• Strefa Relaksu - Chilloutu

• Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zaprojektował, zaaranżował i zrealizował  Strefę Relaksu. Wykonanie zadania możliwe było dzięki wygranemu grantowi ogólnopolskiego programu CEO Szkoła Demokracji.

• Po Pikniku Rodzinnym 2023

• Szanowni Rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły

W imieniu swoim, Pani wicedyrektor Marzeny Wołosz, Pani kierownik świetlicy Jessici Wrońskiej serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas podczas Pikniku Rodzinnego.

Szczególne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców, a zwłaszcza do Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Justyny Klasa za ogromne zaangażowanie w organizację wspaniałego święta Naszej Społeczności.

Podziękowania kierujemy również do zaangażowanych nauczycieli i pracowników niepedagogicznych szkoły, dzięki którym organizacja Pikniku Rodzinnego stała się łatwiejsza i atrakcyjniejsza. Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom i darczyńcom, do których skierujemy odrębne podziękowania.

Dziękujemy Wam wszystkim za udział w największym święcie Naszej Szkoły.

Krzysztof Kawka

• Uczennice klasy I nagrodzone w konkursie ekologicznym.

• Konkurs ekologiczny „Drugie życie odpadów” zorganizowany  przez Wydział Komunalny Urzędu Miasta Bytom skierowany do uczniów bytomskich szkół i przedszkoli został rozstrzygnięty.

Uczestnicy konkursu mieli wykonać pracę plastyczną, w której przedstawią swój pomysł na ponowne wykorzystanie odpadów.

Drugie miejsce zdobyła praca wykonana przez  naszą uczennicę Zuzannę Kuleszewicz z kl.Ib  jest to praca przedstawiająca doniczkę pandętrzecia nagroda trafiła także do uczennicy naszej szkoły Hanny Balawender z kl.Ib, która z odpadów zrobiła mikroskop. Wręczenie nagród odbyło się 1 czerwca podczas Ekologicznego Dnia Dziecka.

Gratulujemy!!!

• IV edycja Ogólnopolskiej Akcji Dzieci Uczą Rodziców

• W tym tygodniu uczniowie klasy 1a, 1b, 2b, 3a, 3b zrealizowali kolejną lekcję w ramach IV edycji Ogólnopolskiej Akcji Dzieci Uczą Rodziców. Temat tej lekcji: Poznaj swojego sąsiada. Podczas zajęć dzieci poznały kraj sąsiadujący z Polską – Czechy  Prezentacja, którą dzieci zobaczyły pokazała im różnicie podobieństwa Polski i Czech. Dzieci dowiedziały się o podobieństwach i różnicach Polski i Czech . Zapoznały się z systemem edukacyjnym Czech, który jest inny od naszego. Poznały najpopularniejszy w Czechach sport , dowiedziały się o największych  atrakcjach turystycznych Czech. Z dużym zaangażowaniem wykonywały zadania po obejrzeniu prezentacji. Zapraszamy na fotorelację i prezentację z lekcji.

• Dzień Dziecka Dniem bez Plecaka

• Z okazji Dnia Dziecka odbył się u nas w szkole Dzień bez Plecaka. Uczniowie wykorzystali swoją wyobraźnię i przynieśli do szkoły swoje podręczniki i przybory na różne sposoby. Pomysłów było bardzo dużoooooo!

• Klasy VI na warsztatach w Muzeum Górnośląskim

• Uczniowie klasy 6a, 6b udali się do  Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, gdzie uczestniczyli w ciekawych  lekcjach muzealnych pn. Antropologia stroju i Leśne Biuro Śledcze. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak zmieniała się moda i ubrania na przestrzeni minionych lat. Ochotnicy mogli założyć stroje noszone przez dawnych mieszkańców Bytomia i okolicznych miejscowości.
              Druga lekcja muzealna dotyczyła zajęć w Leśnym Biurze Śledczym. Uczniowie zamienili się w dociekliwych detektywów, którzy rozwiązywali przyrodnicze zagadki.

• Wycieczka do Wrocławia w ramach przedsięwzięcia pod nazwą "Poznaj Polskę"

• W dniu 30 maja klasy 7a, 8a, i 8c wybrały się na wycieczkę do Wrocławia. Wycieczkę rozpoczęli od spaceru po Starym Mieście i szukaniu krasnali. Poznali legendy związane z historią Wrocławia. Następnie udali się do Hali Stulecia, gdzie poznali przeznaczenie, historię oraz metody jej powstawania, a także zwiedzili wystawę multimedialną. Ostatnim miejscem było Zoo i Afrykarium.