• Projekt #BohaterON w naszej szkole

• W październiku nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w projekcje BohaterOn w Twojej Szkole.Ten projekt to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON - włącz historię! Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.Projekt cieszył się  zainteresowaniem uczniów, którzy wzięli  udział w zajęciach edukacyjnych opracowanych na podstawie scenariuszy  przygotowanych przez organizatorów, zapoznali się z filmami edukacyjnymi dotyczącymi Powstania Warszawskiego  oraz  wysłuchali słuchowiska pt. Małyroznosiciel nadziei. Klasy młodsze poznały  opowiadanie Elizy Piotrowskiej pt. Jak zostałem bohaterem oraz utworzyły plakat - kolorowankę. Uczniowie starszych klas przygotowali  postery o tematyce patriotycznej.Akcja wpisuje się w patriotyczne działania podejmowane cyklicznie w naszej szkole. Jest dla uczniów wspaniałą lekcją współczesnego patriotyzmu.