Dzisiejsza uroczystość była przypieczętowaniem ich działalności. Po uroczystości w ochronce wolontariuszki przedstawiły swój program artystyczny i udzieliły wywiadów do dwumiesięcznika Papieskiego Dzieła Misyjnego „Świat Misyjny”, a siostra Marieta przygotowała dla zaproszonych gości prezentację o działaniach naszego Małego Wolontariatu. W nowym roku szkolnym czekają nowe wyzwania w ramach „Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci”, ale również pomoc ludziom starszym i samotnym. Szykuje się gratka dla babci i dziadka, czyli wspólne rozgrywki w gry planszowe wolontariuszek i seniorów.

Zapraszamy do fotorelacji.