• Organizacja pracy

• Świetlica szkolna czynna jest codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 16.00.

Roczny plan pracy świetlicy szkolnej wynika z programu wychowawczo – profilaktycznego szkoły. Treści programowe podzielone są na cykle tematyczne.

Wychowawcy organizują pracę grup, dostosowując tematykę zajęć do obchodzonych uroczystości i świąt, pór roku oraz do zainteresowań i potrzeb dzieci.

Dzieci uczestniczące w zajęciach świetlicowych uczą się: planowania pracy, samodzielnego projektowania, podejmowania właściwych decyzji, występowania na forum, logicznego myślenia. Kształcą uwagę, pamięć, koncentrację, aktywność psychoruchową i sprawność manualną.

W ciągu całego roku uczniowie otrzymują fachową, systematyczną pomoc w nauce
          i emocjonalne wsparcie w sytuacjach trudnych, problemowych. Każde dziecko jest objęte należytą opieką
          i indywidualnym podejściem wychowawczym.

Realizacja stałych form pracy w każdym tygodniu odbywa się wg harmonogramu dnia.

Kierownik świetlicy

mgr Jessica Wrońska